Boże Ciało 2018

Image

Ulicami Stalowej Woli przeszło 6 procesji. Wierni jak co roku manifestowali swoją przynależność do Chrystusa.

Stalowowolskie parafie zaprosiły dziś wiernych do uczestnictwa w procesjach organizowanych na terenie Stalowej Woli. Tradycyjnie już Bóg obecny w Najświętszym Sakramencie wszedł między osiedla by pobłogosławić ich mieszkańców.

Każda z procesji składała się z pokaźnej grupy osób. Wiara wciąż jest żywa, a o jej kryzysie w Polsce nie może być jak widać mowy, bo w największej stalowowolskiej procesji wzięło udział kilka tysięcy osób.

W tym roku uczestniczyliśmy w procesji zorganizowanej przez Ojców Kapucynów w Rozwadowie. Trasa wiodła ulicą Klasztorną, Czwartaków, Klonową, Okrężną i Wojska Polskiego. Pierwszy ołtarz umieszczono przy ulicy Czwartaków/Klonowej, pozostałe trzy przy ulicy Wojska Polskiego (II przy skrzyżowaniu z ul. Okulickiego, III na wysokości bloku nr 13 i IV na wysokości Szkoły Podstawowej nr 11). Ołtarze budowali i przystrajali sami wierni.

W procesji szły również dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Świętej w strojach komunijnych, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopcy dzwoniący dzwoneczkami ubrani w komże, młodzież i dorośli niosący feretrony i figurki. Mieszkańcy udekorowali na czas procesji okna swoich domów i mieszkań.

Materiał videoKomentarze

Dodaj swój komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~aws1

Wszelkie zgromadzenia a przede wszystkim religijne powinny odbywać się na terenie danego kościoła lub w niej .
Paraliżowanie miasta ,nie powinno odbywać się kosztem mieszkańców którzy maja inny światopogląd .
Poza tym chciałbym się dowiedzieć ,od radnych czy zostały złożone odpowiednie dokumenty w urzędach o przeprowadzeniu takich przemarszów przez miasto.
Oraz kto poniesie koszty związane z ochroną tych przemarszów bo jeśli miasto to jest sprawa do prokuratury .

~Gengar

@Jola a ktoś pani kazał na siłę uczestniczyć w tej szopce?

Za wszelką cenę chcesz się pokazać sąsiadom że tam idziesz wśród tych wyjców?
Stwarzanie pozorów jest ważniejsze dla Ciebie aniżeli zdrowie dzieci i własnej matki?
Owe święto można obchodzić w inny sposób, udział w procesji nie jest obowiązkiem.

I przede wszystkim... jeśli naprawdę zależy Ci na takich sprawach jak opisałaś to wystarczy pójść do klasztoru i porozmawiać z kapłanami, a nie udawać, że próbujesz rozwiązać problem przez jakiś portalik. Ale wiem, że się wstydzisz i tylko z ukrycia potrafisz wyrażać własne zdanie.

~fix

tepa dzida której nic nie pasuje hahah

~Ewa

Jezus się więcej wycierpiał i nic nie mówił. Nagle jakiejś mamusi dzesiki zaczęło słońce przeszkadzac. Ściągnij sobie aplikacje wiatrak na smartfona lub zastanów się co ty wogóle piszesz.

~Jola

Ten argument jest faktycznie na obecne czasy bardzo trafny! było gorzej miało być lepiej, jest lepiej a jest niestety gorzej. Moze jakby wiekszosc padla w tej procesji to w zasadzie w obecnych czasach nie było by kłopotu, trudno nie można mieć swojego zdania, nie wolno narzekac bo takie sa wymagania obecnych czasów. Slusznie, można korzystać z takich uroczystości w innych miejscach i tego na razie nikt nie zabrania.

~sasiadhsw

Wwdług mnie nie mozna pic wody w czasie procesji.Osoby pijace mogły by wlac alkohol do butelek po mineralnej i kto wziałby za to odpowiedzialnosc.A im wiekszy upał tym lepiej,ludzie zawsze narzekaja ze jest zimno i deszczowo.

~Magik

Alaaaah Agbaaaaar!!! Joł smiech2

~Menager_Rzesz

Jola zawsze tak było w klasztorze i tak będzie w dalszym ciągu. Nakrycia na głowę, woda i może nie umrzecie. Nie narzekać.

~Jola

Drodzy Kapucyni! dlaczego wzorem innych kosciolow nie może cała uroczystość zaczynać się po mszy swietem zaczynającej się o godz.9? Dzisiejsza procesja zaczeła wychodzić po długo trwającej mszy dopiero po godz.11.30 wyjście o tej godz. gdzie było apogeum upalu było niebezpieczne tak dla małych dzieci, też osob nie tylko starszych. W czasie procesji zamiast skupienia były narzekania na jej pore. Drżalam o swoje dzieci i moja Mame. Wierze,że takie propozycje padna od parafian bo jest to narażane zdrowia i zycia. Wczesniejsza pora bylaby dobrym rozwiązaniem i bezpieczeństwem tym bardziej,ze w ostatnich latach takie temperatury w czasie tego swieta sa norma co w innych kościołach ta godzina jest przenoszona na wcześniejszą pore. Proszę o analizę bo to ważne swieto i uroczystość, w której należy jednak uczestniczyć.