MOPS w eleganckiej odsłonie

Image

W czwartek 12 kwietnia 2018 roku miało miejsce otwarcie rozbudowanego budynku MOPS.

To długo wyczekiwana inwestycja, bo potrzeb było wiele, a warunki trudne. Teraz, trzeba przyznać, budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej prezentuje się znakomicie. Obiekt został rozbudowany, a istniejące pomieszczenia przebudowane. Przedsięwzięcie możliwe było dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020. Głównym celem było założenie poprawy jakości i dostępności usług społecznych, ale też indywidualizacja usług i świadczeń społecznych, umożliwienie stworzenia atmosfery sprzyjającej przeprowadzeniu indywidualnych rozmów z klientem, poprawa dostępności budynku MOPS dla osób niepełnosprawnych (winda, podjazd), poprawa funkcjonalności i warunków pracy. Usługi świadczone przez MOPS mają m.in. na celu integrację społeczną osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym, a głównym zadaniem jest pomoc tym osobom w wyjściu z trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znaleźli.

W dobudowanym budynku powstały nowe pomieszczenia pozwalające na realizowanie innych niż dotychczas zadań lub rozwój istniejących już form pracy takich jak: punkt informacyjny (pierwszy kontakt), „przyjazny pokój” (służący do często trudnych, intymnych rozmów, mediacji i superwizji), pomieszczenie dla Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz obsługi technicznej zespołu, pomieszczenie Klubu Wolontariusza, Klub dla dzieci i rodziców, pomieszczenie dla Zespołu ds. asysty rodziny, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego z opieką rehabilitacyjną. Oprócz tego z nowych pomieszczeń będą korzystać pracownicy socjalni.

Wielkiego otwarcia, w obecności dyrektora MOPS-u Piotra Pierścionka, dokonali: wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, władze samorządowe miasta i powiatu, radni, zaproszeni goście.

Koszt wykonanej inwestycji to ok. 5,7 mln zł, z czego ok. 3,2 mln zł stanowiła dotacja ze środków unijnych.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~taki sobie

Ciekawe co powiedziałby prof. Markowski z Rady Języka Polskiego, który niedawno gościł w naszym mieście, gdyby usłyszał, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, instytucja publiczna, której pracownicy nawet noszą godny status funkcjonariusza publicznego, obsługiwał KLIENTÓW. Przecież to nie sklep, w którym coś się kupuje a instytucja, a człowiek korzystający z pomocy to PETENT i powinien być tam godnie traktowany i ze zrozumieniem, bo instytucja ta ma statutowo służyć społeczeństwu, o czym tam się często zapomina. Częściej z tej biurokratycznej instytucji ludzie wychodzą zniesmaczeni, widząć biurowy luksus a sami, bedąc w kryzysie, nie zawsze przez siebie zasłużonym i nie majac na przysłowiowy suchy chleb.

~Mieszkaniec

Coś takiego jak opieka społeczna nie istnieje. Kasa dla cwaniaków i nieudaczników. Ludzie naprawdę potrzebujący pomocy już dawno wypadli za margines i nikt im nie pomaga A sami nie potrafią się upomnieć o pomoc. Opiekunka na dwie godziny dziennie a potem człowiek zostawiony sam sobie. Kupa śmiechu A nie opieka społeczna.

~llll

Rozbudowa a po jednej osobie w pokoju siedzą to o to chodziło żeby każdy miał swój gabinet

~vvvvv

Emerytki do domu a nie etaty zajmują Panie prezydencie proszę się jeszcze tym zająć

~młodzi

dajcie pracę młodym!!! a w urzędach pełno emerytów

~.....

czytam na onecie że dziś dzień bezdomnego, a u nas otwarcie budynku pomocy społecznej za ponad 5 mln zł na 2 dni przed dniem bezdomnego, ale trafiliście z pomocą
na pewno im sie przysłuży, a w zimie tradycyjnie będziemy dzwonić po policję aby usunąć ich z klatek bloków, śmietników czy jak ten co sypia pod wiaduktem a wy będziecie tłumaczyć ze problemem jest brak noclegowni?

~xxx

Gdzie dawniej by ktoś szedł do opieki społecznej po pieniądze na chleb
chyba żeby był pijany. To był wielki wstyd dla rodziny .Wszyscy raczej jesteście wykształceni dlaczego używacie słów ubliżających .Chleb pracą nabyty zawsze bywa syty.Mamusiu Tatusiu wracajcie z pracy zdrowi. Tyle.

~Litter

Serdecznie pozdrawiam Pana Darka

~brew

A gdzie byli pracownicy - puste biura, puste stanowiska pracy, czysto na biurkach. Wstęgi też nie przecinali....i kanapek nie zajadali. Niestety elegancja tylko w tytule została

~misiewicze

Oj kwik się niesie po internecie i hejt...
Powód jeden: brak koryta nas czeka

~Mieszkaniec

Oj kwik się niesie po internecie i hejt...
Powód jeden: brak koryta

~to ja

I Cap prezydent tez tam był bo kto jak nie on tam ciężko pracowal smiechu warte

~Mieszkaniec

Czytać się nie chce tak idiotycznych komentarzy pisanych przez jedną " DURKOWATĄ " niedokształconą osobe ( ~???, ~HAHAHA, ~AsfalT, ~Stal, ~Prawda, ~Bataty, ....... ) To jest podstawowy namacalny dowód na ogólny iloraz inteligencji ludzi, którzy przypadkowo dopchali sie do koryta.........

~J...

Nie mówiąc już o tym, że rozbudowa urzędu kłóci się z ideą pracy socjalnej bo przecież to pracownik socjalny ma odwiedzać rodziny (nawet wywiad środowiskowy przeprowadza się w miejscu zamieszkania). Nie do końca rozumiem tez obecna strukturę organizacyjna w MOPS - zespół ds domów pomocy społecznej, zespół ds osób starszych, zespół ds profilaktyki uzależnień... a co kiedy w jednej rodzinie jest i osoba uzależniona i starsza wymagająca skierowania do dps? Trzech pracowników socjalnych pomaga wówczas jednej rodzinie?
Żeby nie skupiać sie tylko na krytyce: pochwalam i zamontowanie wind i łazienek dostosowanych dla osób niepełnosprawnych

~AsfalT

Potrzebna inwestycja od wielu wielu lat. Gratuluję szybkiego tempa prac i fachowości.

~Stal

Gratulacje dla Dyrektora mops -prawdziwy gospodarz wszystko dopięte

~wyga

musisz się koniecznie zapisać do pisu jesteś wystarczająco debilowaty umiech

~J...

Zamiast czytać o rozbudowie urzędu albo o nagrodach dla pracowników socjalnych wolałabym dowiedzieć się o tym ilu osobom została udzielona pomoc... ile osób się usamodzielniło (w myśl definicji pracy socjalnej: pomoc dla samopomocy)... ile rodzin zostało wyciągniętych z biedy, patologi społecznej, jak jest prowadzona rzeczywista praca socjalna, jak jest z realizacją zadań własnych nieobowiązkowych, jakie są standardy pomocy w sytuacjach kryzysowych: czy liczy się człowiek czy tylko dokumenty

~HAHAHA

@wyga
Sam weź coś na amnezje to raz
Dwa kto tu o Szlęzaku pisze, nie ja.

Poziom umysłowy godny gąsienicy prezentujesz. Typowy hejter i leming.

Kończę dyskusję bo nie mam zamiaru bić piany z głupkiem

~wyga

jesteś małolat i nie wiesz taki szlęzak zatrudnił może do 20 osób "swoich" nadbereżny lekko przekroczył 200 w UM i spółkach, teraz jest zalew głupoty, bo to ludzie niekompetentni w zdecydowanej większości, podobnie dzieje się w całym państwie... jakie kompetencje miał taki Misiewicz? także wydoroślej, albo weź coś na amnezję

~HAHAHA

@wyga
Kto przebił kogo? Ja nie z PiS...
A tamtych rządów to nic nie da rady pobić.
Chyba tylko potop szwedzki + zabory

~wyga

przebiliście tamtych wielokrotnie

~HAHAHA

@wyga

CYTAT
wysokie pensje "misiewiczów", zatrudnianie tabunów partyjniaków, zaciąganie długów, wydawanie kasy na głupoty


Wypisz wymaluj PO - PSL

~wyga

takiego złodziejstwa publicznych pieniędzy nie było w historii tego kraju, wysokie pensje "misiewiczów", zatrudnianie tabunów partyjniaków, zaciąganie długów, wydawanie kasy na głupoty, steki idiotyzmów w TV za pieniądze z podatków i tylko manipulacja, propaganda i takie jak poniżej płatne pachołki do robienia PR

~Prawda

Szczeka hejter opozycji pod różnymi nickami, a sam co przez lata swoich rządów zrobił? Niewiele albo nic.
I to najbardziej boli, że teraz można i da się zrobić. Wychodzi nicnierobienie wcześniejsze i zbijanie bąków za kasę podatników!

~wyga

pisowiec produkuje posty w obronie pałacu dla patoli tworzonych przez tenże pis a do roboty gnoje a nie koryto+

manukun

Miasto umiera, a Wy chwalicie rozbudowy urzędów. Brawo! Wkrótce będziemy wybierać burmistrza...

Co tam rekordowe zadłużenie, badziewna edukacja, słabe płace i zatrzymanie rozwoju gospodarczego - najważniejsze, żeby się nie wstydzić starego budynku. Ta sama retoryka manipulacji uczuciami - wywołać negatywne emocje i straszyć opozycją, której to opozycji w mieście nie ma.

Swoją nieudolność staracie się zamieść pod dywan, zwalając winę na bliżej nieokreślony walenizm.

Tik-tak. Tik-tak. Ubyło kolejnego mieszkańca.

~???

Najlepiej wg opozycji co? zrównać wszystko z ziemią i niczego nie bedzie?

~insektor G.

Kto o to będzie dbał, dla kogo to wszystko, dla petentów (patolni) czy własnej wygody? Wystarczy spojrzeć na ich socjalne mieszkania, klatki, bloki. Syf, kiła i mogiła, a na dodatek robactwo. Tak się szanuje dostając większość za darmo, bo przecież "się należy".
Wybory idą, a to najprostszy do zmanipulowania elektorat.
Rzygać się chce od tego.

PS. Nie wiem jak wykonanie, ergonomia itd, ale projekt ktoś zrobił nawet ładny.

~Bataty

I według hejterów powinno być po staremu, nie trzeba było remontować!
To jest ten ich sposób na Stalową Wolę...
Żenujące.
Wam Gąsienice pasać i kartony nosić a nie do władzy.