Nisko Południe- Podgórze za 295,5 mln zł

Image

Wyłoniono ostatniego wykonawcę drogi ekspresowej S19. Nisko Południe- Podgórze będzie mieć długość ok. 11,5 km.

Odcinek drogi będzie budowany przez firmę Strabag, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę. Zadanie zadeklarowała się wykonać za 295 498 831,62 zł brutto w terminie 34 miesięcy. To był już ostatni z odcinków S19 na Podkarpaciu, który nie miał wykonawcy zarówno tych, dla których opracowana będzie Koncepcja Programowa, jak i tych, które po podpisaniu umów wejdą w fazę realizacji systemem projektuj- buduj.

Odcinek S19 Nisko Południe - Podgórze, jest częścią dużego przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 Nisko Południe - Sokołów Małopolski Północ. Ten 30- kilometrowy odcinek został podzielony na trzy zadania realizacyjne:

- Zadanie A - Nisko Południe – Podgórze (dł. ok. 11,5 km),

- Zadanie B - Podgórze - Kamień (dł. ok. 10,5 km),

- Zadanie C - Kamień - Sokołów Małopolski Północ (dł. ok. 7,9 km)

Dla Zadania B wyboru dokonano 29 marca br. (Budimex S.A.), natomiast dla Zadania C- 22 marca br. (Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Construccion S.A.). Brak odwołań pozwoli na przekazanie dokumentów przetargowych do kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Pozytywny wynik kontroli umożliwi podpisanie umowy.

Odcinek S19 od węzła „Nisko Południe” (bez węzła) do węzła „Podgórze” (bez węzła) będzie stanowił część szlaku Via Carpatia. Realizowany będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca) będą wliczane tylko do czasu objętego projektowaniem. Do czasu realizacji robót przerwy zimowe nie będą wliczane.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~SSam

27 mln zł za 1 kilometr... takie ceny tylko w PL

~samotnepolki

Poznawaj samotne kobiety i umawiaj się na gorące randki wejdź na samotnepolki.pl

~jasio

i do wszyściutkich wyborow da się wtedy dospawac

~jasio

a podzial tylko na 3 bo np. gdyby łodcinkow było 60 to dzieli się 30 , na 15 na 12 na 10 na 5 na 3 i na 2

~jasio

szkoda ze wyroby sa tak żadko

~XYZ

beło: a od kiedy droga ekspresowa nie może mieć 2x1 ?

~beło

co ta S jeśli maja być pasy ruchu 2x1

umarly

Konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona zbuduje obwodnicę SW i Niska. Umowę podpisali w sierpniu 2017r. a za ok. pół roku, jak dobrze pójdzie, rozpoczną się pracę. Ich zakończenie planowane jest na połowę 2021r. ale jak patrzę na wybranych wykonawców, należy się spodziewać że będzie to początek 2022r.

~XYZ

Pytajnik: powinni startować końcówką roku.

~Pytajnik

A kiedy sprzęt wjedzie i zacznie rozwalać ogródki działkowe pod obwodnice ?

kruger

Przecież to info sprzed kilku dni. Macie spore opóźnienie.

~XYZ

Buc: projektuje się.

~Buc

Co z naszą obwodnicą jakaś dziwna cisza.