Nowy sprzęt ratowniczy trafił do jednostek OSP
Opublikowano: 14  Maja  2018

W poniedziałek 14 maja na terenie jednostki OSP Stalowa Wola – Charzewice odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu dla obu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających w Stalowej Woli.

W uroczystości wzięli udział strażacy ochotnicy, przedstawiciele państwowej straży pożarnej, przedstawiciele lokalnego samorządu wraz z parlamentarzystami oraz lokalne media.

OSP Stalowa Wola otrzymała: torbę ratowniczą R1 z pełnym wyposażeniem, defibrylator AED – IPAD SP1 oraz dwie poduszki podnoszące wysokociśnieniowe Vetter V 31 i Vetter V 40. Z kolei OSP Stalowa Wola– Charzewice: torbę ratowniczą R1 z pełnym wyposażeniem, defibrylator AED – IPAD SP1 oraz zestaw do wyważania drzwi i cięcia HTS 90/LSH 4 – LUKAS.

Podczas uroczystego przekazania sprzętu głos zabrali zaproszeni goście.

- Sprzęt pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości, który jest zainicjowany po raz pierwszy w tym roku przez Ministerstwo Sprawiedliwości w celu pomocy ochotniczym strażom pożarnym, a docelowo wszystkim pokrzywdzonym na drodze. Przestępczość drogowa jest tą, która wciąż mimo powstających dróg i autostrad trapi nasze społeczeństwo. Ogromna ilość wypadków drogowych, osób poszkodowanych w tych wypadkach- naszym celem jest przeciwdziałać. Musimy cały czas walczyć z tą patologią na drogach i temu właśnie służy ten sprzęt- mówi Marcin Warchoł, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Komendant powiatowy mł. bryg. mgr inż. Robert Lebioda podziękował za sprzęt, który otrzymali strażacy podkreślając, że w obu jednostkach OSP są dobrze wyszkoleni strażacy, którzy będą mogli nieść pomoc poszkodowanych.

- W imieniu obu zarządów OSP pragnę złożyć na ręce pana ministra wyrazy podziękowania za pomoc i udzielone wsparcie. Życzę druhom, ochotnikom tylu powrotów ile wyjazdów- mówił Mateusz Wiśniewski, prezes zarządu Miejskiego ZOSP RP.

Sprzęt, który trafił do strażaków ochotników był współfinansowany ze środków zewnętrznych- Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Huciany
A pokropek był?
Dodano: 17  Maja  2018  10:14:51
~Szacun
Chłopakom z OSP Charzewice naleza sie takie bonusy, robia dobra robote...
Dodano: 16  Maja  2018  19:55:30
~lufa
Nie dajmy się ogłupiać swoimi pieniędzmi. Druhowie, skąd zewnętrzne środki w ministerstwie sprawiedliwości których dotychczas nie było i w dodatku dla strażaków? Jest to ordynarne przekupstwo stosowane przez szulerów pokerowych(tak nazywa się gra znaczonymi kartami!) Wszystko po to by wkupić się w łaski braci strażackiej, dlaczego tego sprzętu nie zakupowali wcześniej, dlaczego nie dla karetek pogotowia? Jak się ten facet nie wstydzi przyjeżdżać z takimi gadżetami i to kupionymi z naszych podatków?
Dodano: 16  Maja  2018  09:52:56
~Pompek
Kocham Pipćka
Dodano: 14  Maja  2018  21:27:05
~fire
Weber strażak?
Dodano: 14  Maja  2018  20:47:17
~Izolda
Służby są doposażane stale, co roku w budżecie są zabezpieczane środki na OSP, KPP, PSP czy karetki Szpitala.
Dodano: 14  Maja  2018  20:21:53
~łorety
Widać i czuć, że "wadza" idzie po "wadzę", ruszyli się z biur niczym drożdże bimber. Przez 3 lata nie widzieli potrzeby wspomagać jednostek OSP ale nagle na kilka miesięcy przed wyborami lecą z pomocą jednostkom a potem poszkodowanym. Kto by was obłudnicy nie poznał to i by uwierzył w te nikczemne intencje. To są wasze prywatne pieniądze, na ktore złozył się pan Warchoł wraz z kolegami czy to są nasze podatników pieniądze? Może to tyle co zostało z nagród ktore zgarnęliście bo "się wam należało"? Pan wraz w kierownictwem uczyniliście nam tyle "dobra", że o więcej nie musicie już starać. Nie kupujcie srebrnikami strażaków bo my mamy swój honor i na ochłapy nie liczymy.
Dodano: 14  Maja  2018  17:37:16
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe