Wolontariusz roku zmienia parafię

Image

Po 10 latach pracy w parafii akademickiej przenosin doczekał się ks. Mariusz Kozłowski. To wiadomość, która przez parafian, studentów i przyjaciół proboszcza przyjęta została ze smutkiem.

To ksiądz z powołania, uwielbiany i kochany przez wszystkich, ale też jako człowiek osoba bardzo życzliwa, niezwykle pracowita i oddana ludziom. Dowodem na to jest tytuł Wolontariusza Roku, jaki ks. Mariusz otrzymał w 2016 roku.

Gdyby chciał wymienić wszystkie zrealizowane przez niego pomysły, zajęłoby to sporo czasu. A w głowie wciąż ich pełno. Teraz będą korzystać z tej żywiołowości i pomysłowości mieszkańcy Gorzyc, gdzie ks. Mariusz zostanie proboszczem.

A wśród projektów i akcji, które inicjował znalazły się: Podkarpacki Memoriał Sportowy imienia Świętego Jana Pawła II, Akcja Szlachetna Paczka, przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, akcja „Pączek” dla tych, których nie mogli jechać do Krakowa na ŚDM, Droga Krzyżowa dla Prawdziwych Mężczyzn, spływy kajakowe, Orszak Trzech Króli, Marsz dla Życia i rodziny, Rycerze Kolumba, Wolontariat Akademicki Agape, liczne pielgrzymki w Polsce i za granicą, Dzień Dziecka Utraconego, plenerowe Jasełka w Kochanach, teledysk na ŚDM, Na rolkach i desce zdobądź miasto królewskie, spotkania z ciekawymi ludźmi (np. z uzdrowioną przez Jana Pawła II Floribeth Mora Diaz, ze znanym dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem, czy egzorcystą ks. Jackiem Beksińskim i wiele wiele innych.

Msza święta dziękczynna za lata posługi będzie odprawiona w Parafii pw. Jana Pawła II w Stalowej Woli w czwartek 12 kwietnia o godz. 19:00.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~obserwatorka

~Marianna
cały bezsens istnienia i marnotrawienia pieniędzy to Fundacja Uniwersytecka - sztuczny twór nie wiadomo na co.
Jak po dotacjach zostały budynki to niechby nimi miasto zarządzało, a jeśli nie to KUL - co ma do tego Ksiądz??????
FU mogła przekazać użytkowanie jeśli nie radziła sobie z administrowaniem - nie chciała - pretensje do garbatego, że ma dzieci proste.

KRZYSIU

cytat;
~sowa
Mieć takiego Kapłana przez 10 lat to łaska .
Dziękujemy był zawsze tam gdzie mógł nieść pomoc i zmieniać świat na lepsze . A jaki według Ciebie powinien być kapłan? Dziękuję ,mogłam czerpać ze źródła przez wiele lat .No żeby to chociaż parafianin napisał o zakonnicy.
Nie bój żaby Rydzyka tu raczej ie prrzyślą.

~sowa

Mieć takiego Kapłana przez 10 lat to łaska .
Dziękujemy był zawsze tam gdzie mógł nieść pomoc i zmieniać świat na lepsze . Dziękuję ,mogłam czerpać ze źródła przez wiele lat .

~do staszek

A wszystkieśta miłe jak drzazgi w dupach.

~staszek

Ciepły, serdeczny, miły kapłan.

~Kendo

Do Starego.... Na biskupa pomocniczego???, buhahahahahahahaha

~stary

Ja czułem od jakiegoś czasu , ze odejdzie...Myślałem, że na biskupa pomocniczego...Wspaniały pełen energii, pomysłów człowiek, kapłan!

~stary

Ja czułem od jakiegoś czasu , ze odejdzie...Myślałem, że na biskupa pomocniczego...Wspaniały pełen energii, pomysłów człowiek, kapłan!

~Marianna

Filie KUL w Stalowej Woli zwijają wiec księżulek duszpasterz akademicki załatwił sobie miękkie lądowanie na zydlu plebana w Gorzycach. Wiele nie zrobił a poza tym, iz kasował za intencje mszalne w kościele akademickim to jeszcze siedział na sporych kosztach finansowych nie wiadomo po co i za co w Fundacji Uniwersyteckiej w Stalowej Woli. Nie mógł go utrzymywać finansowo jako duszpasterza akademickiego KUL w Lublinie lub filia KUL a nie od razu Fundacja.

~samotnepolki

Poznawaj samotne kobiety i umawiaj się na gorące randki wejdź na samotnepolki.pl

~www

A do tych Gorzyc to chyba niedaleko?

~Rita

Wspaniały człowiek i ksiądz.

~loda

Najlepiej gdyby na miejsce odchodzącego przyszedł taki noszący ksywę 'Zygmunt Dej" albo też sąsiedni Zygmunt. Obaj są udani jak babki placek!

~mimoza

A gosposię ze sobą przywlece czy Dominikowa mu starczy?

~kobieta

Prezesie zmniejsz se dawkę, proszę nie bierz tyle tych prochów bo już ci się mózg lasuje. Natchnieni duchem..........hahahaha.........ja pitolę! XXI w. jest jakbyś prezes zasnął w średniowieczu i obudził się przed mapisaniem tego wpisu.

~prezes

Mariuszu,tak to już jest,że księża zmieniaja parafie.Czym się kieruje biskup ordynariusz?Wierzmy w to,że troską o cały kościół.
Zdarza się,że z nam niewiadomych powodów,zabierze księdza w najmniej oczekiwanym momencie.Musimy,tak jak o Pio,z pokora przyjmować decyzje zwierzchników kościoła,wierząc w ich instynkt,a także natchnienie Ducha Świętego.

~nowyproboszcz

co qrwa nie cieszycie sie? ja wam dam jak przyjde

~Mariusz

Tak, do kościoła nie chodzi się dla księdza, ale w tym kościele zawsze mogłem posłuchać jak być lepszym a nie jakim jestem złym. Tu nie ma (nie było) polityki (chyba że na gościnnych występach jakiś nawiedzony klecha się rozpędził). Tu nie było " dajcie kasę" i spadajcie. Tu było organizujemy....... , przyłączcie się. Po każdej mszy w tym kościele coś pozostało do zastanowienia się, nie chodziło się tam z myślą "skoro jest niedziela to muszę iść odbębnić mszę. Chodziło się tam z przyjemnością. To ks Mariusz zapraszał na rekolekcję księży, którzy mieli charyzmę i coś do przekazania.
Nie chcę wygłaszać pochwał na jego cześć, ale powiem tylko to że gdyby pozostali księża byli choćby w części tacy jak On, kościół i ludzie byliby inni.
Decyzja biskupa nitkiewicza jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu, kierował się prawdopodobnie czystą idęą zawiści , zemsty itp, itd. Tak się nie robi.
Księże Mariuszu dziękujemy i życzymy wytrwałości w pracy w Gorzycach a ich mieszkańcom już zazdrościmy

~do lektor

Czy to ten spec z Turbi co parafianki dronem podgląda?

~nisko

Do Niska go dać!My go chcemy.

~lektor

Niech się nie smuci Stalowa Wola bo przyjdzie do niej specjalista od dronów

~zosia

To wyjątkowy ksiądz. Stalowa wiele straci a Gorzyce niech już się cieszą.Szkoda....

~DANUTA

Ile słońc wiary w sercach zapaliłeś,
Ileś łez zgasił na cierpiącym licu,
Ile z dróg piekła w Niebo zawróciłeś,
Iluś zgromadził przy miłości Krzyżu…

Za wszystko WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ

marcin.so

No szkoda, bo to fajny ksiądz jest. Akademicka straci to "coś".

~mały

A do parafii akademickiej przeniesiony zostanie tez doktor z sąsiedniej miejscowości