Afery WORD c.d.

Image

Wciąż nie zakończyło się postępowanie w sprawie afer jakie wykryto w WORD Tarnobrzeg. Kolejna rozprawa przewidziana jest na 24 i 26 kwietnia br.

Sprawa dotyczy egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu oraz innych osób (m.in. instruktorów jazdy), a zarzuty związane są z nieprawidłowościami w trakcie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami. Część oskarżonych poddała się dobrowolnie odpowiedzialności i w stosunku do nich zapadły już prawomocne wyroki skazujące na kary pozbawienia wolności do lat dwóch z warunkowym zawieszeniem ich wykonania i grzywny oraz orzeczono zakazy wykonywania zawodu egzaminatora.

W stosunku do części oskarżonych warunkowo umorzono postępowanie 19 stycznia 2017 r. Orzeczenie to jest prawomocne. Na rozprawie w dniu 20 kwietnia 2017 r. zapadł wyrok co do kolejnych czterech oskarżonych, którzy również dobrowolnie poddali się karze tj. Czesława C., Jerzego Ł., Krzysztofa P. i Wojciecha S. W stosunku do oskarżonych Jerzego Ł. i Wojciecha S. umorzono warunkowo postępowanie, zobowiązując ich do świadczeń pieniężnych w kwotach odpowiednio po 2000 zł i 4000 zł. Wobec Krzysztofa P. orzeczono łączną karę 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby wynoszący 4 lata oraz grzywnę w kwocie 8000 zł. Czesławowi C. wymierzono łączną karę jednego roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres trzech lat i grzywnę w wysokości 1500 zł.

Sprawa pozostałych oskarżonych wciąż się toczy. Terminy najbliższych rozpraw to: 24 kwietnia 2018 roku i 26 kwietnia 2018 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~z internetu

Stanisław Karczewski:
"- Decyzje J. Kaczyńskiego i komitetu politycznego PiS to nie zwycięstwo opozycji, to przegrana kłamliwej narracji, że PiS nie słucha obywateli. Obłuda jest po stronie tych, którzy przez 8 lat byli totalnie głusi na głos Polaków."
STASIU, NIE RÓB SOBIE JAJ, GDYBY NIE OPOZYCJA CHAPALIBYŚCIE TE NAGRODY I INNE FRUKTA PRZEZ KOLEJNE DWA LATA. GADASZ JAK JAROSZEWICZ W 1976 R.

~alek 78

boże widzisz i nie grzmisz co te Sęki wyrabiają pod płaszczykiem koscioła wstydu ci ludzie nie mają ja nym tak nie mógł jak się opcja zmieni napewno się temu ktoś przyjrzy poustawiali sie przy biskupach ludzie o dwóch obliczach

~KLM

Heniek - no "wolne media". Niestety nie było, nie ma i nie będzie wolnych mediów. Choćby im stworzyć do tego idealne warunki prawne to nie ma na to szans. Rządzi pieniądz i układy.

~Heniek

Ciekawe dlaczego media w szczególności stalowowolskie nie zainteresowały się tym, iż ostatnio faktycznie ze strony internetowej HSW SA. z funkcji członka rady nadzorczej i jej wiceprzewodniczącego zniknął "robiący karierę w wielkim świecie" Marcin Sęk, syn Pani dr Ewy Sęk z KDK Arka i z Filii KUL oraz Zbyszka S. wice dyr. WORD w Tarnobrzegu. Co do niedawna był Prezesem szkoły nauki jazdy MOTOS Sp. z o.o. i nadal jest współwłaścicielem tejże szkoły. Min. Błaszczak szef MON na polecenie Prezesa JK ostro i skutecznie czyści!!!! BRAWO!!!

W 2013 r. Zbyszek S. to były Wicedyr. WORD w Tarnobrzegu i egzaminator a synowie to ówcześni Prezes i Wiceprezes szkoły nauki jazdy MOTOS w StWoli, a przewielebna i mocno związana z Kościołem Pani dr Ewa, prokurent w Spółce prowadzącej tą szkołę nauki jazdy.

~Heniek

Ciekawe dlaczego media w szczególności stalowowolskie nie zainteresowały się tym, iż ostatnio faktycznie ze strony internetowej HSW SA. z funkcji członka rady nadzorczej i jej wiceprzewodniczącego zniknął "robiący karierę w wielkim świecie" Marcin Sęk, syn Pani dr Ewy Sęk z KDK Arka i z Filii KUL oraz Zbyszka S. wice dyr. WORD w Tarnobrzegu. Co do niedawna był Prezesem szkoły nauki jazdy MOTOS Sp. z o.o. i nadal jest współwłaścicielem tejże szkoły. Min. Błaszczak szef MON na polecenie Prezesa JK ostro i skutecznie czyści!!!! BRAWO!!!

W 2013 r. Zbyszek S. to były Wicedyr. WORD w Tarnobrzegu i egzaminator a synowie to ówcześni Prezes i Wiceprezes szkoły nauki jazdy MOTOS w StWoli, a przewielebna i mocno związana z Kościołem Pani dr Ewa, prokurent w Spółce prowadzącej tą szkołę nauki jazdy.

~SB Sługa Boga

... i pomyśleć że tacy jak oni zasiadają w pierwszych ławach w kościele, grzecznie klękają do Boga i komunię świętą przyjmują umiech

Zejdźcie ze sceny. Wstydu sobie, rodzinie i społeczeństwu oszczędźcie!


PS. Brawa dla ministra Płaszczaka za tępienie pasożytów.

~Ala

Oj bardzo nie na rękę niektórym jest ten artykuł. Brawo stalowemiasto.

~Ala

do ~www - To niech teraz odwoła swoje przyznanie się do winy i już jest poza zakładem karnym. Spokojnie może to zrobić umiech Na luziku udowodni, że jest niewinny i po sprawie umiech Głupoty piszesz i tyle. Brzydkie socjotechniki, oj brzydkie. Bez mocnych dowodów w przypadku tych konkretnych osób aresztu nie byłoby.

~Kinga

Dlaczego rodzinna spółka Państwa Sęków MOTOS Sp. Z o.o., gdzie Pani dr Ewa Sęk jest prokurentem i de facto rządzi Spółka bo synkowie mieszkają i pracują w Wwie - nie sfinansuje działalności kierowanego przez panią dr Ewę Sęk KDK Arka w Racławicach.? Pani Ewo jak Pani szuka pomocy finansowej dla tego pięknego i potrzebnego Dzieła to Proszę najpierw sięgnąć do swojej drugiej głebokiem kieszeni Motosu. Wszyscy sie ucieszą z Bp. Sandomierskim na czele. Poza tym etacik na Filii Kul oraz zasiadanie w organie statutowym Fundacji Uniwers. w Stalowje Woli. O amerykańskich samochodach już nie wspomnę......brrrr. Kuria potrzebuje środków na organizacje jubileuszu działalności diecezji sandomierskiej a czy MOTOS kierowany przez Panią Ewę i synów dołożył sie do tego dzieła, który leży na sercu ks. Bp. Nitkiewiczowi oraz ks. Bp Frankowskiemu.

~Robert

Do Mani. Szczęść Boże i dziękuje bardzo za szczegółowe i rzeczowe informacje dla czytelników stalowegomiasta.pl Alleluja!!!!! Od powietrza, głodu, ognia, wojny i ...kościelnych osob prawnych... zachowaj nas Panie Boże.

~www

@ Ala - A byłby to pierwszy przypadek, że ktoś się przyznaje bez winy...?

~Ala

do ~www - no uważaj, że przyznałby się ez winy. Takie wybielanie to bardzo brzydka socjotechnika.

~wyga

~Mania pisowska patologia z Bogiem na ustach, w WORD większość czasu rządził pis lub jego ludzie i pozwalali na to co się tam działo

~www

@Mania - po 3 m-cach aresztu - to nawet ty możesz się przyznać do tego, że jesteś mądra.

~Ela

no widać więc niezłe autorytety moralne są w rodzinie Państwa S. Ciekawe dlaczego takie śmieszne wyroki dostali...

~Mania

Do sędziwego. Dobrze rozumujesz. Zbyszek S. były wicedyrektor WORD w Tarnobrzegu został zawinięty na dołek w 2013 r.i sąd mu zafundował odsiadkę tymczasowa na 3 miechy pod cela w ZK w Tarnowie. Jak mu chcieli przedłużyć wypoczynek na kolejne 3 miechy to sobie nagle przypomniał ile wziął i jaki był jego udział w tej zorganizowanej grupie. Przyznał sie do zarzucanych mu czynów i wyraził skruchę i poddał sie karze, co Sąd klepnął
Pewnie pamięta on i żonka Pani dr Ewa S. Ta z filii KUL i KDK Arka wjazd policji na chatę w Charzewicach o 6:00 i trzepanie w domu z Giftów. Pani Dr Ewa S. Co jest dyr. KDK Arka w Racławicach była wtedy i jest prokurentem w Szkole nauki jazdy MOTOS Sp. z o.o. w Stalowej Woli. W imieniu męża Zbyszka S. zasiada w zgromadzeniu założycieli Fundacji Uniwersyteckiej w Stalowej Woli. On była wcześniej członkiem rady Fundacji i jednocześnie członkiem zarządu fundacji Campus co ja założył ks. Jan Zimny. Te same cele statutowe co FU KUL. Założycielami i prezesami Motosu byli jej synalkowie co mieszkają na stałe w Stolicy. Prezesem był i wspólnikiem jest Marcin Sek a vice i wspólnikiem Michał Sęk, artysta grafik. Marcin jest dyr. Biura w PGZ i robi jako z Racławic karierę w wielkim świecie. Do niedawna był członkiem rady nadzorczej i wiceprzewodniczącym w HSW SA ale go wycięli na ostatnim WZA jako jedynego bo sie dowiedział i zdenerwowal nieciekawie pachnącymi korelacjami i biznesikami rodzinnymi pan Mariusz Balszczak, minister obrony narodowej. Także jak widzisz logo prężnie działającej finansowo spółki MOTOS przy hali targowej w Stalowce pamiętaj ze to rodzinny biznes Pani Ewy Sęk i jej synów, mąż tam teraz dorabia, co narzeka na brak kasy na działalność KDK Arka i domaga sie dokonywania jej wsparcia finansowego od samorządów np. J. Oziomka i organów państwowych oraz biskupa sandomierskiego i z kilku parafii diecezji sandomierskiej, przy zbiórce do puszki. Szczęść Boże wszystkim. Alleluja i do przodu.

sammael

jestes kiepskim kierowca przesiadz sie na rower

~Ola

Nie przypadkiem, celowo. Zdecydowanie celowo i z premedytacją.

~sędziwę

Wojciech S. to przypadkiem nie ten od szkoły nauki jazdy (chyba jest na syna) i egzaminator WORD? Mąż tej słynnej pani z KUL od nierozliczonych pieniędzy z gminy na Arke w Nisku?
Uniewinniono go bo to działacze PiS?

~kidawa

w afere w tym WORDzie byli zamieszani ówczesni szefowie , znani działacze jedynie słusznego zwiazku zawodowego ale nie ruszamy ich bo oni sa ponad tym wszystkim , brali bo mieli wyższy cel ))

~lolata

'misia" jak się pisze "hama"? To przecież ortograf, zawsze się pisze "chama", o tak właśnie. Spotkałaś potem kiedykolwiek tego 'nauczyciela"?

~misia

zamiast skupic się na drodze to odganialam się od hama

~dojna zmiana+

On o niczym nie wiedział.Zupełnie tak samo jak Hanka czy brat kaczora jak czyścili kamienice za ich rządów w Warszawie.

~Koko

Wyga psie PO a coś mu udowodniono nie albo był zamieszany to oco ci chodzi zajmij się sobą

Jano53

W tej całej aferze był podobno umoczony jeden , z wyższego szczebla , działacz związków zawodowych . Czy w przypadku , potwierdzenia zarzutów, zrzeknie się swojej funkcji i poda się do dymisji ?

~wyga

hejterze pisu jak to skomentujesz, kto wtedy kierował WORD?

~jasio

łoj szkoda ze jeszcze nie jestem egzaminatorem , łod babeczek brałbym tylko w naturze i żadna sedzina by mi nic nie zrobila

KRZYSIU

Brali minimum 500 zeta od łba 8000/500=16.Jakby nie liczyć jedna do dwóch dniówek.A cuś oL.N nadają czy przerwa wtransmisji?