Podpisano umowy na dofinansowanie sportu, kultury, turystyki i rekreacji osób niepełnosprawnych ze środków PFRON

Image

W Starostwie Powiatowym w Nisku Starosta Niżański Robert Bednarz, w obecności Wicestarosty Adama Macha i Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku Marty Ciosmak, podpisał umowy na dofinansowanie sportu, kultury, turystyki i rekreacji osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dofinansowanie otrzymały: Środowiskowy Dom Samopomocy w Nisku reprezentowany przez Kierownika Marię Rybę, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź mnie przez Świat” z Rudnika nad Sanem reprezentowane przez Prezesa Stowarzyszenia Agnieszkę Dreksę i Skarbnika Magdalenę Kołodziej oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział Rejonowy w Rudniku nad Sanem reprezentowany przez Przewodniczącą Zarządu Kazimierę Sochę. Dofinansowanie otrzymał również Polski Związek Niewidomych – Okręg Podkarpacki Koło Powiatowe w Stalowej Woli, które zrzesza również mieszkańców powiatu niżańskiego.

- Cieszymy się, że dzięki dofinansowaniu ze środków PRON, będzie możliwa m.in. aktywizacja osób niepełnosprawnych, poprzez turystykę, wyjazdy integracyjne, wyjazdy rehabilitacyjne, odbędą się spotkania integracyjne oraz zajęcia kulturalne, festiwale artystyczne, zajęcia terapeutyczne, zajęcia warsztatowe poprawiające codzienne funkcjonowanie oraz zorganizowane zostaną imprezy integracyjno-sportowe – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Na realizację tego zadania przeznaczono łącznie kwotę 15.505 zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~DRON

PROTEST W SEJMIE NADAL TRWA I TO JEST SKANDAL....W TYM KRAJU NIEPEŁNOSPRAWNY ,TO OBYWATEL OSTATNIEGO SORTU...TAKA JEST PRAWDA