Niewybuch znaleziony na ul. Solidarności podczas budowy drogi
Opublikowano: 8  Maja  2018

Policjanci ze Stalowej Woli zabezpieczają miejsce odnalezienia niewybuchu na ulicy Solidarności. Pracownicy firmy budowlanej natrafił na metalowy przedmiot podczas prac przy budowie drogi. Policjanci przeprowadzili rozpoznanie minersko- pirotechniczne i stwierdzili, że jest to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej.

Policjanci zabezpieczają miejsce odnalezienia niewybuchu w Stalowej Woli. Wczoraj po południu pracownicy, podczas prowadzonych prac ziemnych przy budowie drogi odnaleźli niebezpieczny przedmiot i zawiadomili dyżurnego Policji.

Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Odnaleziony niewypał to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Dyżurny Policji powiadomił o tym znalezisku saperów. Do czasu przyjazdu saperów, policjanci zabezpieczają to miejsce.

Policjanci przypominają, że na terenie powiatu stalowowolskiego mieszkańcy bardzo często informują o elementach uzbrojenia znalezionych podczas wykonywania prac ziemnych czy spacerów po okolicznych lasach. Dlatego policjanci apelują, aby nie dotykać takich znalezisk, ani nie przenosić ich w inne miejsca. Jeśli to możliwe, miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch należy oznaczyć i jak najszybciej powiadomić Policję.

KPP


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Chyba jeden z najbardziej niebezpiecznych niewybuchów - granat moździerzowy.
Dodano: 8  Maja  2018  14:37:00
~Jest
Ktoś to czyta zanim to zatwierdzeni ??
D
Dodano: 8  Maja  2018  12:29:14
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe