MOPS w eleganckiej odsłonie

Image

W czwartek 12 kwietnia 2018 roku miało miejsce otwarcie rozbudowanego budynku MOPS.

To długo wyczekiwana inwestycja, bo potrzeb było wiele, a warunki trudne. Teraz, trzeba przyznać, budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej prezentuje się znakomicie. Obiekt został rozbudowany, a istniejące pomieszczenia przebudowane. Przedsięwzięcie możliwe było dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020. Głównym celem było założenie poprawy jakości i dostępności usług społecznych, ale też indywidualizacja usług i świadczeń społecznych, umożliwienie stworzenia atmosfery sprzyjającej przeprowadzeniu indywidualnych rozmów z klientem, poprawa dostępności budynku MOPS dla osób niepełnosprawnych (winda, podjazd), poprawa funkcjonalności i warunków pracy. Usługi świadczone przez MOPS mają m.in. na celu integrację społeczną osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym, a głównym zadaniem jest pomoc tym osobom w wyjściu z trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znaleźli.

W dobudowanym budynku powstały nowe pomieszczenia pozwalające na realizowanie innych niż dotychczas zadań lub rozwój istniejących już form pracy takich jak: punkt informacyjny (pierwszy kontakt), „przyjazny pokój” (służący do często trudnych, intymnych rozmów, mediacji i superwizji), pomieszczenie dla Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz obsługi technicznej zespołu, pomieszczenie Klubu Wolontariusza, Klub dla dzieci i rodziców, pomieszczenie dla Zespołu ds. asysty rodziny, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego z opieką rehabilitacyjną. Oprócz tego z nowych pomieszczeń będą korzystać pracownicy socjalni.

Wielkiego otwarcia, w obecności dyrektora MOPS-u Piotra Pierścionka, dokonali: wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, władze samorządowe miasta i powiatu, radni, zaproszeni goście.

Koszt wykonanej inwestycji to ok. 5,7 mln zł, z czego ok. 3,2 mln zł stanowiła dotacja ze środków unijnych.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mieszkaniec

Opozycji tylko kwiczeć pozostaje. Lata, dziesiątki lat ten obiekt nie remontowany był. Jak się wchodziło, to jakby cofnąć zegar o 50 lat do głębokiej komuny.

~Olo

niesmak i żenada, to ten rozwój nadbereżny?

~jasio

ale fajne te blondyny tam z tylu

manukun

Czyli inwestujemy w urzędy. Nowe budynki, nowe etaty, nowi wyborcy.

Tylko nowych mieszkańców brak.

Jeżeli chodzi o inne miasta regionu, to problem wygląda następująco:

2016, 2017 (zmiana)

Krosno: 46 565 46 600 (+35)
Przemyśl: 62 154 61 808 (-346)
Tarnobrzeg: 47 595 47 387 (-208)
Stalowa Wola: 62 400 61 903 (-497)
Mielec: 60 504 60 628 (+124)
Dębica: 46 289 46 063 (-226)
Jasło: 35 713 35 445 (-268)
Sanok: 38 272 37 980 (-292)

~onn

grazyna to nowa czesc budynku a rudera z prlu to nadal zostala w starej czesci i tam tez pacuja ;)

~załamka

a bezdomni śpią po klatkach schodowych
na stalowce jest wywiad gdzie podają ze liczba bezdomnych to ok 80 a miejsc w noclegowni to 18, wpisałem gdzie ta noclegownia i po wygooglowaniu w każdym artykule od lat ta sama sytuacja....brak miejsc
zastanawiam się czy wam od pomocy i przycinającym dziś wstęgę nie jest wstyd że macie teraz wypasione biura a tam jak widać na zdjęciach ludzie od lat jak sardynki na podłodze? szok

~tsrst

Tak tak wszystko ok tylko co z WTZ na Sierpnia
Może Pan Prezydent się zainteresuje bo jest źle pod
każdym względem

~Grażyna

Super że odnowili, bo to co było wcześniej to rudera z PRLu

~jasio

cu na zdjecu przygotowali se już miejsce pobytu jak ich wywieziom taczkami

~romb

A ta wielka obleśna paskuda nadal wszystko z lodówki wyżera?

~Ktos

Eeee ładnie umiech

~Adam

Rozbudowa tego typu ośrodków to dowód na wzrost potrzeb gminy w zakresie pomocy społecznej. Idzie BIEDA dużymi krokami......... więcej niedochodowych inwestycji i wszyscy mieszkańcy naszej gminy bedą ........... zadowoleni.

~MottodlaElyty

Elyta w komplecie. Taka swojska, buraczana, januszowo-grażynowa śmietanka towarzyska co robi sobie kampanię wyborczą za pieniądze mieszkańców.

~csa

przecinanie wstęgi w kilkanaście osób. każdy chce mieć swój udział w "inwestycji". umiech

~Mieszkaniec

Bizancjum PiSsu osiągnęło niespotykany poziom! Tak MOPS-Y walczą z biedą! Dlaczego ubogich nie ubywa to teraz widzimy.......... ktoś to wszystko musi utrzymać.

~Edward

Co to za dwa boże ciała stoją za nożyczkowymi przy szybach?
Trzecia, najładniejsza to wiem że substytut Webera, który pewnie musiał być w sejmie i grzecznie rękę podnosić wciskając przycisk ;)

~aneta

jest strefa relaksu dla urzednika. brakuje tutaj dobrej kawiarki ale to pewnie kwestia czasu.

~aneta

jest strefa relaksu dla urzednika. brakuje tutaj dobrej kawiarki ale to pewnie kwestia czasu.