Duży pożar domu
Opublikowano: 21  Kwietnia  2018

W sobotę 21.04.2018 ok. godz. 14:00 w Rudniku nad Sanem przy ulicy Kordeckiego doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W akcji gaszenia pożaru wzięło udział kilkanaście jednostek straży pożarnej.

Ogień objął cały budynek mieszkalny, podwórze oraz budynek gospodarczy. Ze względu na porywisty wiatr, jak i bardzo zwartą zabudowę w tej części miasta, zostały zadysponowane znaczne siły i środki, w tym cysterna z JRG Stalowa Wola. W pierwszej fazie działań strażacy skupili się na obronie sąsiednich budynków. Przy rzece Rudna zbudowano punkt czerpania wody. Ze względu na duże zadymienie i używanie aparatów powietrznych został zadysponowany specjalny samochód ze sprzętem ochrony dróg oddechowych, który na swoim wyposażeniu posiada butle z powietrzem oraz sprężarkę do nabijania butli.

Po działaniach gaśniczych przystąpiono do częściowej rozbiórki spalonego budynku oraz przelewania pogorzeliska. W pożarze nikt nie ucierpiał, lecz dom nadaje się jedynie do rozbiórki.

W działaniach udział brali: JRG Nisko GBA, GCBA, SLRt, SLRw, SOp, JRG Stalowa Wola GCBM (cysterna), JRG Nowa Sarzyna GCBA,JRG Łańcut SPgaz, OSP Rudnik nad Sanem GCBA, GLM wraz z przyczepką pompowa, OSP Kopki GBA, OSP Przędzel GCBA, OSP Przędzel – Kolonia GBA, OSP Krzeszów GCBA, GBA, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Pogotowie Energetyczne.

Zdjęcia: OSP Rudnik nad Sanem
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe