Pierwsze Komunie Święte w naszym mieście
Opublikowano: 13  Maja  2018

13 maja 2018 w stalowowolskich kościołach odbywały się pierwsze Komunie Święte.

To wyjątkowe wydarzenie w duchowym życiu młodych ludzi, które zapewne będzie zapisane w pamięci do końca życia. Na tę uroczystość stalowowolskie kościoły zostały odświętnie przystrojone. Pierwsza Komunia Święta jest sakramentem, symbolicznie przyjmującym młodego człowieka do grona tych, którzy bezpośrednio obcują z Bogiem, dlatego stanowi święto dla całej rodziny. I komunie poprzedzają długotrwałe przygotowania, ponieważ dziecko musi posiąść określoną wiedzę religijną. Wcześniej trzeba było iść do spowiedzi co dla większości jest sporym stresem.

Dzieci pierwszokomunijne przywitała słoneczna pogoda. Ten jedyny dzień w życiu odbył się więc w wymarzonych warunkach. Dzieci odświętnie ubrane, w obecności rodziców, chrzestnych, babć, dziadków, cioć i wujków, a także innych zaproszonych gości prezentowały się wspaniale.

W pierwszym tygodniu po I Komunii Świętej dzieci przychodzą na nabożeństwa ubrane w stroje komunijne. Okres ten nazywany jest Białym Tygodniem. Biały Tydzień symbolizuje czystość duchową, gotowość do przyjęcia sakramentu i podtrzymuje nastrój święta, dlatego ważne jest, by podkreślić to uroczystym strojem komunijnym. Obowiązuje w tym czasie nawet ten sam ceremoniał. Biały Tydzień jest też doskonałą okazją, by przyzwyczaić dzieci do prawidłowego i świadomego uczestnictwa w Eucharystii.

Dużo się mówi o pierwszokomunijnych prezentach, które w dzisiejszych czasach są naprawdę cenne i co tu dużo mówić, oczekiwane przez dzieci. W tym roku królowały laptopy, rowery, konsole do gier, elektryczne deskorolki, no i oczywiście… gotówka. W Stalowej Woli wielu rodziców i katechetów stara się tłumaczyć swoim dzieciom, że w tym dniu nie chodzi o prezenty. Wśród darów były więc często także Biblie, łańcuszki z Matką Boską, krzyżykami, a także książki religijne i różne pamiątki.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Kasia28
"To wyjątkowe wydarzenie w duchowym życiu młodych ludzi, które zapewne będzie zapisane w pamięci do końca życia" - tak, jako trauma pierwszej spowiedzi, kiedy niewinne dziecko nie ma pojęcia co powiedzieć umiech Dobrze, że rzuciłam tę sektę, dzieci traumatyzują od maluśkiego.
Dodano: 15  Maja  2018  11:46:11
~***
kasia334 byłaś już na policji?
Dodano: 14  Maja  2018  16:03:04
~kasia334
Czy portal stalowemiasto posiada zgode na publikacje wizerunku dzieci ? jezeli zdjecia nie zostana usuniete zglaszam sprawe na policje
Dodano: 14  Maja  2018  14:22:21
Czy można robić przyjęcia komunijne w niedokończonym budynku, praktycznie na placu budowy?
Dodano: 14  Maja  2018  09:17:29
~robbie
Z uwagi na dużą rodzinę jestem chrzestnym czterokrotnym. Kiedy były chrzty byłem dumny,że jestem tak doceniany w rodzinie,że to właśnie ja mogę być wzorem dla chrześników. Dzieci podrosły, ja dalej jestem dumny ale z tego,że mogę dodatkowo podratować kredytodawców i przyczynić się do wzrostu gospodarczego opartego na zyskach banków a jednocześnie patrzeć na kwaśną minę mojej żony,która nie była już tak doceniana w swojej rodzinie.
Dodano: 14  Maja  2018  08:56:15
~~ja~
To ja rozumiem, że 3 Maja w Rozwadowie byłem na jakiejś zwykłej mszy, tylko dzieci taka jakoś sie ubrały na biało. Podobnie jak na zamieszczonych zdjęciach.
Dodano: 14  Maja  2018  05:23:43
~Mama
Ja tam żadnego radnego na zdjęciach nie widzę. A dzieci jak aniołki.
Dodano: 13  Maja  2018  23:05:28
~Obserwator
Piękne dzisiaj były te dzieci podczas swej pierwszej komunii w Bazylice. Bez zbędnych dłużyzn się odbyło. Ale jak zwykle nawet w Bazylice zabrakło miejsc siedzących.
Dodano: 13  Maja  2018  22:56:58
~xaz
A co to radny Męcinski redagował artykuł że prawie na każdym zdjęciu jego córka?
Dodano: 13  Maja  2018  22:55:39
~Jakis77
Niech najpierw autor się dowie kiedy były pierwsze komunię w naszym mieście a dopiero pisze cokolwiek na ten temat
Dodano: 13  Maja  2018  22:45:30
~ks_kaska
ile dobrodzieje łykną za tzw. przygotowanie i co na to skerbówka
Dodano: 13  Maja  2018  22:44:09
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe