Get Adobe Flash player

Sypialnia – aranżacje pełne harmonii
Opublikowano: 23  Kwietnia  2018

Sypialnia jest wyjątkowym pomieszczeniem, w którym powinna panować harmonia i przyjemny nastrój. To miejsce pełne intymności, ale wymagające dbałości o komfort. Sypialnia, jak każde inne pomieszczenie, powinna pasować do naszego charakteru. Jak stworzyć pokój do wypoczynku o wyjątkowym charakterze?

Nowoczesne sypialnie w minimalistycznym stylu

Nadmiar różnorodnych form i bibelotów może rozpraszać, dlatego modne stały się wnętrza o minimalistycznym designie. Są pozbawione wyszukanych, rzeźbionych mebli i romantycznych toaletek oraz lampek nocnych z dekoracyjnymi abażurami. W sypialni panuje prostota. Pożądane są geometryczne kształty. Klasyczne meble i kinkiety o niewyszukanych kształtach dominują we wnętrzu. Monotonię i surowość przełamują nasycone kolory. Warto zdecydować się na tapety do sypialni, które dekorują ścianę za zagłówkiem łóżka. Różnorodność wzorów powoduje, że łatwo znaleźć inspiracje do sypialni.

Sypialnia z charakterem – kolory na pierwszym planie

Proste wyposażenie sypialni pozwala na wykorzystanie mocnych kolorów. Wśród polecanych barw znajdują się: czerwień, zieleń i brąz. Można eksperymentować z fioletem. Nasycone kolory powodują, że aranżacja sypialni sprawia wrażenie ciemnej, ale jest na to prosty sposób – wystarczy zdecydować się na jasną podłogę i meble. Można też część ścian pomalować na ciemny kolor, a część na jasny. Polecanym rozwiązaniem jest malowanie przeciwległych ścian na ten sam kolor. Kontrasty ożywiają wnętrze i sprawiają, że prezentuje się interesująco.

Rola oświetlenia w budowaniu nastroju

Oświetlenie ogólne powinno znaleźć się w każdej sypialni, ale mile widziane jest również oświetlenie punktowe o charakterze dekoracyjnym, które tworzy intymny nastrój. Lampy i kinkiety koncentrujące światło na ścianach zapewniają przyjemną atmosferę, a na dodatek są praktyczne, ponieważ umożliwiają na przykład czytanie. Najlepszy wybór stanowi światło o ciepłym zabarwieniu. Nie należy wybierać światła ostrego, które razi i męczy oczy, a na dodatek nie sprzyja budowaniu przytulnego klimatu. Wybierając lampy do sypialni, należy dostosować ich design do stylu aranżacji. Starannie zaprojektowane propozycje marki Mo można przejrzeć tutaj: http://mo.design/category/sypialnia/. Marka, która przez wiele lat działała pod nazwą Cermag, rozszerzyła swoje horyzonty i oferuje wiele materiałów wykończeniowych i wyposażenia nie tylko do sypialni, ale również do innych pomieszczeń. Asortyment jest skierowany do klientów poszukujących nowoczesnych rozwiązań i podążających za najnowszymi trendami.

Dekoracyjne elementy decydujące o charakterze wnętrza

W sypialni główną rolę odgrywają meble, podłogi i ściany. Ich kolorystyka i design w dużej mierze decydują o stylu aranżacji, ale często zapominamy, że mają na nią wpływ również dodatki. Na szafkach i półeczkach można ustawić swoje zdjęcia w stylowych ramkach i zadbać o ich podświetlenie. Zamiast nich można posłużyć się też ozdobnymi figurkami. Praktyczne i dekoracyjne elementy stanowią również: pościel, poduchy i wszelkiego rodzaju narzutki.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe