Rusza budowa parku linowego
Opublikowano: 9  Maja  2018

Teren budowy parku linowego został wydany wykonawcy. Prace rozpoczynają się od wylania fundamentu, w który wmontowane będą słupy konstrukcyjnie wzmacniające konstrukcję.

- Konstrukcja parku linowego będzie opierała się na kilku drzewach, które przeszły badania arborystyczne. Każdego roku będą musiały się takie badania odbywać. W tym tygodniu będą prowadzone pierwsze prace fundamentowe. Dopóki nie będzie prac przewieszania pomostów pomiędzy alejką (od szkoły muzycznej i szkoły społecznej a częścią górki), to nie będzie zagrodzone przejście do ulicy Mickiewicza, od szkoły muzycznej, natomiast gdy będą tam prowadzone prace wysokościowe, częściowo będzie wyłączona możliwość przejścia czy przejazdu tą ścieżką rowerową do ul. Mickiewicza- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent oddanie do użytku parku linowego spowoduje, że będzie tam przyjeżdżać więcej rowerzystów, dlatego też z myślą o nich w parku powstaną nowe parkingi rowerowe. Pojawi się też tam nowa stacja systemu roweru miejskiego. Z kolei tuż za skrzyżowaniem ul. Mickiewicza z Leśną (tam gdzie kiedyś był sklep pani Derkaczowej) zostanie wykonane utwardzenie terenu tak, aby mogły tam parkować samochody.

Park linowy będzie posiadał dwa piętra, dzięki czemu będzie atrakcyjny dla różnych grup wiekowych. Ciekawym elementem będzie wielka spiralna zjeżdżalnia umożliwiająca zjazd z najwyższego piętra na sam dół. Ma powstać również wieża widokowa, która poprzez specjalne podjazdy, umożliwi podziwianie krajobrazów dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami dziecięcymi.

Zakończenie prac przy budowie parku linowego powinno nastąpić pod koniec lipca 2018 roku. Zrealizowanie tego zadania będzie kosztować około 2,4 mln zł.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~krakus
Niezle wam tu buduja w tej stalowce, w tvn24 zawsze mowili ze wschod zacofany ,a tu prosze ladne czyste miasto , tylko cos po komentarzach widze ,ze ludzie strasznie marudni ,bo narzekaja na wszystko, no i blonie nareszcie cos z tym syfem zrobili ,choc ogniska tam mile wspominam i nie jedna rybke tam za malolata zlapalem to jednak to byla dzicz ,a teraz jak obserwuje bedzie wreszcie ladnie, a wylewami sie wogole nie przejmowac ,w Krk caly teren jest notoroczynie zalewany co roku do walow i wszystko po opadnieciu wody wyglada jak nowe ,takze uwierzcie mozna ,technika poszla do przodu i gratuluje za to ze stalowka sie zmienia ,bo pamietam w liceum mi sie mazylo by to wygladalo jak na zagranicznych obrazkach i mozna jakie imprezki na kilkaset osob robic, z jakimis atrakcjami oprocz komarow i ognia.
Dodano: 18  Maja  2018  16:18:42
~12345
Lucek ma moj glos. Dlatego ze buduje tunel pod torami i zrobil zielona fale. Nieudacznik nic nie zrobil a zamiast do pracy chodzil do romy. Nigdy wiecej tumiwisizmu.
Dodano: 12  Maja  2018  21:52:46
Czy ktos inny tez to zauwazył?kostka betonowa połozona w 2000 roku przy Loku i Mc donaldzie jest nierowna i wykruszona.Tylko asfalt na sciezki rowerowe.
Dodano: 12  Maja  2018  10:16:40
~Krokus
Działkowcy z ROD "Krokus" zostali potraktowani jak potencjalni złodzieje i podpalacze. Zamknięto im dojazd do działek z dwóch stron. Mało , że zniszczono piękną dziką przyrodę , zrobiono krzywdę dzikim zwierzętom ,robiąc szaro -bure pole posypane korą i obsadzone rachitycznymi krzewami , to jeszcze utrudnia się życie właścicielom działek. A terenówek jeżdżących po wale przeciwpowodziowym nikt nie widzi. Więcej szacunku do Obywateli!
Może panowie z UM powinni zabrać zabawki i przenieść się do innej piaskownicy? Mamy dość " dobrej zmiany"!
Dodano: 12  Maja  2018  08:46:11
~Ubik
Fajnie będzie się tam ruchało panienki na wysokościach... smiech2
Dodano: 11  Maja  2018  19:32:30
~ gepard
weż nie żartuj jak tam kochanka ryska jedziemy na madere haha smiech2
Dodano: 11  Maja  2018  18:53:38
@lajkonik
Pytaj tych, którzy rządzili. Na pewno uzbroili sporo terenu pod inwestycje. Wszystko wskazuje na to, że obecna kadencja skończy się na wybudowaniu jedynie kilkudziesięciu metrów nowej drogi dojazdowej do nowych działek.
Dodano: 11  Maja  2018  15:29:20
@obserwator
Tak samo nowi inwestorzy wezmą pracowników, jak brała huta. Miasto się wyludnia, bo nie ma możliwości znalezienia dobrze płatnej pracy. Bez napływu kapitału z zewnątrz - czyli inwestorów - niewiele się zmieni, bo miasto ma ograniczony budżet. Jeśli branże SSC, BPO, R&D działają na odległość w dowolnym miejscu, mogą także prowadzić działalność w Stalowej Woli. Do tego trzeba mieć jednak ofertę dostosowaną do potrzeb inwestorów z tych branż. Działki w dzielnicy przemysłowej do tego się nie nadają. Podobnie jak bloki mieszkalne budowane obok niej.

Możesz obecnie przebierać w ofertach pracy w Stalowej Woli, o ile jesteś młodym facetem zdolnym do fizycznej roboty. A co z resztą?

W jaki sposób Weber dba o interesy miasta? Przypomnę, że S74 w naszym regionie dalej nie ma ustalonego przebiegu, chociaż jest to zwykła decyzja administracyjna. W dodatku za Webera okrojono plany obwodnicy - zamiast bezkolizyjnych 4 pasów będziemy mieć 2 pasy z rondami. Linia kolejowa do Przeworska dalej na liście rezerwowej pomimo tak dużych środków na koleje i pomimo statusu sieci TEN-T.
Dodano: 11  Maja  2018  15:11:51
weber dba o Stalową??? jaja sobie robisz. a o co tak dba? wykonuje ślepo polecenia partii i naciska guziczek jak mu każą. tyle mamy z niego pożytku.
Dodano: 11  Maja  2018  07:58:33
~Obserwator
Ty manukan a niby skąd nowi inwestorzy wezmą pracowników. Sam sobie zaprzeczać. Twierdzisz że miasto się wyludnia. Już dziś wiele firm boryka się z brakiem chętnych do pracy. W Stalowej to nawet matoł znajdzie prace. Można przebierać w ofertach. Pan Weber trzyma rękę na pulsie i dba w Warszawie o interesy naszego miasta. W przeciwieństwie do byłej posłanki Butryn, która dbała tylko o siebie i o partyjny interes PO.
Dodano: 11  Maja  2018  07:30:48
iOS
Tylko zróbcie ścieżki rowerowe asfaltowe , a nie znowu kostka wszędzie .
Dodano: 10  Maja  2018  14:51:48
Wybory zweryfikują ...
Dodano: 10  Maja  2018  14:36:35
~Otto
Po artykułach i komentarzach zauważam, że prezydent buduje i inwestuje, przeciwnicy tylko hejt w internecie i jakieś śmieszne proteściki.
Dodano: 10  Maja  2018  12:48:26
~lajkonik
czy już romcia spalona bo przypał haha smiech2
Dodano: 10  Maja  2018  10:24:40
~lajkonik
czy już romcia spalona bo przypał haha smiech2
Dodano: 10  Maja  2018  10:24:35
~lajkonik
napij z łysym bańke w romie hehe z daszkiem smiech2
Dodano: 10  Maja  2018  10:22:57
~lajkonik
ty mankunie sie nie wypowiadaj co zrobiliscie dla STALOWEJ WOLI przez tyle lat tygrysie z urzędu haha smiech2
Dodano: 10  Maja  2018  10:20:20
~Prawin
Może 4 lata pierwszej kadencji prezydent skupił sie na mieszkańcach ( bo w końcu ktoś kiedyś musiał to zrobić) A gdy wygra kolejne 4 lata skupi się nad strefą / pozyskiwaniem inwestorów / rozwojem ? Ja bym tak to widział. Pozdrawiam
Dodano: 10  Maja  2018  08:28:32
@mieszkaniec
Cóż takiego zrobił Nadbereżny dobrego? Budować place zabaw na kredyt każdy potrafi. Pokaż chociaż jednego poważnego inwestora, który zainwestuje w Stalowej Woli. Pokaż chociaż jeden palący problem miasta, który został rozwiązany, albo ma szansę zostać rozwiązany w niedalekiej przyszłości - bezrobocie wśród kobiet, braki perspektywy dobrego zatrudnienia, masywne wyludnianie i starzenie się miasta, zalewanie ulic czy potężne zanieczyszczenie powietrza.

Czy coś zrobiono oprócz konferencji prasowej i kolorowych obrazków?

Zamiast palących problemów, prezydent stosuje tematy zastępcze. Organizuje nawet briefing w związku z remontem kilkuset metrów ulicy. Co chwilę organizuje imprezy i buduje kolejne dekoracje, żeby odwrócić uwagę.
Dodano: 10  Maja  2018  07:28:50
@janek
Najlepszym wskaźnikiem troski o przyszłość miasta byłoby zaangażowanie młodzieży w sprawy miejskie. Tymczasem nie ma nawet młodzieżowej rady, a jakąkolwiek informację zwrotną od młodych Stalowiaków dotyczącą ich planów na przyszłość władze mają w głębokim poważaniu.

Tymczasem zatrudnieni po znajomości dwoją się i troją na forum, żeby obrzudzić błotem każdego myślącego inaczej. Jeśli nie przyklaskujesz Nadbereżnemu, nie chwalisz każdego pomysłu - nawet najbardziej żenującego - na pewno jesteś komuchem z opozycji i kwiczysz na forum z powodu utraty stołka.
Dodano: 10  Maja  2018  07:20:27
~janek
"Mieszkańcu"
Zapomniałem dopisać o zapożyczaniu miasta na potęgę
CYTAT
Bo Lucjusz tyle buduje i remontuje
Dodano: 10  Maja  2018  06:40:05
~janek
"Mieszkańcu"

Nie jestem opozycją tylko tak sobie mieszkam w StW od 46 lat.
Nie ujadam , nie szczekam tylko wkurza mnie wywalanie kasy w błoto wtedy kiedy żywcem widać brak rozwoju miasta.
Brak mostu dla pozyskania nowych terenów, brak przyzwoicie płatnej pracy i do tego HAŁAS i ZAPYLENIE, którego po wyborach podobno miało nie być i brak nad tym kontroli.
I ten wszechobecny lans... obecnego prezydenta i p. Webera...we wszystkich mediach... Czyżby wybory???
I najlepsze, że tutaj się pisze...pisze...pisze a władza ma to gdzieś i wcale tego nie czyta.
Dodano: 10  Maja  2018  06:30:27
~Mieszkaniec
To już jest szczyt trollingu: całe miasto w budowie i remoncie a piesek opozycyjny tylko ujada i ujada. No i nicki zmienia, żeby za "tłum niezadowolonych" robić.
Wiecie czego? Bo Lucjusz tyle buduje i remontuje co niejednemu i 4 kadencji by nie starczyło.
Ujadają, bo w taki sposób obnażył nicnierobienie!
Dodano: 10  Maja  2018  06:22:30
Podatnik stalowowolski finansuje rozrywki dla cwaniaków z okolicznych miejscowości, którzy chcą korzystać z wszystkich rozrywek w mieście bez płacenia za nie. Taka niesprawiedliwość spowoduje tylko zwiększenie nienawiści między miastem i okolicą. Po co?

"Chaos is a ladder"?
Dodano: 9  Maja  2018  21:58:11
Podatnik stalowowolski finansuje rozrywki dla cwaniaków z okolicznych miejscowości, którzy chcą korzystać z wszystkich rozrywek w mieście bez płacenia za nie. Taka niesprawiedliwość spowoduje tylko zwiększenie nienawiści między miastem i okolicą. Po co?

"Chaos is a ladder"?
Dodano: 9  Maja  2018  21:58:08
~edelmer
uwarzam to za niepotrzebny wydatek ale za to co robia na błoniach to uwarzam ze super rzecz
Dodano: 9  Maja  2018  20:45:34
~sssd
~33century
za 2.4 miliona to mozna zrobic wiecej niz swiatła czy wymiane strego oswietlenia na ledy
Dodano: 9  Maja  2018  20:41:54
~sssd
wopin
ja oceniam racjonalnie i patrze na rece
mieli obnizac podatki i daniny a robia odwrotnie
teraz paliwo za chwile zabiora ci pensji 2 % bo ze niby na twoja emeryture a i tylko czekac az wprowadza podatek od soli i cukru
pamietaj panstwo jesat bogate bogactwem swoich obywateli a nie tym co im zabieze
swoja droga odnosnie paliwa poseł weber pare lat temu walczyl o nizsza akcyze ateraz partia z ktorej startował chce dołozyc nowa opłate do paliwa
Dodano: 9  Maja  2018  20:40:18
~33century
to jest zbytek jest wiele innych rzeczy do zrobienia w miescie niz budwa parków linowych czy wodnych
za te pieniadze mozna by zrobic sygnalizacje swietlna na poniatowskiego koło ochronki bo przejscie tam graniczy z cudem
albo wymienic lapy oswietleniowe na ledy zawsze to potem nizsze rachunki za prad a tutaj beda koszty utrzymania
czy nie móg tego zrobic jakis prywaciarz i miec z tego jakis zarobek potem plus opłata do mioasta za teren ( nie duza moze nawetsymboliczna ale to on by o to dbał)
Dodano: 9  Maja  2018  20:35:53
do ~sssd

Ja do pisu nic nie mam , tylko nie podoba mi sie obnoszenie sie z tym co robi Prezydnet
Bo on mysli ze blyszczy a racjonalnie do tego podejsc to jego pomysly sa tak trafione ze , nawet on sam w nie nie wierzy
Dodano: 9  Maja  2018  20:33:51
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe