Pracownica banku udaremniła oszustwo...

Image

Dzięki czujności pracownicy banku, mieszkanka Niska nie straciła swoich oszczędności. Oszust podający się za policjanta, chciał wyłudzić od kobiety 100 tys. złotych. Pracownica banku pomogła zdenerwowanej całą sytuacja mieszkance Niska i powiadomiła policję.

Wczoraj po godz. 14 do mieszkanki Niska zadzwonił nieznany mężczyzna podający się za policjanta z niżańskiej komendy. Powiedział, że zajmuje się wyłudzeniami pieniędzy i rozpracowuje grupę przestępczą działającą na terenie Niska. Przestępcy rzekomo mieli mieć dostęp do kont kobiety by ją okraść. Dzwoniący zapewniał, że jest w stałym kontakcie z prokuratorem i dyrektorem banku i uchroni jej pieniądze przed kradzieżą.

Kazał kobiecie założyć konto w banku z internetowym dostępem i przelać na nie pieniądze. W banku polecił jej podać jego numer telefonu, na który będą przychodzić kody dostępu. Na szczęście kobieta się pomyliła i podała swój telefon. Fikcyjny policjant zmusił ją do założenia konta w innym banku. W trakcie wypełniania dokumentów pracownica banku zorientowała się, że kobieta może być ofiarą oszustwa. Poinformowała ją, że prawdopodobnie ktoś chce ją oszukać i powiadomiła policjantów. Dzięki jej czujności nie doszło do oszustwa, a 57-letnia mieszkanka Niska nie straciła 100 tys. złotych.

Przestępcy stosują różne metody, aby wzbudzić zaufanie swojej ofiary. Pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy obcym. Wnikliwie weryfikuj cel wizyty takiej osoby. Sprawdzaj, czy intencje takiej osoby są szczere. W razie wątpliwości, skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwoń na alarmowy numer 997.

Policja apeluje, zwłaszcza do osób młodych, aby informowali swoich rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, samotnym. Ostrożność może uchronić przed utratą oszczędności zbieranych latami.

KPP Nisko

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~fakt

pracownik banku w którym kobieta trzyma na koncie 100 tys zł jest w zmowie z Oszustem

~Krysia

Krzys... Od kiedy emeryci maja 57 lat? I w dodatku kobiety, wez sie chłopie ogarnij zanim dodasz komentarz

~Iks

Z google

~iks

A skąd wiedział ,ze ta kobieta ma tyle na koncie ?

kabi

Krzys i Lopes nie wasza sprawa, jak ktoś pracował to ma a jak ktoś przestawał na winklu domu albo pod budką z piwem to został mu żal

~Krzys

Zgadzam się z lopesem zajebiste drobniaki a mówią ze emeryci biedni a nie mówią ze głupi

~Lopes

100 tys ? drobne z renty ?

~a szkoda,,,

ładniej by to wszystko wyglądało gdyby jeszcze go schwytali,sukces raczej połowiczny.