Pomagają bezpłatnie rozliczyć PIT
Opublikowano: 16  Kwietnia  2018

Kończy się okres rozliczeń deklaracji podatkowych za 2017 rok. Dla tych, którzy nie radzą sobie w tym temacie skarbówka zorganizuje pomoc.

Rozliczyć PIT można już było w tym roku bezpłatnie w jednej z galerii. Ale wciąż nie wszyscy jeszcze zdołali złożyć swoją deklarację podatkową w skarbówce. A czas na to nieubłagalnie dobiega końca. Co dla jednych jest formalnością, dla innych staje się nie lada kłopotem. Do tych, którzy nie radzą sobie w tym temacie, a na myśl o cyfrach i rubryczkach dostają gęsiej skórki pracownicy US w Stalowej Woli wychodzą z bezpłatną pomocą.

19 kwietnia w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej w Stalowej Woli, w ramach Targów Pracy, które odbędą się w godzinach od 10.30 do 13.30 pracownicy Urzędu Skarbowego będą udzielać informacji w zakresie rozliczeń podatkowych podmiotów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz w związku z trwającą do 30 kwietnia 2018 r. akcją składania zeznań rocznych będą służyć pomocą przy składaniu zeznań drogą elektroniczną.

Szybki PIT

W najbliższą sobotę 21 kwietnia w różnych urzędach skarbowych na terenie Podkarpacia (w tym także w Nisku, Tarnobrzegu, Stalowej Woli) będzie można złożyć zeznanie podatkowe bądź uzyskać pomoc w rozliczeniu się.

Pracownicy skarbówki będą wyjaśniać wszelkie wątpliwości związane z rozliczeniem PIT-ów za 2017 r., poradzą z jakich ulg i odliczeń można skorzystać oraz jak rozliczyć dochody zagraniczne. Będzie można również skorzystać ze specjalnie przygotowanych w urzędzie stanowisk komputerowych i wysłać swoje zeznanie roczne przez Internet z pomocą pracownika urzędu lub skorzystać z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR – wyłącznie PIT 37 i 38).

Żeby wysłać swoje zeznanie przez Internet, warto zabrać ze sobą:

- rozliczenie PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2017 roku,

- dane dotyczące wydatków, które chcemy odliczyć, jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych,

- zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 rok) lub kwotę przychodu uzyskanego w 2016 roku,

- dane organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% swojego podatku,

- dla usługi PFR należy posiadać swój adres poczty elektronicznej (e-mail).

Wydłużone godziny otwarcia

W czwartek i w piątek 26- 27 kwietnia czas otwarcia Urzędu Skarbowego zostanie wydłużony do godziny 18.00.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe