Centrum piłkarskie z poślizgiem
Opublikowano: 23  Kwietnia  2018

Trwają prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Obiekty będą oddane do użytku dopiero w lutym 2019 roku. Dodatkowe prace pochłoną kolejne 2 mln zł.

PCPR pnie się w górę, czego nie można powiedzieć o wyczynach tych, dla których budowana jest infrastruktura sportowa przy Hutniczej. Prace toczą się zgodnie z harmonogramem. Obecnie wykonywane są konstrukcje żelbetonowe w pochyłości. Tworzone są też obiekty towarzyszące (gastronomia, kasa). Jak zapewnił prezydent prace te idą zgodnie z harmonogramem, choć…

- Wystąpiła konieczność prac dodatkowych, które w sposób bardziej optymalny, jakościowy dostosują ten obiekt do dzisiejszej sytuacji hydrologicznej, opadów, kwestii związanych z warunkami pogodowymi. W ramach prac dodatkowych podjęliśmy decyzję o zleceniu wykonania zbiorników retencyjnych, które będą odprowadzały i zbierały wodę deszczową. Powiększane są również parametry sieci wodno- kanalizacyjnej tak, aby przygotować ten teren pod podpięcie nowego obiektu szatniowego, szkoleniowego, hotelarskiego, o charakterze prowadzenia zgrupowań dla kadr młodzieżowych oraz kwestii odwodnienia boiska przykrytego balonem, powłoką sztuczną- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Dodatkowe prace będą kosztować 2 mln zł i wydłużą czas oddania obiektów do użytku do lutego 2019 roku. Prezydent zapewnia, że chce postawić coś, co będzie miało najwyższe parametry i będzie po prostu najlepsze, a co z a tym idzie, nie będzie w przyszłości generować problemów. Mimo, że cięcie wstęgi planowano na jesień tego roku, czyli w okresie wyborów samorządowych, wszystko przedłuży się w czasie i jak zapewnia prezydent nie będzie wizytówką wyborczą obecnej władzy, bo chodzi o jakość, a nie blichtr wyborczy.

 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

@wieś
Cóż takiego wielkiego wybudowano na Zatorzu? Boisko piłkarskie? Nie bądź śmieszny. Miasto wielkości Stalowej Woli ma większe ambicje niż parking pod blokiem czy kawałek chodnika. Chwalisz Nadbereżnego za coś, co jest minimalnym standardem w zarządzaniu miastem. No cóż, jeśli trzeba prezydenta miasta chwalić za postawienie ławki albo śmietnika, to tylko świadczy o wątpliwej jakości zarządzania.

Oczywiście, że prezydent zajmuje się zabawkami i drobiazgami, jednocześnie zaniedbując projekty strategiczne o znaczeniu ponadregionalnym. S74 do tej pory nie ma nawet wyznaczonego ostatecznego korytarza. Most na Sanie nie powstał, bo prezydent osobiście zrezygnował ze 150 mln zł na ten cel bez wynegocjowania czegokolwiek w zamian - ul. Brandwicka dalej stoi w korku. Nie mówiąc o remoncie linii kolejowej do Przeworska czy lobbingu na rzecz nowych rozwiązań kolejowych w regionie - w ramach CPK i KPK okolica może dużo zyskać. Tyle gadania o ściąganiu branży IT do miasta, a brakuje kursujących pociągów do Krakowa czy Warszawy. Terminal intermodalny na LHS też nie powstał, bo ważniejsze były ławki dla zakochanych za bagatela 40 tys. zł albo budowa masztu pod flagę.
Dodano: 26  Kwietnia  2018  14:53:02
~wieś
@ fiolka, nie ośmieszaj się bo robisz z siebie idiotę na samym ZATORZU powstało ponad 20 wielkich inwestycji a ty bredzisz coś o zabawkach.Takiego wspaniałego PREZYDENTA jak mamy obecnie nigdy nie mieliśmy, jakim analfabetą trzeba być żeby nie rozumieć że PIS będzie rządził POLSKA przynajmniej 30 lat.A jeżeli nie wiesz po co będzie budowany na wschodniej granicy płot to lepiej weź się za łopatę i daj sobie spokój z wypocinami bo kompromitujesz też nasze miasto. Ciekawe czy miał byś odwagę skrytykować ten płot prosto w oczy chodowcom świń. Możesz być pewny że poczęstowali by cię siekierą prosto w twoją pustą makówkę.
Dodano: 26  Kwietnia  2018  12:44:53
~fiola
Do "jazda" Co wypisujesz brednie o 8 latach rządzenia i nie robienia niczego. Aktualnie rządzący poszli po bandzie bo wiedzą, że ich dni są policzone i nie wytrzymają ośmiu lat więc chapią ile się da. Powiedz co najlepszego zrobił Szyszko wycinając Puszczę Białowieską, po co będzie budowany płot na granicy Wschodniej za 180 mln złotych? Rozdaja pieniądze na lewo i prawo ale dla najbardziej potrzebujących nie maja skąd wziąć(vide korytarz w sejmie. Zrozum człowiecze jedno my jako mieszkańcy nie chcemy jeździć samochodami z najwyższych półek za które będziemy musieli sami sobie zapłacić. Tyle jest wart "pośrednik" Nadbrereżny. Czy uważasz, że wówczas gdy będziemy spłacać raty za zabawki zakupione nam wbrew naszej woli przez pośrednika Nadbereżnego stać nas będzie na wszelkie opłaty związane z ich eksploatacją? Wyraźniej nie mogę ci wytłumaczyć poczynań gospodarza miasta. Popatrz ile to "piękno" widziane oczyma niby dorosłego faceta kosztuje, ile zaciągnął kredytów a przy tym rozdaje kasę na lewo i prawo.
Dodano: 25  Kwietnia  2018  16:52:50
@wytacarz
Ile kobiet znajdzie zatrudnienie przy obróbce metali?
Dodano: 25  Kwietnia  2018  11:17:41
Hal produkcyjnych jest az nadto w Stalowej Woli.Bezrobocia praktycznie NIE MA!!!!!bo takie 5% to zawsze powinno byc, nawet jest wskaZANE.kAZDY ZNAJDZIE PRACE W CIAGU TYGODNIA CZASU,CHODZAC I SKALadajac papiery po firmach ze strefy ekonomicznej.Oczywiscie nie bedzie to praca za biurkiem i pierdzenie w stolek za 5 tys miesiecznie.Takie etaty juz dawno pozajmowane przez rodziny,znajomych itd....
Dodano: 25  Kwietnia  2018  11:04:26
~antystal
W związku z Dniami Stalowej Woli które niebawem CAŁA OPOZYCJA do obecnej władzy żąda zmiany artystów i wszelkich gości którzy przyjadą na uroczystości do Stalowej Woli. CAŁA OPOZYCJA bezwzględnie żąda aby nie wydawać już więcej kasy na Cugowskiego czy kogokolwiek innego i zastąpić te występy tylko jednym koncertem zespołu BONY-M. !!!!
Dodano: 25  Kwietnia  2018  10:14:12
CYTAT
do dzisiejszej sytuacji hydrologicznej


O, czyli w końcu dotarło, że betonowanie terenów zielonych odprowadzających część deszczówki przy jednoczesnym niewydolnym systemie kanalizacji burzowej w mieście doprowadzi do podtopień i zalewania ulic? Brawo! Szkoda tylko, że to mieszkańcy będą się bujać z problemem.

Tylko czekać na komentarze, jakim to ja ekoterrorystą nie jestem, bo nie chcę drzew wycinać.
Dodano: 25  Kwietnia  2018  00:38:01
@jazda
Misiaczku, opozycja nigdy w mieście nie rządziła (to akurat dobrze). Nie mieli nawet zbyt wiele do powiedzenia w radzie. Jedyną korzyścią był plan budowy obwodnicy bezkolizyjnej i dwujezdniowej-obecnie w koszu.

Powiedz lepiej, kto spłaci kredyty na zabawki kupione w ostatnim czasie. Te wszystkie przyjemności kosztują. W tym samym czasie praktycznie nie zrobiono żadnych dochodowych inwestycji. Do spłaty będzie ponad 200 mln zł do 2030 r. Nadwyżki budżetowej nie ma. Mieszkańców (czytaj podatników) ubywa. Skąd będą pieniądze na spłatę rat i odsetek?
Dodano: 25  Kwietnia  2018  00:30:19
Prezydent, nie rozwija miasta, tylko buduje zabawki. Jak byś miał firmę to budował byś pracownikom saunę, plac zabaw, siłownię terenową czy może rozbudował byś halę produkcyjną? To co robi LN to zadłużanie miasta a nie rozwój.
Dodano: 24  Kwietnia  2018  21:39:35
~Do jazda No nie ma, ale czekam dalej na odpowiedz co zrobili, skoro krytykują, że prezydent rozwija miasto, które stało w miejscu.
Dodano: 24  Kwietnia  2018  21:27:56
~Stefan N.
I dobrze, że robi się porządnie, a nie na łapu-capu, żeby przed wyborami otworzyć. Po tym widać, że nasz prezydent to gospodarz. Dobry gospodarz!
Dodano: 24  Kwietnia  2018  20:54:51
~Do jazda
Jazda na kredyt to każdy głupi potrafi dużo zrobić więc skończ już z tym głupim śpiewem o opozycji i 8 latach . Oni byli i minęli i mam nadzieję że nie powrócą ! Liczy się teraz a co jest teraz ? Gorzej a miało być tak pięknie !
Dodano: 24  Kwietnia  2018  19:44:59
Proszę wypisać zasługi opozycji co zrobiła przez 8 lat i do tej pory??. pROSTA ODPOWIEDZ NIC. oBECNY PREZYDENT CO NIE ZROBI, TO HEJT. A czemu, bo chce, żeby miasto ładnie wyglądało i coś w nim było.
Dodano: 24  Kwietnia  2018  18:25:40
Proszę wypisać zasługi opozycji co zrobiła przez 8 lat i do tej pory??. pROSTA ODPOWIEDZ NIC. oBECNY PREZYDENT CO NIE ZROBI, TO HEJT. A czemu, bo chce, żeby miasto ładnie wyglądało i coś w nim było.
Dodano: 24  Kwietnia  2018  18:25:36
a motłoch się cieszy...
Dodano: 24  Kwietnia  2018  18:03:22
~Sześć 6 7
Kwiczą opozycjoniści, a to chyba dobrze, że nie robi się na łapu - capu, tylko porządnie...
No chyba, że sugerują że partactwo jest według nich ok.
No to już samozaoranie opozycyjny troll I hejter zrobił
Dodano: 24  Kwietnia  2018  17:57:18
~Mieszkaniec
Kolejna inwestycja z niedoszacowaniem do której trzeba dopłacić.
Dodano: 24  Kwietnia  2018  17:02:07
~Do stalowka
Człowieku pędź czym prędzej do lekarza niech ci leki zmieni bo źle trafione i zamiast Ci pomagać to Tobą coraz gorzej !
Dodano: 24  Kwietnia  2018  16:43:17
~rozwadowianin
czy te 2 melony wyłoży miasto czy ministerstwo?
Dodano: 24  Kwietnia  2018  16:16:56
~jasio
stalofka to nie tanij pojechać se do brazylii by było i połogladac jak tak lubisz bronzowe piłkarzyki
Dodano: 24  Kwietnia  2018  16:00:16
~jasio
a kturen się poslizgnon
Dodano: 24  Kwietnia  2018  15:56:48
~motylek
A ja dodam to tego że "dzisiaj niedziela po meczu będzie Bruksela" Brawo Panie Prezydencie !
Dodano: 24  Kwietnia  2018  14:43:09
~csa
ja myślę, że on sobie jaja robi. nie jest realne żeby ktoś tam sądził jak on. to musi być żart.
Dodano: 24  Kwietnia  2018  13:47:41
~hehek
~STALÓWKA hehe dobre, co bierzesz umiech
Dodano: 24  Kwietnia  2018  13:40:22
~STALÓWKA
Jeszcze jeden temat te wypociny o premiach czy nagrodach dla naszych radnych to wielkie łajdactwo bo żaden radny w ciągu ostatnich 3,5 roku ani złotówki nie dostał co by się jemu nie należała. Nie wiem czy tych pomówień nie zgłosić do prokuratury bo jest to bardzo szkodliwe dla wizerunku najlepszych radnych w ostatnich 3,5 latach. Co do nagród dla radnych to rekord POLSKI pobił ojciec tego polityka z peło pana BREJZY i o tym wszyscy POLACY wiedzą. Bo cała POLSKA o tym huczy a to jest gwóźdź do trumny w najbliższych wyborach ale także w nadchodzących w przyszłym roku.
Dodano: 24  Kwietnia  2018  13:29:25
~STALÓWKA
Czytając te idiotyczne wypociny krytykujące budowę tego CENTRUM to zastanawiam się skąd się tacy idioci biorą w naszym mieście. Wiem że to nie są mieszkańcy naszego obecnie pięknego miasta mieszkający w STALOWEJ WOLI od początku powstania naszego miasta.To piszą przybłędy które skorzystały na tym że kiedyś w naszym mieście można było dostać szybko mieszkanie.Co do CENTRUM to jest prawie pewne jeżeli w przyszłorocznych MISTRZOSTWACH ŚWIATA w PIŁCE NOŻNEJ w naszym centrum bazę będzie mieć reprezentacja BRAZYLII. A kto by nie chciał oglądać podczas treningów przyszłe gwiazdy BARCELONY czy REALU. Jednak wszystko zależy od jednej rzeczy czy reprezentacja BRAZYLII wylosuje grupę grającą w LUBLINIE. Jeśli tak się stanie to ja gwarantuję każdemu że będzie mógł oglądać w akcji na treningu gwiazdy z BRAZYLII. I choćby dlatego warto na ten nowy stadion troszkę dłużej poczekać bo co nagle to po diable.
Dodano: 24  Kwietnia  2018  13:23:34
~hehek
ale język prezia, aż trudno uwierzyć, że skończył jakieś studia umiech
Dodano: 24  Kwietnia  2018  12:54:37
~hahaha
@szarpak

Cieszysz się, bo wraz z pozostałym bydlęcym kibicowskim towarzystwem będziecie mieli co zniszczyć, co nie?

Nie możecie się doczekać demolki nowego obiektu smiech2
Dodano: 24  Kwietnia  2018  12:19:44
~szarpak
tygryski uspokujcie sie stadion nasz nowa budowa brawo prezydenecie !! STAL STALOWA WOLA
Dodano: 23  Kwietnia  2018  21:42:42
~szarpak
tygryski uspokujcie sie stadion nasz nowa budowa brawo prezydenecie !! STAL STALOWA WOLA
Dodano: 23  Kwietnia  2018  21:42:14
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe