Co musisz wiedzieć przed wzięciem kredytu?

Image

Zamierzasz się zadłużyć w banku? W takim razie poznaj 4 praktyczne wskazówki, które warto rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji o wzięciu kredytu.

1. Skala zobowiązania i kosztów

Kredyty udzielane przez banki to zobowiązania na długie lata. Nie rok, nie dwa, a niekiedy nawet dwadzieścia, trzydzieści; czasem więcej, czasem mniej. Nieco przygnębiającym znakiem czasu jest to, że niektóre kredyty hipoteczne brane przez młode małżeństwa okazują się trwalsze niż ich związki. Fakt faktem, każdy bank konsumencki pożycza pieniądze, ale nie robi tego za darmo. Kredyty są oprocentowane, a przy dużych sumach odsetki muszą robić wrażenie. Pożyczasz 250 tysięcy, ostatecznie oddajesz 400 tysięcy. Brzmi przerażająco? No cóż, takie są realia. Nic dziwnego, że porównywarka kredytów kredynakazdycel.pl jest coraz chętniej odwiedzana. Każdy szuka możliwości oszczędności. Dlatego pierwsza rada: dokładnie przemyśl, czy stać Cię na zadłużenie się, szczególnie jeśli rozważasz długotrwałe zobowiązanie.

2. Kredyty na mniejsze cele

Kredyty udzielane przez banki nie obejmują wyłącznie hipoteki. Dużym zainteresowaniem cieszą się także kredyty gotówkowe, konsumenckie, na każdy cel. Alternatywny wybór stanowią pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe. Pamiętaj jednak, że obejmują one niewielkie kwoty, które raczej łatają domowy budżet, a nie załatwiają sprawę dużych inwestycji. Tak czy inaczej nie zawsze trzeba się zadłużać na dekady, warto też szukać sposobów na krótszy okres zobowiązania, ale bez generowania dodatkowych kosztów.

3. Zdolność kredytowa

Każdy bank ściśle i drobiazgowo sprawdza, komu udziela kredytu. O szansach na jego uzyskanie decyduje ocena zdolności kredytowej. Ma na nią wpływ bardzo dużo rozmaitych czynników. Wiadomo – im więcej zarabiamy i im stabilniejsza jest nasza sytuacja, tym lepiej. Dobrze jest nie mieć żadnych finansowych zaległości, ale i wykazać się umiejętnością rzetelnego spłacania. Dlatego niektórzy specjalnie kupują pewne produkty na raty.

4. Porównanie i pośrednictwo

Najgorszym możliwym cenariuszem jest udanie się po kredyt do pierwszego lepszego banku, spontanicznie, bez żadnego planu. Prawdopodobieństwo przepłacenia (i to znacznego) jest wtedy wyjątkowo wysokie. Dobrze jest najpierw poznaj ranking kredytów gotówkowych kredytnakazdycel.pl a w przypadku hipoteki nawiąż współpracę z konsultantem (pośrednikiem). Oba sposoby służą wyłącznie Twoim oszczędnościom i pewności transakcji. Jeśli decydować się na pożyczanie pieniędzy, to tylko na korzystnych, bezpiecznych warunkach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =