Uroczystość beatyfikacji Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej patronki Medycznej Szkoły Policealnej w Stalowej Woli
Opublikowano: 14  Maja  2018

W sobotę – 28 kwietnia 2018 r. – w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się uroczystość beatyfikacji patronki Medycznej Szkoły Policealnej w Stalowej Woli, pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej. W odbywającej się mszy świętej wzięła udział rodzina Hanny Chrzanowskiej, przedstawiciele polskich i międzynarodowych stowarzyszeń pielęgniarskich, przedstawiciele służby zdrowia, biskupi, księża, władze państwowe, a także poczty sztandarowe szkół noszących imię Hanny Chrzanowskiej.

Łącznie we wspólnej modlitwie wzięło udział około dwa tysiące pielgrzymów. Na ołtarzu wystawiono relikwie błogosławionej - kapsułę w kształcie serca. Cudem, który wydarzył się za jej wstawiennictwem było uzdrowienie krakowianina z nowotworu mózgu.

W atmosferę bólu i cierpienia Hanna potrafiła wnieść promień światła i radości. Dzięki wewnętrznemu pokojowi i prostocie zachowań była często nazywana „cioteczką”, wzbudzając zaufanie, pokój, radość a także nadzieję na przyszłość. Jej wiara w Boską Opatrzność oraz niebiańską przyszłość pobudzała do życia i do entuzjazmu– głosił w homilii podczas nabożeństwa wysłannik Watykanu kardynał Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

W uroczystości wzięła udział, wraz z pocztem sztandarowym, delegacja Medycznej Szkoły Policealnej w Stalowej Woli. Szkoła ta - „słynny medyk” wchodzi w skład Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i obecnie kształci na kierunkach:

-technik masażysta
-technik elektroadiolog
-higienistka stomatologiczna
-asystent osoby niepełnosprawnej
-technik usług kosmetycznych
-opiekunka dziecięca
-opiekun medyczny
-technik sterylizacji medycznej
-opiekunka środowiskowa

www:msp.stalowawola.pl

Kilka zdjęć z Internetu:

http://www.dzien(...)8660496/

http://www.dzien(...)8660180/

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe