Praca w hucie - komu się opłaca? Praca w hucie - komu się opłaca?
Opublikowano: 8  Maja  2018

Mgr przed nazwiskiem? To może nie wystarczyć

Teraz zdecydowanie w cenie jest mgr inż.! W województwie podkarpackim szczególnie inżynier mechanik. Na takim stanowisku zarobimy średnio ok. 4000 zł brutto, choć w miarę zdobywania umiejętności i doświadczenia kwota ta może wzrosnąć. Liczy się też kreatywne i innowacyjne myślenie. To zdecydowanie kierunek dla pasjonatów! Studia nie są łatwe, a technologie stają się coraz bardziej złożone, dlatego bez odpowiedniego zacięcia trudno będzie nam osiągnąć sukces w zawodzie. Na uczelni studentom przedstawiana jest m.in. teoria konstruowania maszyn, w tym projektowania i obróbki ich poszczególnych części, a także nadzorowania i planowania ich eksploatacji, w tym również napraw i przeglądów specjalistycznego sprzętu. Sama tematyka jest więc nie tylko niezwykle praktyczna i przyszłościowa, ale też ciekawa!

Mechanika i budowa maszyn - kierunek nie dla każdego

Oczywiście, podchodzenie z pasją do samego przedmiotu nauki jest niezwykle ważne, jednak kandydaci na inżynierów mechaników muszą wykazać się jeszcze innymi cechami. To wydział przede wszystkim dla osób mocnych w przedmiotach ścisłych. Z pewnością do podjęcia studiów na kierunku MiBM (mechanika i budowa maszyn) konieczne będzie zdanie matury rozszerzonej z matematyki na znacznie więcej niż 30%. Przyszłego inżyniera mechanika powinna cechować również odpowiedzialność. Jego zaniedbania mogą bowiem narazić zatrudniającą go firmę na ogromne straty.

Do huty tylko z inżynierem?

Choć inżynier mechanik to zdecydowanie przyszłościowa specjalizacja, w hucie zatrudnienie znajdą również przedstawiciele wielu innych branż. Poszukujący pracy w Stalowej Woli mogą zainteresować się np. posadą spawacza, tokarza, szlifierza lub wytaczarza OSN, frezera, prasera, trasera, ale też specjalisty do spraw logistyki czy kontroli wewnętrznej, referenta albo… informatyka. Pracownik huty to cała masa różnych zawodów, a zatrudnienie znajdą tam specjaliści różnych dziedzin. Jedno tylko nie będzie zaskoczeniem - najważniejszym filarem z pewnością będą osoby o umysłach ścisłych, a często też zdolnościach analitycznych.

Szukasz pracy w Stalowej Woli? Sprawdź na https://www.gowork.pl/praca/stalowa-wola;l i znajdź najlepszą posadę dla siebie!

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe