8 lat po katastrofie w Smoleńsku

Image

Mija 8 lat od katastrofy smoleńskiej. Dziś dwoma autokarami pojechano do Warszawy na odsłonięcie pomnika. A jak Stalowa Wola uczci ten dzień?

W całej Polsce Prawo i Sprawiedliwość organizuje uroczystości rocznicowe. Zdawać by się mogło, że na Podkarpaciu, w bastionie PiS odbywać się będą marsze, wieczornice, spotkania i odczyty, że odsłaniane będą kolejne pomniki i tablice. Tymczasem, jak sprawdziliśmy, pamięć wciąż żywa o katastrofie będzie pielęgnowana bardzo uroczyście jedynie w kilku miejscowościach. I tak o godzinie 10:00 miały miejsce połączone obchody rocznic mordu katyńskiego i katastrofy w Krośnie, gdzie znajduje się obelisk upamiętniającym oba wydarzenia (złamane skrzydło samolotu), modlono się i recytowano poezję sybiracką. O godzinie 11:00 w Rzeszowie przed pomnikiem ofiar tragedii (przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego) złożono kwiaty, a w Mielcu o godzinie 12:00 w Bazylice pod wezwaniem Świętego Mateusza odprawiona została Msza Święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i Polaków pomordowanych w Katyniu. Później złożone zostały kwiaty przy ścianie katyńskiej. Kolejnym punktem obchodów było nawiedzenie na Cmentarzu Komunalnym grobu śp. Leszka Deptuły oraz Pomnika Sybiraków.

W Stalowej Woli nie przewidziano szczególnych obchodów 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Magistrat przypomniał na swoim facebook’u o takowej rocznicy i o tym, że mamy w mieście dwa ronda noszące imiona tragicznie zmarłych w katastrofie osób: prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego.

Polecać Bogu dusze tragicznie zmarłych 96 osób będą za to stalowowolscy księża. Do modlitwy w intencji tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem zachęcano między innymi w rozwadowskiej Farze. W tym roku, chyba po raz pierwszy, nie będzie Mszy Świętej w konkatedrze z udziałem władzy. Za to do Warszawy na centralne uroczystości rocznicowe wyjechały 2 autokary. Wyjazd zorganizowała jedna z parafii. Do mieszkańców dołączyło kilku radnych.

W katastrofie, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku zginął prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Stalowa Wola

ObrazekObrazek

Warszawa

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~olala

Pojechano?? tz?? kto po jechał, po jaką cholerę?

~fix

A o prawdziwych bohaterach którzy tam zycie oddali cisza !!!!!!!!!tylko wycieczkowiczow się wspomina !!!

~alleluja

Zarzeczny to typowy kacyk, wazeliniarz i neofita oczywiście. Po co on tam polazł, by zdjęcie sobie pstryknąć? Miałbyś chłopie choć odrobinę godności osobistej i kultury. Zachowanie typowe dla sprzedawczyka, prezes dostrzegł, a może podał rękę?

KRZYSIU

Zaczynam wierzyć w zamach.Kto miał lecieć tym samolotem a nie poleciał bez podania przyczyn tylko wsiadł do pociągu.Kto myślał do ostatniego momentu że wśród pasażerów feralnego loty jest przyszły Prezydent oraz J Kaczyński?Kto poszedł żreć na przedwczesną stypę?

~Jacek

" osiem lat po katastrofie...", wciąż gówno mnie ta sprawa obchodzi. smiech2

~jan60-latek

Wiechu -POPIERAM !

~fuga

Pikiet PIS i cały rzad maja w głebokiej d.... Katyń miejsce gdzie rozbił sie samolot,przez 8 lat miejsce z kamieniem upamietniajacym katastrofe w Smolensku zarosło trawa po pas.PISiory boja sie tam pojechac bo na kazdym rogu czycha Tusk z Putinem.PISiory to takie "bochatery" lokalne,popiłować ryja na schodkach,teorie spiskowe ciemnemu ludowi PISowskiemu wciskac,a ciemniaki to kupią i różancami i krzyzem beda wymaciwac krzyczac Jarosław ! Jarosław !

PS tak dla tych krytykantów forumowych typu Mirek bohater celowo przez ch.

piket

oki. dzięki za info. aczkolwiek chodziło mi bardziej o prezydenta, premiera, marszałków a nie o osobę, która tam jest.

~taktak

piket - W Katyniu był ambasador nasz.....jest w sieci o tym.

piket

czy są jeszcze obchody w Katyniu z przedstawicielami władzy, czy już nasi pseudopatrioci z pisu zapomnieli o oficerach zamordowanych a czczą jak bożka śp. Lecha Kaczyńskiego jako "najlepszego" prezydenta w historii. oczywiście wg nich. przypominam dla tych, którym pamięć szwankuje, że ten prezydent podpisał TRAKTAT LIZBOŃSKI. co on oznacza, proszę doczytać.

~Menager_DE

Bardzo ładne, uroczyste obchody 8 katastrofy Smoleńskiej. Wielki szacunek dla wszystkich, którzy wzięli w nich udział.

~hehek

bezrozumni wazeliniarze, haha umiech

b-real

Stalowe Miasto czy miasto Wawa?

~yyyyy

jaga juz sie zesral kiep yebany

~jan

....@~123ert .... czyja porażka ?... jeśli specjalistów od ogłupiania ludzi to należy się cieszyć, to dobrze że ludzie używaja rozumu, a uchwały KC Partii maja koło pióra.

~openni

najlepszy zarzeczny gieroj omnibus gminny - ulice powiatowe w mieście za...ne piachem brudem sadzą i ten wozi dupę po partyjnych dożynkach ...alleluja i do przodu towarzyszu..

~cccp

Dać wam papier toaletowy ?
Zaraz się posracie

~siwy

może pan prezydent poznał prawdę że wybuchu nie było i nie obchodzi rocznicy?

~123ert

porażka Polsko dokąd zmierzasz

~jaga

Kolejna szopka na koszt podatników.
Sad orzekł ze to prywatna impreza cykliczna wiec co?
Kaczynski oddaj pieniadze,przez 8 lat miliony ktore poszły na twoje dochodzenie na schodkach !!! 8 lat dochodzisz stary kawalerze geju i nie doszedłes widocznie zostało kręcenie wora pod kołdra.
Ze swojego brata orła nie zrobisz był najmarniejszym prezydentem w dziejach Polski.Oddac kase za te szopki.Tylko hieny Smolenskie uczestnicza w tych szopkach,reszta normalnych przezywa rocznice po swojemu i w ciszy bez kamer i oprawy Kaczynskiego. !

~csa

To rozumiem, że pisiory kolejny rok olewają zamordowanych w Katyniu, bo mają już swoją religie smoleńską. szkoda patrzeć na to. obchody pomordowanych zastąpiła szopka pisowska.

Feniks

Męciński bez munduru i plecaka?

~ojejku...

Co tam,gdzie jest prezydent ,taka okazja do lansu przed wyborami .Poparcie spadnie do jednej cyfry ,bo nie ma lansu.