30-lecie ośrodka rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych
Opublikowano: 24  Maja  2018

Piękny jubileusz 30-lecia istnienia obchodzi w tym roku NZOZ Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Stalowej Woli. Uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 24 maja 2018 roku.

W stalowowolskim Spółdzielczym Domu Kultury, gdzie miała miejsce jubileuszowa impreza, nie mogło oczywiście zabraknąć ani byłych i obecnych pracowników Ośrodka, ani jego pacjentów i ich rodziców. Zjawili się też przedstawiciele licznych instytucji współpracujących z Ośrodkiem, a także samorządowcy, w tym starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz wicestarosta Mariusz Sołtys.

– Chylę przed wami nisko czoło. Wspaniale wykonujecie swoją pracę i jestem przekonany, że w dużej mierze dlatego, że kochacie te dzieci, którym pomagacie. Zasługujecie na najwyższe uznanie, a wasza placówka jest po prostu wzorcowa – chwalił załogę i kierownictwo Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych starosta Zarzeczny.

Ośrodek powstał w 1988 roku z inicjatywy rodziców zrzeszonych w Kole Pomocy Dzieciom o Niepełnej Sprawności Ruchowej. Pierwszą siedzibą Ośrodka był stalowowolski Dom Dziecka przy ul Podleśnej. Do 2000 roku placówka działała w strukturach Powiatowego Szpitala Specjalistycznego, jednak ze względu na problemy finansowe i realne zagrożenie likwidacji, w 2000 roku działalność ośrodka przejęło Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej SZANSA, założone przez pracowników ośrodka.

Dziś zapewnia on kompleksową pomoc dzieciom zagrożonym niepełnosprawnością i niepełnosprawnym, dzieci są tu diagnozowane i prowadzona jest dla nich szeroka terapia, m.in.: logopedyczna, zaburzeń integracji sensorycznej, pedagogiczna, itd. – Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak trudne jest wychowywanie dziecka z niepełnosprawnościami. Nie jest to praca na chwilę, na godzinę, czy na jeden dzień. To konieczność bycia dyspozycyjnym przez całą dobę, cały rok, a nawet przez całe życie. Największą grupę naszych podopiecznych stanowią niemowlęta i małe dzieci. Zajmujemy się nimi najczęściej przez kilka miesięcy i wiele z nich następnie dołącza do grona zdrowych rówieśników. Ale nie zawsze tak jest. Czasami terapia trwa nawet wiele lat, a dzieci i tak nie osiągają pełnej samodzielności. Rodzice dzieci z niepełnosprawnością zasługują na pełny szacunek. Naszą rolą – terapeutów i wszystkich pracowników ośrodka, jest wspierać tych rodziców w ich zmaganiach, a ich dzieciom udzielać wszechstronnego wsparcia w dążeniu do niezależności i samodzielności na miarę ich indywidualnych potrzeb i możliwości – mówiła podczas uroczystości Maria Kasprowicz, kierowniczka NZOZ Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Stalowej Woli. 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~YES
Mark 1
to jak był radny to gdzie jego zdjecia . Byłem i go nie widzialem . jak kogl dac flagr jak juz ten osrodek dostal chyba a nawet jezeli sie nie myle dwie , wiec nie wprowadzaj w bład . byli tylko ze starostwa i wijt pysznicy co jest udokumentowane na zdjeciach
Dodano: 27  Maja  2018  23:23:55
~Mark1
YES nie było cię tam a piszesz. Był radny Męciński z samorządu miasta. Miał kwiaty, herb, flage i dobre słowo ;)
Dodano: 27  Maja  2018  11:28:14
~Mark1
YES nie było cię tam a piszesz. Był radny Męciński z samorządu miasta. Miał kwiaty, herb, flage i dobre słowo ;)
Dodano: 27  Maja  2018  11:28:09
~Mark1
YES nie było cię tam a piszesz. Był radny Męciński z samorządu miasta. Miał kwiaty, herb, flage i dobre słowo ;)
Dodano: 27  Maja  2018  11:28:07
~Mark1
YES nie było cię tam a piszesz. Był radny Męciński z samorządu miasta. Miał kwiaty, herb, flage i dobre słowo ;)
Dodano: 27  Maja  2018  11:27:35
~YES
Tam od Nadbereznego nikogo nie było . Prezydencki naszego miasta przebywał w Warszawie . Jedynie poczciwy starosta i przedstawiciel z urzędu marszałkowskiego oraz woj pysznicy . Pisiory z RM ze stalowej nie przyszli . Zreszta widać na zdjęciach kto był
Nadberezny tylko flagi rozdaje ale swoją osoba i nie chce się pokazywać ze swoimi radnymi na takich jubileuszach a Warszawie wiadomo co robią z niepełnosprawnymi w sejmie gnoje katolickie
Dodano: 27  Maja  2018  08:49:54
~Ormo
Ciekawe czy jubileusz byłby tak szumnie obchodzony przez tzw władze jeśli nie byłoby tyle smrodu wokół krzywdy osób niepełnosprawnych?
Dodano: 26  Maja  2018  14:06:32
~prezes
Miałem okazję poznać wkład pań z Szansy w rehabilitację dzieci niepełnosprawnych i jestem pod wielkim wrazeniem,ile serca te panie rehabilitantki wkładają,aby przywracac sprawność dzieciom nie w pełni sprawnym.
Wielkie dzięki i chwała za wielkie serce!
Dodano: 26  Maja  2018  09:09:15
~PISIOR
znowu wreczali flagę ? już widziałam jak dawali taka sama temu ośrodkowi w parku 24 . Wstyd !!! Dajcie pieniądze na takie ośrodki ,a nie kolejne flagi
ciekawe ile jeszcze mają do rozdania tych śmiesznych prezentów od Morawieckiego ?
impreza spoko
Dodano: 24  Maja  2018  19:19:26
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe