Odsłonięcie monumentu na cmentarzu jeszcze w maju
Opublikowano: 14  Maja  2018

W drugiej połowie maja ma nastąpić odsłonięcie monumentu upamiętniającego poległych oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji Państwowej z Powiatu Stalowowolskiego.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej został poprzez aklamację przyjęty przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w listopadzie 2007 roku. Święto to obchodzone jest 13 kwietnia każdego roku. W Stalowej Woli symbolem pamięci o Polakach zamordowanych z rąk sowietów będzie monument, który powstał na cmentarzu komunalnym.

Obelisk wybudowano z granitowych bloków, na których umieszczono granitową tablicę pamiątkową z dwoma krzyżami. Po jednej stronie płyty znajdują się nazwiska 26 wojskowych, po drugiej 17 funkcjonariuszy Policji. Końcowe prace wciąż są w toku. Między innymi poprawiane są jeszcze litery.

Termin zakończenia wszystkich prac przy monumencie został przesunięty. Początkowo zakładano, że finał robót nastąpi w ubiegłym miesiącu.

- W drugiej połowie maja nastąpi odsłonięcie monumentu. Uspokajam, że prace jeszcze się nie zakończyły, zwłaszcza, jeżeli chodzi o widoczność napisów funkcjonariuszy Policji Państwowej tamtego czasu oraz wojska- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia był radny Zbigniew Paszkiewicz.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~molimi
My już panu radnemu Paszkiewiczowi dziękujemy i niech sobie da spokój z tymi inicjatywami. Każda następna jest gorsza od poprzedniej. P.S. Panie prezydencie co tam słychać w radzie senioralnej czy starszych obywateli? Czy konsultuje pan z nimi ważne decyzje jakie podejmuje, np. nagrody i super nagrody dla urzędników(zbliża się dzień samorządowca), zamiar wykonania samowoli budowlanej aby stać się bardziej widocznym patriotycznie, zadłużanie kolejnymi dziesiątkami milionów złotych budżetu? Jakoś dziwnie cicho jest z tą radą, chyba, że są traktowani jak piąte koło u wozu!
Dodano: 14  Maja  2018  14:58:03
~z internetu
„POMNIK WDZIĘCZNOŚCI dla Lecha Wałęsy” lub, jak niektórzy wolą "POMNIKI dla Twórców polskiej DEMOKRACJI" – jest niezależną politycznie inicjatywą obywatelską powstałą spontanicznie w wyniku oraz z wdzięczności dla BOHATERA WOLNOŚCI i DEMOKRACJI w Polsce, laureata Nagrody Nobla, atakowanego w ostatnim czasie w sposób brutalny i politycznie motywowany poprzez przedstawicieli obecnego polskiego Rządu PIS-owskiego lub jak niektórzy wolą NIErządu.

Głównym celem grupy jest dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w Polsce, ze szczególnym fokusem na zagadnienia dotyczące PREZYDENTA LECHA WAŁĘSY, ale Forum Grupy otwarte jest także dla wszelkich ludzi o umiarkowanych poglądach politycznych, niezgadzających się z przejmowaniem władzy, z przejmowaniem Polski oraz łamaniem zasad demokracji przez jakichkolwiek maści populistów.

Jesteśmy Grupą inną niż inne Grupy – jesteśmy Grupą DYSKUSYJNĄ, a nie RYSUNKOWĄ zasadą Grupy jest wyłącznie komentowanie i/lub wzajemna dyskusja a nie WSTAWIANIE jakichkolwiek GRAFIK/FILMÓW, a także nie wstawianie LINKÓW z przekierowaniem do zewnętrznych stron w treści komentarzy i nie UŻYWANIE PISOWNI DUŻYMI LITERAMI tak samo jak nieużywanie WULGARYZMÓW lub sformułowań OBRAŻLIWYCH ….
To tworzy tylko kompletną nieprzejrzystość treści, czynne współuczestnictwo w Grupie oznacza zaakceptowanie powyżej określonych zasad, nie zastosowanie się do tych zasad uprawnia Administratorów do natychmiastowego kasowania każdego, niezgodnego z zasadami Grupy wpisu/komentarza bez jakiegokolwiek dalszego ostrzeżenia, notoryczne niestosowanie się do zasad skutkuje wykluczeniem z Grupy!


Dodatkowo dla wyjaśniena - kochani Grupowicze, bo widzę że nie wszyscy w całości rozumieją sensu tej Grupy - jako inicjator tej Grupy chcialbym krótko wyjaśnić, aby nie było nieporozumień - otóz KAŻDY z członków tej Grupy jest "Pomnikiem Wdzięczności" dla Pana Prezydenta co Mu się z pewnością BARDZO podoba..... a kiedy przyjdzie taki czas - to w moim zamyśle jest nie stawianie Pomnika, ale USYPANIE KOPCA (lub) kopców Wałęsy, analogicznie jak było to w przypadku Tadeusza Kościuszki - któremu Naród z całej Polski własnymi rękoma, zjeżdzając się przez 7 lat z woreczkami ziemi z własnych podwórek usypał kopiec, którego nikt nigdy nie zniszczy!, tak jak nikt nie zniszczy pamięci o dorobku Pana Prezydenta

na Forum Grupy:

unikamy dyskusji niezwiązanych z tematyką grupy, tak jak powtarzania informacji powszechnie znanych;
nie promujemy działań żadnych partii czy ugrupowań politycznych;
nie wrzucamy spamu, reklamy czy innych informacji handlowych;
nie wrzucamy jakichkolwiek grafik, jesteśmy Grupą dyskusyjną i komentujemy wpisy słownie, a nie obrazliwymi grafikami;
podając link/przekazując na wpis do opulikowania należy poprzedzić go własnym komentarzem;
posty zawierające linki niewidoczne dla wszystkich mogą być usunięte bez ostrzeżenia;

ADMINISTRACJA:
Gażyna Wasyluk
Jan Ecker
Dodano: 14  Maja  2018  14:52:27
To co miesiąc tak będzie?Może i lepiej przynajmniej dla zdjęć posprzątają.
Dodano: 14  Maja  2018  11:59:52
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe