Kilka zadań w jednym zadaniu
Opublikowano: 9  Maja  2018

Trwa rewitalizacja błoni nadsańskich wraz z zagospodarowaniem skarpy nad ul. Działkową. Wykonywane są też prace arborystycznych w Parku Charzewickim. To wszystko w ramach jednego zadania.

- Działania w parku w Charzewicach można powiedzieć są już zakończone. Będziemy mogli przystąpić do prac, które mamy zaplanowane w budżecie, dotyczące stworzenia alejek spacerowych w parku w Charzewicach[/i]- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Największy zakres prac jest przewidziany na terenie błoni nadsańskich, gdzie na mieszkańców ma czekać wiele atrakcji, zarówno dla tych, którzy preferują rekreację czynna, jak i bierną. Powstaną dwa w pełni wyposażone boiska do gry w piłkę nożną o naturalnej nawierzchni trawiastej. Znajdzie się tam również wysypane piaskiem boisko wielofunkcyjne do gry w plażową piłkę nożną, piłkę ręczną i siatkówkę plażową. Powstanie siłownia plenerowa z pełnym wyposażeniem w urządzenia do ćwiczeń siłowych i aerobikowych oraz ścieżka zdrowia zaopatrzona w elementy dla biegaczy i trenujących nordic walking z wyznaczonymi trasami biegowymi. Nad brzegiem Sanu stworzona zostanie piaszczysta plaża o powierzchni prawie 2 tys. m2. W jej pobliżu wybudowany zostanie drewniany taras wypoczynkowy o szerokości 3 m, a obok niego stanie leżanka z siedziskiem.

- Zakres prac wykonanych do tej pory przez głównego wykonawcę na tych ponad 45 hektarach z mojej strony budzi naprawdę wielki szacunek. Stopień zaangażowania prac do harmonogramu, który był założony jest naprawdę mocno przyspieszony. Firmie Apis zostały tak naprawdę do zrobienia prace dotyczące wykończenia placów zabaw, siłowni, nasadzeń krzewów, łąk kwiatowych oraz trawy. Do tego dochodzi również drewniany taras i inne elementy małej architektury, które będą tam się znajdować, czyli asfaltowanie głównej ścieżki i ścieżki do kijków, do biegania, zrobione z miękkiego podłoża, żeby zdrowiej się po tym biegało- mówi prezydent miasta.

Wykonawca prac początkowo zakładał, że uda się ukończyć zadanie przed terminem, tak aby w okresie wakacyjnym można było już korzystać z tego terenu i atrakcji tam się znajdujących.

- Jeżeli chodzi o błonia to umowny termin zakończenia prac wyznaczony jest na koniec października tego roku. Wykonawca w sposób optymistyczny założył sobie honorowy termin 1 czerwca. Przyznam, że był to termin absolutnie niewiążący i my nie będziemy mieć żadnych pretensji dotyczących tego, że ten termin nie zostanie zrealizowany dlatego, że ma to być zrobione po prostu dobrze- mówi prezydent miasta.

W kwietniu ruszyły również prace na skarpie. Teren ten również ma gruntownie się zmienić.

- Jeżeli chodzi o skarpę, to tam w tej chwili trwają prace "brudne", a więc kształtowanie na nowo skarpy. Za chwilę „ruszą” nowe nasadzenia- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Na skarpie pojawi się łącznie kilka tysięcy krzewów i drzew, będą place zabaw i taras widokowy. Zostanie tam także wykonane oświetlenie oraz zainstalowany będzie monitoring.

Koszty związane z całym projektem wynoszą około 13 mln zł, w tym dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej- 10 mln zł.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Liljana
Ostatnimi czasy z ogromnym rozbawieniem czytam wydumane zdania naszego prezydenta. Strasznie się stara wyjść na mądrego i elokwentnego, a efekt jest niestety odwrotny. Polecam powtórkę gramatyki języka polskiego. Bo wstyd tak zdania budować. I żal czytać cz słuchać...
Dodano: 12  Maja  2018  19:15:52
~Liljana
Ostatnimi czasy z ogromnym rozbawieniem czytam wydumane zdania naszego prezydenta. Strasznie się stara wyjść na mądrego i elokwentnego, a efekt jest niestety odwrotny. Polecam powtórkę gramatyki języka polskiego. Bo wstyd tak zdania budować. I żal czytać cz słuchać...
Dodano: 12  Maja  2018  19:15:50
~jajko!
a co z dojazdem do działek ROD Krokus? na majówce powieszono kartkę i łańcuch na kłódkę, że przejazd będzie zamknięty? czy poinformowano o tym działkowiczów, dla których jest to jedyny dojazd do swoich działek? znajduje tam się ponad 200 działek, czy Ci działkowicze są w jakiś sposób gorsi od innych? poza tym czy każda "rewitalizacja" w tym mieście musi się zacząć od wykarczowania drzew?

rewitalizacja błoni - hyc, drzewa wycinamy
rewitalizacja skarby - hyc, drzewa wycinamy
budowa parku wodnego - hyc, drzewa wycinamy
budowa centralnego placu zabaw przy SKD - hyc, drzewa wycinamy
rewitalizacja podwórka między blokami Popiełuszki 7 i staszica 13 - hyc, drzewa wycinamy...

szok i masakra!
Dodano: 11  Maja  2018  12:46:59
~tak jest
Istnieją 3 trolle opozycyjne, które non stop wstawiają hejt pod różnymi nickami. Maja tak przeprane mózgi że już nic do nich nie dociera. Jak by na opiatach ciągle byli. A to TVN i Newsweek tylko i GW. Jeden nadaje z Rzeszowa, drugi z Radomia, trzeci z Warszawy. tacy "trzej przyjaciele z hejterskiego boiska"... Na to tylko stać totalnych. Na plucie i obrażanie?
Dodano: 10  Maja  2018  10:07:38
~Czesław
Co tak w mieście śmierdzi ?
Dodano: 10  Maja  2018  08:33:31
~do Yeti
Miej sumienie i tam nie przychodź jak już to będzie gotowe okej ?
Dodano: 10  Maja  2018  08:32:59
~ewa
ludek, trzeba powiedzieć wszystkim żeby sobie to zdjęcie skopiowali - będą dzieciom pokazywali jak wyglądały kiedyś drzewa w mieście.
Dodano: 10  Maja  2018  08:27:55
~Yeti
Do pierwszej powodzi z która odpłynie i spłynie te 10 milionów z błoni.
Dodano: 10  Maja  2018  07:37:01
I dlaczego zdjęcie ze skarpy daliście stare ? Dajce nowe jezyk te hałdy rozwałkowanej ziemi a nie krówki między drzewami, bo drzew już niema :-/
Dodano: 9  Maja  2018  21:45:48
Jeszcze wandalom mało ? Jeszcze łap na Charzewickim parku nie położyli ? Tam jeszcze jest co wycinać tak ?
Dodano: 9  Maja  2018  21:43:58
To co urzedasy zrobili z Skarpa to powinni za to siedziec.Zrobili demolke a innych nazywaja wandalami.Wandal zniszczt kilka drzew ale nie tak duzo jak tutaj zniszczono.
Dodano: 9  Maja  2018  17:59:29
~ela
A co z imprezami masowymi takimi jak: Dni Stalowej Woli ,62%mieszkańców wypowiedziało się. aby organizować na błoniach.Nie bierze się wcale opini mieszkańców pod uwagę tylko z góry ma się wybrany projekt za który są duże pieniądze i nie patrzy się na koszty,wybiera się projekty droższe aby mieć jak najwięcej kasy dla siebie .Nie dba się. o najmłodszych .
Dodano: 9  Maja  2018  17:12:22
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe