900 mln zł pożyczki dla Elektrociepłowni Stalowa Wola

Image

Zarząd Tauron Polska Energia oraz PGNiG otrzymały z Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) wiadomość, że spełnione zostały warunki pożyczki, o którą ubiegała się Elektrociepłownia Stalowa Wola.

Umowa pożyczki zawarta 8 marca 2018 roku przewidywała wypłatę środków na rzecz pożyczkobiorcy po spełnieniu warunków zawieszających, z których jednym było przedstawienie Bankowi Gospodarstwa Krajowego gwarancji bankowej wystawionej na zlecenie Tauron Polska Energia S.A. i zabezpieczającej dług pożyczkobiorcy w stosunku do BGK.

Chodzi o niebagatelną kwotę 900 mln zł. Gwarancja bankowa, według umowy, ma być odnawiana corocznie, a jej wysokość nie przekroczy 517,5 mln zł. Pożyczka ma być spłacona do 14 czerwca 2030 r.

Pieniądze będą przeznaczone: 600 mln zł na spłacenie wcześniejszego długu wobec PGNiG i Tauron Polska Energia, 300 mln zł- na pokrycie dalszych wydatków inwestycyjnych.

Blok gazowo-parowy, który osiągnie moc ok. 450 MWe wraz z członem ciepłowniczym o mocy 240 MWt zgodnie z aktualnym harmonogramem zostanie przekazany do eksploatacji na koniec 2019 roku.

W Elektrociepłowni Stalowa Wola po 50% udziałów mają PGNiG Termika i Tauron Wytwarzanie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~NIK

W końcu KTO od KOGO porzyczał -jeśli elektrociepłownia ma oddać Tauronowi który ma 50% udziału a drugie 50% ma PGNIN

~Git

Rozwalić ordynarnie mówiąc to dziadostwo bo już słuchać się nie chce jak te środki są zagospodarowane .Idą po prostu w błoto.2019 rok ale nie tego wieku...

maszynista

To sie nie uda.Gaz drogi wiec beda podwyzszac koszty energi i my odbiorcy zapłacimy za to .My bedziemy spłacać milionow odsetek dla banku .Bo firma od nas ta kase wezmie i odda bankowi.

~set

Hmm to beda podwyżki bo prezes ze swojej kieszeni nie dołoży

~jasio

tera bierze za nigo kumornik

~jasio

ale jus nie bierze .....

~jasio

o elektrownia wziena przykład z mojego znajomygo co bral porzyczki na splate poprzednich porzyczek