Boże Ciało 2018
Opublikowano: 31  Maja  2018

Ulicami Stalowej Woli przeszło 6 procesji. Wierni jak co roku manifestowali swoją przynależność do Chrystusa.

Stalowowolskie parafie zaprosiły dziś wiernych do uczestnictwa w procesjach organizowanych na terenie Stalowej Woli. Tradycyjnie już Bóg obecny w Najświętszym Sakramencie wszedł między osiedla by pobłogosławić ich mieszkańców.

Każda z procesji składała się z pokaźnej grupy osób. Wiara wciąż jest żywa, a o jej kryzysie w Polsce nie może być jak widać mowy, bo w największej stalowowolskiej procesji wzięło udział kilka tysięcy osób.

W tym roku uczestniczyliśmy w procesji zorganizowanej przez Ojców Kapucynów w Rozwadowie. Trasa wiodła ulicą Klasztorną, Czwartaków, Klonową, Okrężną i Wojska Polskiego. Pierwszy ołtarz umieszczono przy ulicy Czwartaków/Klonowej, pozostałe trzy przy ulicy Wojska Polskiego (II przy skrzyżowaniu z ul. Okulickiego, III na wysokości bloku nr 13 i IV na wysokości Szkoły Podstawowej nr 11). Ołtarze budowali i przystrajali sami wierni.

W procesji szły również dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Świętej w strojach komunijnych, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopcy dzwoniący dzwoneczkami ubrani w komże, młodzież i dorośli niosący feretrony i figurki. Mieszkańcy udekorowali na czas procesji okna swoich domów i mieszkań. 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~aws1
Wszelkie zgromadzenia a przede wszystkim religijne powinny odbywać się na terenie danego kościoła lub w niej .
Paraliżowanie miasta ,nie powinno odbywać się kosztem mieszkańców którzy maja inny światopogląd .
Poza tym chciałbym się dowiedzieć ,od radnych czy zostały złożone odpowiednie dokumenty w urzędach o przeprowadzeniu takich przemarszów przez miasto.
Oraz kto poniesie koszty związane z ochroną tych przemarszów bo jeśli miasto to jest sprawa do prokuratury .
Dodano: 1  Czerwca  2018  15:40:05
~Gengar
@Jola a ktoś pani kazał na siłę uczestniczyć w tej szopce?

Za wszelką cenę chcesz się pokazać sąsiadom że tam idziesz wśród tych wyjców?
Stwarzanie pozorów jest ważniejsze dla Ciebie aniżeli zdrowie dzieci i własnej matki?
Owe święto można obchodzić w inny sposób, udział w procesji nie jest obowiązkiem.

I przede wszystkim... jeśli naprawdę zależy Ci na takich sprawach jak opisałaś to wystarczy pójść do klasztoru i porozmawiać z kapłanami, a nie udawać, że próbujesz rozwiązać problem przez jakiś portalik. Ale wiem, że się wstydzisz i tylko z ukrycia potrafisz wyrażać własne zdanie.
Dodano: 1  Czerwca  2018  14:02:15
~fix
tepa dzida której nic nie pasuje hahah
Dodano: 1  Czerwca  2018  12:53:19
~Ewa
Jezus się więcej wycierpiał i nic nie mówił. Nagle jakiejś mamusi dzesiki zaczęło słońce przeszkadzac. Ściągnij sobie aplikacje wiatrak na smartfona lub zastanów się co ty wogóle piszesz.
Dodano: 1  Czerwca  2018  11:56:44
~Jola
Ten argument jest faktycznie na obecne czasy bardzo trafny! było gorzej miało być lepiej, jest lepiej a jest niestety gorzej. Moze jakby wiekszosc padla w tej procesji to w zasadzie w obecnych czasach nie było by kłopotu, trudno nie można mieć swojego zdania, nie wolno narzekac bo takie sa wymagania obecnych czasów. Slusznie, można korzystać z takich uroczystości w innych miejscach i tego na razie nikt nie zabrania.
Dodano: 1  Czerwca  2018  10:39:56
~sasiadhsw
Wwdług mnie nie mozna pic wody w czasie procesji.Osoby pijace mogły by wlac alkohol do butelek po mineralnej i kto wziałby za to odpowiedzialnosc.A im wiekszy upał tym lepiej,ludzie zawsze narzekaja ze jest zimno i deszczowo.
Dodano: 31  Maja  2018  22:56:01
~Magik
Alaaaah Agbaaaaar!!! Joł smiech2
Dodano: 31  Maja  2018  22:01:52
~Menager_Rzesz
Jola zawsze tak było w klasztorze i tak będzie w dalszym ciągu. Nakrycia na głowę, woda i może nie umrzecie. Nie narzekać.
Dodano: 31  Maja  2018  21:06:20
~Jola
Drodzy Kapucyni! dlaczego wzorem innych kosciolow nie może cała uroczystość zaczynać się po mszy swietem zaczynającej się o godz.9? Dzisiejsza procesja zaczeła wychodzić po długo trwającej mszy dopiero po godz.11.30 wyjście o tej godz. gdzie było apogeum upalu było niebezpieczne tak dla małych dzieci, też osob nie tylko starszych. W czasie procesji zamiast skupienia były narzekania na jej pore. Drżalam o swoje dzieci i moja Mame. Wierze,że takie propozycje padna od parafian bo jest to narażane zdrowia i zycia. Wczesniejsza pora bylaby dobrym rozwiązaniem i bezpieczeństwem tym bardziej,ze w ostatnich latach takie temperatury w czasie tego swieta sa norma co w innych kościołach ta godzina jest przenoszona na wcześniejszą pore. Proszę o analizę bo to ważne swieto i uroczystość, w której należy jednak uczestniczyć.
Dodano: 31  Maja  2018  16:57:35
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe