O co chodzi z szefem „S” H. Szostakiem?

Image

Czy szef hucianej Solidarności został zwolniony? W przestrzeni publicznej pojawiły się w tym temacie różne doniesienia. Jak wyjaśnia HSW S.A. Henrykowi Szostakowi wygasła umowa.

W oświadczeniu czytamy, że „Huta Stalowa Wola S.A. informuje, że z dniem 9 kwietnia 2018 r. z mocy samego prawa uległa rozwiązaniu umowa o pracę z dnia 17 kwietnia 2014 r. zawarta na czas pełnienia funkcji „Przewodniczącego Prezydium Komisji Zakładowej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Huty Stalowa Wola S.A.” z Panem Henrykiem Szostakiem. Przedmiotem umowy o pracę z Panem Henrykiem Szostakiem było pełnienie obowiązków „Przewodniczącego Prezydium Komisji Zakładowej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Huty Stalowa Wola S.A.” wykonywane na terenie Huty Stalowa Wola oraz Spółek objętych działaniem MOZ NSZZ „Solidarność”. Termin zakończenia umowy o pracę określony został na dzień zakończenia VIII kadencji Zarządu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Huty Stalowa Wola S.A., która rozpoczęła się 28 marca 2014 r. lub daty wygaśnięcia mandatu przed upływem kadencji. Z uwagi na zakończenie kadencji Zarządu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Huty Stalowa Wola S.A. z dniem 9 kwietnia 2018 r., tego samego dnia, z mocy prawa rozwiązaniu uległa umowa o pracę z Panem Henrykiem Szostakiem”- czytamy w oświadczeniu wydanym przez HSW S.A.

Jak podkreślono rozwiązanie umowy nastąpiło z mocy samego prawa, bez jakichkolwiek działań Huty Stalowa Wola S.A. w tym względzie. Wszelka informacja, że doszło do zwolnienia z pracy w Hucie, jest więc według oświadczenie nieprawdziwa.

Jak czytamy dalej: „Huta Stalowa Wola S.A. wskazuje także, że rozwiązanie umowy z Panem Henrykiem Szostakiem pozostaje prawnie obojętne dla pełnienia przez niego nowo objętej funkcji w Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Huty Stalowa Wola S.A. Zauważyć przy tym należy jeszcze, iż Pan Henryk Szostak w dniu zawarcia przedmiotowej umowy o pracę, pozostawał zatrudniony na umowę o pracę z HSW-HSJ Sp. z o. o. Grupa ZŁOMREX, która to umowa na czas pełnienia funkcji z wyboru „Przewodniczącego Prezydium Komisji Zakładowej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Huty Stalowa Wola S.A.” została zawieszona w związku z udzielonym mu urlopem bezpłatnym. Henryk Szostak nie jest natomiast wbrew pojawiającym się informacjom o charakterze niesprawdzonej plotki przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Huty Stalowa Wola S.A. Podkreślamy iż Pan Henryk Szostak poza pełnioną funkcją „Przewodniczącego Prezydium Komisji Zakładowej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Huty Stalowa Wola S.A.” nigdy nie zajmował w HSW S.A. innego stanowiska pracy. Ubolewamy nad pojawiającymi się w przestrzeni publicznej materiałami dezinformującymi ukierunkowanymi na szkodzenie dobremu imieniu Huty Stalowa Wola, jej władz i pracowników”- czytamy w oświadczeniu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kocham Bartka

Czy oszołomy nadal "zarządzają" HSW ?
Kiedy dostaną kopa ..... ?

las

Przecież pełni funkcję dalej przewodniczącego to chyba umowa nie wygasa ...

~Henrietta

Pracownicy funkcyjny związków zawodowych nie mogą być opłacani przez pracodawców bo wtedy dbają o swoje interesy A nie bronią pracowników czyli członków związku. A poza tym to ludzie tworzą związek dlatego wystarczy nie należeć i nie uczestniczyć w tej dziwnej organizacji która chyba zapomniała do jakich celów ją stworzono.

footbolista

pełnienia funkcji z wyboru „Przewodniczącego Prezydium Komisji Zakładowej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej - czy może ktoś to przetłumaczyć, bo nie rozumie zwrotu "zakładowej międzyzakładowej"

~manukun

Lucek jest winny katastrofy smolenskiej !

~dojna zmiana+

Wyrzucić na zbity pysk.

~tsr

jego to już powinni dawno wykopać ze związków.powinni jeszcze go rozliczyć z jego kłamliwej działalności i odpowiednio osądzić!!!!

wytacarz

H SZOSTAK wroci do HSJ, krzywda mu sie nie stanie.Na konkurencyjnym portalu ktos napisal ze sprawial tylko pozory przewodniczacego, pozatym niewiele robil.Przeciez caly czas byl oplacany przez pracodawce HSW, czyli pozostawal notabene w jej kieszeni.czasamio cos krzyknac, pogrozic palcem, machnac choragiewka...ze niby cos sie dziala.W rzeczywistosci dla pracownikow nie zrobiono prawie nic...Cichocki jak zwalnial ludzi tak zwalnia dalej, jak zabiera hutnika to zabiera.Prawdziwe zwiazki to maja lekarze,nauczyciele czy gornicy.W HUCIE TO TYLKO POZORANCI!!!!!!

~jasio

„Solidarność” Huty Stalowa Wola S.A.” nigdy nie zajmował w HSW S.A. innego stanowiska pracy . -jak judasz

~jasio

i czy chcą mieć tam kogos kto naprawdę pracuje nie pracuje tylko słuzy w .....

~jasio

ciekawe czy teraz przyjmą go do zbirani złomu bo jak go przyjmą to wszytkich tam pozwalnia

~jasio

co nawet poprawnie nie powiedział nigdy huta stalowa wola co powodowalo ze tzw. obcy nigdy nie wiedziali o jaki zakład chodzi

~jasio

w koncu wie jak to jest być zwolnionym szkoda tylko ze wcześniej sam podpisal zwolnienie ponad 20 000 pracowników hsw taki ci z niego dobry był służbista