Nocna rozbiórka samowolki budowlanej?
Opublikowano: 26  Kwietnia  2018

Radny opozycji zarzucił prezydentowi, że ten stawia 18- metrowy maszt w środku miasta bez stosownych zezwoleń budowlanych. Miasto zaprzeczyła. Dlaczego więc nocą wykopano podest?

25 kwietnia 2018 roku radny Daniel Hausner napisał pismo do PINB, w którym donosi o samowolce budowalnej, która ma miejsce na największej krzyżówce w mieście.

Zawiadamiam Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli o samowoli budowlanej znajdującej się w środku (ronda) skrzyżowania ulicy KEN i Al. J. Pawła II w Stalowej Woli. Samowola ta to wylana betonowo podstawa z wystającymi 4 drutami.

Jak twierdzi radny miasto nie zdołało jeszcze uzyskać stosownych zezwoleń na taką budowę, a maszt ma być gotowy na przyjazd premiera Mateusza Morawieckiego. Tymczasem w odpowiedzi na działania Daniela Hausnera wydano specjalne oświadczenie podpisane przez Monikę Trelę, Naczelnik Kancelarii Prezydenta:

Z niedowierzaniem i smutkiem przyjęliśmy zawiadomienie radnego Rady Miejskiej Pana Daniela Hausnera, który jako przedstawiciel społeczności miasta Stalowej Woli zaprotestował przeciwko budowie masztu narodowego na Dzień Flagi RP. Jednocześnie ze smutkiem odbieramy fakt, że radny miasta Stalowej Woli nie ma wiedzy na temat wcześniej planowanych i realizowanych inwestycji na terenie Stalowej Woli.

Od jesieni ubiegłego roku prezydent miasta publicznie i wielokrotnie informował, że wyspa skrzyżowania Alei Jana Pawła II z KEN będzie podlegać nowej aranżacji oraz będą wykonywane prace inwestycyjne upiększające centrum miasta. W tym celu zgodnie z przepisami prawa budowlanego zostały dokonane zgłoszenia umożliwiające prowadzenie prac związanych z budową murków oporowych, przebudową oświetlenia oraz innych prac związanych z nadaniem nowego pięknego charakteru tego miejsca. W ostatnich dniach różne ekipy budowlane wykonywały prace porządkowe, związane również z uporządkowaniem infrastruktury sieciowej w tym miejscu. Odnosząc się do zarzutu budowy masztu flagowego informujemy, że docelowe prace wykonawcze rozpoczną się w najbliższy piątek 27 kwietnia.

Pragniemy zapewnić, że w toku prowadzonych prac, Urząd Miasta Stalowej Woli kierujemy się najwyższymi standardami mającymi na celu stworzenie pięknego miejsca, z którego zarówno mieszkańcy, jak również przejeżdżający przez nasze miasto będą dumni. Wykorzystywanie obecnej sytuacji do negatywnej atmosfery wokół intencji miasta Stalowej Woli, polegającej na uhonorowaniu w sposób szczególny barw narodowych, uznajemy za smutne działania o charakterze politycznym, pozbawione odpowiedzialności za wizerunek miasta Stalowej Woli oraz dbałości o poszanowanie symboli narodowych. Jednocześnie zapewniamy, że docelowa realizacja budowy masztu będzie wykonana po uzyskaniu wszelkich pozwoleń przewidzianych w przepisach prawa.

Pomimo zaistniałej sytuacji i niezrozumiałego działania radnego Hausnera, mamy nadzieje na zaprzestanie działań podważających idee wyjątkowej formy uczczenia 100-lecia niepodległości w naszym mieście.

Dlaczego Daniel Hausner zdecydował się na taki krok?

- Ja nie mam nic przeciwko budowie tego masztu, tylko jeśli pan prezydent ośmiesza mnie na sesji i mówi mi, że ja nie znam prawa, ośmiesza mnie mówiąc, że nie wiem nad czym głosuję, to prowokuje mnie, więc udowadniam mu, że on robi dużo rzeczy bezprawnie- wyjaśnia radny.

Tymczasem nocą, 25 kwietnia 2018 roku, około godz. 21:00 rozpoczął się… demontaż rano wylanej, betonowej podstawy pod maszt. Dlaczego? Nie wiadomo. Podobno około godz. 18:00 w magistracie odbyła się specjalna narada.

Na rondo po godz. 22 przyjechał patrol policji i wylegitymował 5 pracujących robotników. Policja około 22:20 nakazała wstrzymanie budowy. Po konsultacjach i telefonach o 22:40 roboty zostały wznowione, o 22:50 znów wstrzymane. W końcu głaz wywieziono.

Kto podjął decyzję o pracach w środku nocy, nikt nie umiał powiedzieć.


 


Komentarze
1 2 3 4 ... » »»

Strona: 1/9 Wyświetlaj po:

~pislams60
Olac prawo budowlane.Nadzor budowlany bedzie cicho siedzial bo maszt jest dla niego na powitanie.Jak ktos zacznie mowic o samowoli to straci prace.
Dodano: 1  Maja  2018  15:42:58
Brawo radny Hausner. Popieramy Pana.
Dodano: 30  Kwietnia  2018  09:23:49
~Sąsiad
Prezydent to d...ski bokser... .
Dodano: 30  Kwietnia  2018  09:11:05
~stalowa
Panie Hausner smiech2ZIĘKUJEMY i GRATULUJEMY!!!!! Pana działanie daje nadzieję i wiarę, że rozsądek nie umarł w narodzie.

A na skrzyżowaniu zwanym rondem nadal trwa festiwal nieudacznictwa , improwizacji , festynowej mentalności i służalczości.
Dodano: 30  Kwietnia  2018  08:18:30
~grazyna
Do tych, co obwiniają radnego Hausnera. Prawo budowlane jest po to, żeby go przestrzegać. Szczególnie o tym powinny pamiętać władze -one powinny świecić przykładem. Jak byście krzyczeli gdyby podstawa została wykonana niewłaściwie, przy większym wietrze maszt by się przewrócił i spowodował wypadek na rondzie?
Postępowanie wg zasady "jakoś to będzie" "może się uda" to nasza specjalność (brama w Bukowinie Tatrzańskiej, bylejakość przy montowaniu drogowych barier ochronnych, przewrócone rusztowanie przy ocieplanym bloku - można tak wymieniać w nieskończoność ale najpoważniejsze to Mirosławiec i Smoleńsk). Gdyby wtedy znalazł się ktoś, kto miałby odwagę powiedzieć prawdę czy się sprzeciwić nie bojąc się hejtu.....
O maszcie i pozwoleniach na niego można było pomyśleć dużo wcześniej, uzyskać pozwolenia i spokojnie postawić bez tego cyrku. A tak zryte całe rondo a pieniądze dosłownie wyrzucone w piach.
Dodano: 28  Kwietnia  2018  20:51:56
~Andrzej
Z niedowierzeniem i smutkiem stwierdzam ,ze pani Trela powinna nauczyc sie czytac ze zrozumieniem i nie byc narzedziem glupoty w rekach sprytnego oszusta....Nie mozna sie sprzedawac dla wladzy i kasy....
Dodano: 28  Kwietnia  2018  17:09:43
~jasio
a tym co niewierza ze pisze prawde powiem ze tez w tokie dzialania rządu nie moglem uwierzyć ale tak jest bo taka jest prawda sprawiedliwość i prawo
Dodano: 28  Kwietnia  2018  11:19:00
~jasio
i jeszcze pamiętam ze to wszystko miało państwo kosztowac 520 zl czyli o 20 zl więcej niż prosza niepelnosprawni
Dodano: 28  Kwietnia  2018  11:13:55
~jasio
oczywiście wszystkich obiecanek nia spamietalem a le tera sobie przypomniałem ze jeszcze obiecano darmowe zabiegi rehabilitacyjne bez ograniczen i z tygo co wiem zabiegi darmowe i bez ograniczen są od zawsze odkad pamiętam trzeba tylko zlecenie od rodzinnego lekarz
Dodano: 28  Kwietnia  2018  11:07:57
~jasio
nie usuwajta moich wpisow bo pisze to co na własne uszy slyszalem i to 3 razy bo po 2 nie moglem uwierzyc
Dodano: 28  Kwietnia  2018  11:05:58
~WHO
Ocknęli się że jest 100 rocznica?

Nie można było tego przewidzieć odpowiednio wcześniej ?...

PiS - Prawo i Sprawiedliwość - dobre, kiedyś prawdziwe teraz jak widać, produkują ustawy a niekompetencja i olewanie prawa tańczą Poloneza na całego!

Nie pochwalam działań Hausnera, jest telegrafem swojego Kukiza, trąbi bez zastanowienia i kompletnego braku wyczucia o tym co wyczyta z Internetu ale tu ma racje. Nadzór budowlany też nadaje się do weryfikacji kiedy to wszystko minie. RANCZO na całego.
Dodano: 28  Kwietnia  2018  11:02:47
~jasio
to jest Polska? - rząd zaproponowal wlasnie /27 kwietnia 2018 / niepełnosprawnym wejście do apteki i kina bez kolejki a do lekarza bez skierowania i darmowe pampersy po 2,77 groszy bez ograniczen z zaplata pacjeta tylko 66 procent czyli 1,70 sztuka
Dodano: 28  Kwietnia  2018  10:57:49
~nona
Patriotyzm to między innymi otwartość na zaspakajanie potrzeb bytowych ludzi, współbraci dotkniętych złym losem. Widzimy tych patriotów jak pochylaja sie nad biednymi, ktorym dodatek rehabilitacyjny w wys. 153 zł/m-c uznają za wystarczający. Poczynając od samego prezesa, prezydenta, Beatkę 65+, Rafalską czy Morawieckiego. Waszym zdaniem to są patrioci?
Dodano: 28  Kwietnia  2018  09:03:02
~Adam
Na szczęście są tacy ludzie, którzy potrafią “koniec świata” odwołać i dlatego IM SIĘ NALEŻY. A tak na marginesie : co sądzą nasi lokalni wybrańcy jeśli chodzi o ustawę przyjętą przez Izbę Reprezentantów Kongresu USA zwaną JUST (Justice for Uncompensated Survivors Today). Ustawa dotyczy restytucji mienia ofiar Holokaustu.
Wszechstronni znawcy polityki i uzdrowiciele problemów Narodu MACIE GŁOS.
Dodano: 28  Kwietnia  2018  07:28:31
~Ewa
Koniec swiata z tym popisem i wszystkimi ich przystawkami.
Dodano: 28  Kwietnia  2018  07:15:15
~csa
czerska, skaner to klakier próbujący ośmieszyć ludzi trzeźwo myślących. mają pełno w gaciach bo ludzie otwierają oczy widząc ich obłudę i fałsz. umiech
Dodano: 28  Kwietnia  2018  07:08:38
~emeryt
To Czerska tez w POPiSie - a to dopiero......
Dodano: 28  Kwietnia  2018  06:57:15
~Czerska
@ emeryt
No właśnie widać czyja to specjalność ten hejt. 90% wpisów to chamskie i niewybredne wpisy 2 dyżurnych hejterów z opozycji.
Nie kompromituj się człowieku... Pod Metalowiec do bankomatu po wypłatę.
ZASŁUŻYŁEŚ I NALEŻY CI SIĘ!!!
Dodano: 28  Kwietnia  2018  06:51:47
~emeryt
hehek nie masz co liczyc na otrzymanie kasy - dobra zmiana nagradza sama siebie - hejt to ich specjalnosc a samodzielne myslenie jest pietnowane przez kazda opcje POPiSu.
Dodano: 28  Kwietnia  2018  06:41:03
~hehek
~KrólowaTroli a ja się zapędziłem do pisowskiego biura, no masz, "dobre zmiany" wszędzie umiech
Dodano: 28  Kwietnia  2018  06:27:43
~KrólowaTroli
Dziękuję bardzo za hejt i zapraszam po odbiór gotówki 6 złotych za wpis pod bankomatem w Metalowcu. Piątek 17 godzina, jak zawsze.
Dodano: 28  Kwietnia  2018  06:10:58
~obiektywny
hausner naczelny anty patriota stalowej woli tzw pozytyczny pionek w rekach anty polakow a samowolka to jest na piaskach
Dodano: 28  Kwietnia  2018  00:37:47
~PRL - bis
Dzisiaj malowali na beżowo betonowe donice w których rosną kwiatki. Bogu dzięki, że wiosna i trawa się zieleni, bo ile by nas kosztowało malowanie trawników?
Dodano: 28  Kwietnia  2018  00:22:28
~@Skaner
Domownikom też tak wali jak tobie?
Dodano: 28  Kwietnia  2018  00:15:08
~Lola
Ta opcja tak ma. Lubią wykopywać nocą.
Dodano: 27  Kwietnia  2018  22:48:38
~jasio
i bylolby tak od lipca ale wcześniej musi to uchwalić sejm
Dodano: 27  Kwietnia  2018  22:19:23
~siwy
patriotyzm ma się w sercu na co dzień, a nie tylko podczas swiatecznych dni
Dodano: 27  Kwietnia  2018  21:42:33
~..........
.................................
Dodano: 27  Kwietnia  2018  21:39:01
~jasio
i darmowe pampersy bez ograniczen w cenie 2,70 zl sztuka z doplata 33 procent
Dodano: 27  Kwietnia  2018  21:30:37
~Skaner
Opozycja sra we własne gniazdo.
Raz by się opamiętali.
Koryto jednak tylko się liczy.
Nie miasto, nie ludzie.

Za wszelką cenę powrót do koryta.
Dodano: 27  Kwietnia  2018  21:06:50
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe