Ratownicy medyczni z Niska chcą podwyżek

Image

Protesty ratowników medycznych w Polsce rozpoczęły się rok temu. Ratownicy z Niska próbują pertraktować już od dawna i wciąż bez satysfakcjonującego finiszu.

W niżańskim Szpitalu Powiatowym trwa spór o finanse pomiędzy ratownikami medycznymi pracującymi w pogotowiu ratunkowym a dyrekcją szpitala. Ratownicy domagają się podwyższenia stawek godzinowych. Pisma krążą między zainteresowanymi od mniej więcej roku. Szpital tłumaczy się brakiem pieniędzy, ratownicy chcą dostawać o 5 zł więcej za godzinę pracy.

Sytuacja jest trudna. Na rynku pracy ratownik medyczny to zawód poszukiwany i doceniany. Ostatnio w Nowej Dębie ta grupa zawodowa, bez negocjacji, została doceniona przez tamtejszego dyrektora szpitala otrzymując stawki godzinowe 21 zł (normalny dzień pracy) i 23 zł (niedziele i święta). W Nisku te stawki wynoszą odpowiednio 20 i 22 zł.

Mówiąc o zarobkach ratowników medycznych w Nisku trzeba pamiętać, że zaledwie 7 z nich pracuje na szpitalnym etacie, reszta (ponad 30) świadczy swoje usługi szpitalowi prowadząc własną działalność gospodarczą, a to oznacza, że sami sobie muszą płacić wszystkie składki z tego, co zarobią w szpitalu.

Jeśli ratownicy nie dostaną od 1 czerwca podwyżki, od czerwca nie będą obsadzać dyżurów.

Rozmowy mają być kontynuowane już dziś (piątek). Dyrektor placówki będzie szukać środków na podwyżki, ale na pewno nie będzie to 5 złotych więcej za godzinę. Na to szpitala w Nisku po prostu nie stać.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~20zl

20zl to dużo gotówki przy 12h dyżurach. Owszem 160h to nie dużo dyżurów ale 3200zl jest w kieszeni. Skoro niektórzy są na kontraktach to mogą robić co dzien po 12h. A pielęgniarki zarabiaj 1800zl na łapkę.

~halo

Emeryci żądają podwyżki ...

~lir

Za mało was jest żebyście wywalczyli cokolwiek. PIS kupuje sobie głosy za 500+ więc nie martwi się tym że garstka ratowników tyra za psi grosz, zbiera zasranych, porzyganych pijaków z ulicy, musi zajmować się ludźmi w strasznym stanie po różnych wypadkach. Dla polityków ważna jest ilość zadowolonych z datków od państwa a ilość ratowników jest niewystarczająca wièc mają was w dupie. Mamuśkom dołożą do 500+ to wybory wygrają. Z was i tak nic żaden polityk nic miał nie będzie.

~zak

Niech te pisowskie oszołomy ustala minimalna stawkę na poziomie 20 zł NETTO, a nie BRUTTO

~nauczyciel

I co nam z podwyzek(marnych jak tez rzad) w postaci paru zlotych jak z miesiaca na miesiac koszty utrzymania sie(jedzenie, dojazdy, czynsze, oplaty, ubrania) drastycznie wzrastaja, wiec tak czy inaczej dali niewolnicze pare groszy a wezma kilkadziesiat groszy wiecej w imie dobrej zmiany? Moze czas najwyzszy rozgonic pisowska holote, ktora sobie daje po 60 000 nagrod a czlowiek tyra za marne grosze... PiSiorom dziekujemy bo to tylko Pycha i Szmal dla swoich