Powiat kupi nową karetkę
Opublikowano: 26  Kwietnia  2018

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny zapowiedział, że szpital wyposażony zostanie w kolejną karetkę pogotowia. Pieniądze głównie pochodzić mają z województwa.

Karetki są niezbędne do funkcjonowania pogotowia ratunkowego. Trudno zliczyć ile razy dziennie spod stalowowolskiego szpitala wyruszają zespoły ratownicze w drogę, by nieść ulgę w cierpieniu i ratować życie mieszkańców powiatu.

Nowe karetki dla stalowowolskiego szpitala kupowane były ostatnimi czasy dwukrotnie: w 2015 i 2016 roku (raz z dofinansowaniem gmin, a raz miasta). Wciąż jednak są potrzebne nowe. Tabor powinien być wymieniany i uzupełniany przy tak dużej eksploatacji. Cieszy więc fakt, że na wyposażeniu szpitala pojawi się kolejny, nowy wóz. Jego wartość szacuje się na około 400 tys. zł.

Wniosek o dofinansowanie do zakupu w wysokości 335 tys. zł złożony już został u wojewody. 65 tys. zł ma pochodzić z tzw. środków własnych szpitala.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~ciekawym
Co to są środki własne szpitala? Gdzie i jak je ten szpital uzyskał? A może zwyczajnie szpital dostał środki z budżetu państwa (z podatków) i teraz nazywa się to środkami własnymi?
Dodano: 28  Lipca  2018  12:07:16
~totoli
Tak faktycznie jest, karteczka od doktora do którego się rejestrujesz a dopiero potem stanie w dłuuugiej kolejce! Wyżywienie w szpitalu na tyle by nie umrzeć z głodu! Ortopedia to głęboki PRL(nie personel!) i na to też nie ma kasy? Czym tu się chwalić, po prostu bieda panie starosto a to co pan robi to tylko pudrowanie potężnej rany. Na leki owej rany nie ma kasy! Lądowisko dla samolotu było tak samo niezbędne jak kwiatek do kożucha! Co raz to nowe komunikaty wydostają się z tego szpitalnego kotła a najgorsze to brak lekarzy w więc nie ma podstawy do tego by tą lecznicę nazywać " specjalistyczną"). Pozostańmy już przy "powiatowej" to nam wystarczy.
Dodano: 13  Czerwca  2018  13:05:12
~chybaty
Ciekawe kto będzie tą karetką jeżdził jak personelu ubywa. Nikt nie pisze, że pielęgniarki, ratownicy i lekarze odchodzą a nikt się tym nie przejmuje.
Dodano: 27  Kwietnia  2018  20:13:25
@chory
To jest właśnie "darmowa służba zdrowia dla wszystkich". Przy tak śmiesznie niskiej składce zdrowotnej nie będzie ochrony zdrowia na przyzwoitym poziomie. Koszty badań rosną, personel się starzeje, a wycena świadczeń przez NFZ w większości przypadków jest poniżej kosztów. Jednocześnie młodzi wyjeżdżają za granicę, bo tam mają lepsze warunki.

Oprócz kardiologii. Tutaj szpitale zarabiają i możemy się pochwalić poziomem wyższym niż zachód. I tylko tutaj...
Dodano: 27  Kwietnia  2018  16:33:16
~chory
pis jak pis ale to co sie dzieje w tym szpitalu to masakra jak mozna tak traktowac ludzi lekarze pobieraja taka kase co miesiac a my nie mozemy byc leczeni
Dodano: 27  Kwietnia  2018  13:45:46
~taxi
Tylko dobrego humoru i animuszu nie traci starosta, bo to urodzony optymista i nie bez kozery nazwany "powiatowym nożyczkowym". Mnie tez drażnią te praktyki z "karteczką" od doktora czy przyjmie. To jest niepoważne by pacjent był w ten sposób traktowany. Szczegółowo opisał to "chory". Biedę ogólnie panującą starają się decydenci marginalizować lub nawet nie dostrzegać. Przecież w takich spartańskich warunkach niezbyt dobrze czuje się personel medyczny. Chyba, że zdążył się do panującego dziadostwa przyzwyczaić. Oto klarowne rządy funkcjonariuszy pis-u w mieście i w powiecie. Wyborcy w jesieni chyba już nie popełnicie tak kardynalnego błędu...?
Dodano: 27  Kwietnia  2018  12:18:16
~Mieszkaniec
Może by tak Pan wielki menagre połapał dziury na szpitalnym parkingu i drogach dojazdowych od ul Staszica.
Dodano: 27  Kwietnia  2018  10:34:01
~orti
`sebastal już wyjaśniam - zbudowano lądowisko które będzie szansą dla tych, których uda się szybko z tej nemocnicy wywieźć. To jest masakra nie szpital, brak kompetencji, brak wszystkiego czego szpital potrzebuje. Na szczęście jest lądowisko dzięki którym liczni zostaną uratowani.
Dodano: 26  Kwietnia  2018  20:29:07
~jasio
no mały plusik od mnie
Dodano: 26  Kwietnia  2018  17:27:01
~chory
masakra szpital co za matol tym zarzadza poraz 2 jest dyrektorem ortoppedia to jest masakra czasy 50 sciany zalane zrury wc plytki lata 50 szpital schodzi na psy wszyscy uciekaja do Niska lekarze .a przychodnia to kogos pojebalo naprawde zmiana opatrunku trzeba isc do lekarza zapytc sie o pozwolenie karteczke wypisze z pieczec przybije i do rejstraci stac 45 minut co lepsze pani zmienia opatrunek doktor z 2 pomieszczenia pyta sie czy boli tylko i zato pani mowi ze jak pan doktor zobaczy to kase maja a chu... zobaczy siedzi na fotelu to jakas parodia za tydzien na sciagniecie gipsu i znowu do lekarza zpytac sie o pozwolenie czy przyjmie i karteczka pieczatka i znowu do rejstracji czekac co to k..... ma byc wyjebac to dziadostwo poco placic te skladki i nastepnie kazal przyjsc za tydzien i to sam zapytanie pieczatka rejstracja i lekarz xI wiek a takie jaja
Dodano: 26  Kwietnia  2018  16:36:06
~ola
O szczęście nie pojęte, sam starosta Januszek obwieszcza, że on "kupi" karetkę. Byłaby bieda w powiecie gdy nie ta persona. P.S. Ile pan wyłuskał kasy na nagrody za 2017 rok?
Dodano: 26  Kwietnia  2018  13:58:13
Chyba jest dokladnie napisane za co. Ja bym zapytal kto nimi bedzie jezdzil a pozniej leczyl?
Dodano: 26  Kwietnia  2018  13:18:49
~orti
Kupi????? ciekawe za co???
Dodano: 26  Kwietnia  2018  13:02:23
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe