Powiat przebuduje most w Jastkowicach

Image

Powiat Stalowowolski zrealizuje kolejną dużą inwestycję drogową. Tym razem przyszedł czas na przebudowę mostu na rzece Bukowa w miejscowości Jastkowice (gmina Pysznica).

Będzie to kolejny obiekt mostowy, w który Powiat Stalowowolski zainwestował w tej kadencji. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakończyła się przebudowa mostu na Sanie w miejscowości Radomyśl. Koszt tego zadania wyniósł ponad 3,2 mln zł.

Inwestycja w Jastkowicach ma według kosztorysu wartość 1,65 mln zł. – Znaczenie tego mostu jest bardzo duże, ponieważ znajduje się w ciągu jednej z naszych najbardziej ruchliwych dróg powiatowych – 1019R Zarzecze – Rzeczyca Długa. Każdego dnia przejeżdża tędy wiele pojazdów, a obiekt jest niestety wyeksploatowany i znajduje się w złym stanie technicznym. Dlatego z dużą radością informuję, że uzyskaliśmy na tę inwestycję dofinansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej, dzięki czemu jeszcze w tym roku most zostanie przebudowany. Nasz upór zaowocował kolejną inwestycją w gminie Pysznica – mówi wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

Wniosek złożony przez Powiat Stalowowolski do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa uzyskał dofinansowanie w kwocie 937 tys. zł. Trwają już przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonawcę inwestycji, tak aby została zrealizowana jeszcze w tym roku. Zakres prac będzie duży, obejmie modernizację wielu elementów obiektu, w tym: nawierzchni jezdni i chodników, systemu odwodnienia, płyty pomostu, dylatacji, balustrad, barier, przyczółków i podpór.

– Z punktu widzenia bezpieczeństwa ogromne znaczenie będzie miało to, że na moście powstanie coś, czego do tej pory bardzo brakuje, czyli osobny ciąg pieszo-rowerowy – podkreśla starosta Zarzeczny.

Przebudowa mostu na rzece Bukowa znakomicie uzupełnia się z inną – obecnie realizowaną przez Powiat Stalowowolski inwestycją, czyli przebudową drogi powiatowej 1019R Zarzecze-Pysznica-Rzeczyca Długa na odcinku od skrzyżowania z droga powiatową 1024R Stalowa Wola - Pysznica w miejscowości Pysznica, do skrzyżowania z drogą powiatową 1020R Brandwica-Jastkowice w miejscowości Jastkowice. Przebudowywany odcinek drogi ma długość 3,7 km. W ramach inwestycji jezdnia zyska nową nawierzchnię oraz zostanie poszerzona do szerokości 6 metrów. Dodatkowo, na odcinku 1 km zostanie wykonany chodnik z kostki brukowej o szerokości 2,5 m. Zadanie obejmie też przebudowę 6 skrzyżowań z drogami publicznymi, wykonanie 2 zatok autobusowych z peronami dla pieszych oraz 5 peronów dla pieszych.

Inwestycja ta, jest realizowana przez Powiat Stalowowolski w ramach w programu wieloletniego pod nazwą Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Koszt zadania to 3,7 mln zł, z czego połowę, czyli 1,85 mln zł stanowi dofinansowanie z budżetu państwa. W inwestycji wspólnie z Powiatem Stalowowolskim partycypuje również gmina Pysznica, która przeznaczyła na ten cel kwotę 929 tys. zł. – Przebudowę tego odcinka drogi planujemy zakończyć w połowie października 2018 roku. Ale tak naprawdę będzie to dopiero I etap tego, co chcemy na tej drodze zrobić. Kolejny etap – planowany przez nas na rok 2019 ma objąć przebudowę drogi 1019R w centrum Pysznicy, wtedy też powstanie na jej skrzyżowaniu z drogą 1024R (Stalowa Wola – Pysznica) rondo. To bardzo ważne, ponieważ jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie nie tylko usprawni ruch samochodowy na tym skrzyżowaniu, ale przyczyni się dodatkowo do wzrostu poziomu bezpieczeństwa. A w dalszych planach jest przebudowa tej drogi od Pysznicy w kierunku granicy z powiatem niżańskim – zapowiada starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~mały

Jeden z ostatnich występów superduo.

~ola

To jednak nie jest prawdą, że pan starosta wybrał się gdzieś na Bahamy, on tyra dla nas, naszego lepszego poczucia się że jest na wyciągnięcie ręki! Chłopisko dobrzysko! Ale czy mało go jest w mediach i musi się fotografować niczym urodzony lanser z Pl. Niebiańskiego Spokoju? Co tam panie starosto słychać w starostwie, co z byłym uczniem, który stał się inwalidą z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu w szkole panu podległej? Czy pomógł mu pan w sposób zadowalający i pełny? Mówią tak dziwnie o panu, że nie chciał pan uścisnąć dłoni w dniu 2 maja goszczącemu w miasteczku bajkoopowiadaczowi, ale to chyba jest fałsz, prawda?

manukun

@orkiszon
Lokalni politycy traktują mieszkańców jak idiotów. Podatnik płaci niemałe pieniądze na utrzymanie infrastruktury, a oni robią ze zwykłego remontu wielkie aj waj.

TRICK

Kochany Panie Starosta.
Uwierz Pan lub nie ale i bez tego lansu kochamy Pana do szaleństwa.
Za tą piękna ul. Przemysłowa. Za super remont ul. Poniatowskiego. Za lądowisko helikoptera również.
Jak tu nie kochać Pana. Nie da się.
Bloki buduje kochany Prezydent Miasta a Mosty kochany Pan starosta.
Tyle Pan dobrego robi dla powiatu. Heyterzy mogą Panu nagwizdac koło pióra i tak nas nic to... Wszyscy jesteśmy na obie ręce na tak.
A jak Pan nie będzie startował tylko ten drugi to również jesteśmy na tak...
Coś pięknego... Ulice.. Mosty... Lądowisko... Okolica pięknieje.
Mo

~orkiszon

Panie Starosto to nie jest sukces. W cywilizowanym kraju takie inwestycje to standard i nie dziwi to nikogo. My płacimy podatki (nie male), wy otrzymujecie pensję z nich i jako obowiązek za sprawowany urząd jest działanie w różnych strefach społecznych. Ten most nie zostanie wyremontowany za czyjeś pieniądze tylko nasze czyli podatników.
Nie rozumie lansu na takich działaniach.

kabi

Sam, może ruszysz portfelem i rzucisz kilka milionów tym biednym niepełnosprawnym, ja bym im nie dał już więcej ani grosza

TRICK

Tragedia. Artykul o remoncie mostu... Tragizm

~Sam

100 mostów na 100lecie a niepełnosprawni w selmie traktowania jak zwierzęta . Może zwierzaki maja lepsza opiekę . Panie lucjanie niech pan coś zmieni w stosunku fo niepełnosprawnych a nie tylko rozdaje flagi które są rozdawane z magazynów rządowych bo kończy im się termin przydatności