VII Podkarpacki Memoriał Sportowy

Image

Środa, 11 kwietnia 2018 roku. Tego dnia już po raz siódmy, na obiektach stalowowolskiego MOSiRu, oddamy hołd Św. Janowi Pawłowi II. Ta niecodzienna, sportowa forma pozdrowienia dla Papieża Polaka, stała się tradycją w naszym hutniczym ogrodzie.

To już 13 lat. Tylko tyle i aż tyle. My wciąż pamiętamy, wraz z setkami mieszkańców Stalowej Woli oraz Gośćmi z różnych stron Polski, którzy uczestniczą w naszej inicjatywie.

Co w tym roku?

Podobnie jak w latach poprzednich impreza jest BEZPŁATNA oraz podzielona na trzy etapy. Pierwszy z nich to sztafeta lekkoatletyczna przeznaczona wyłącznie dla zgłoszonych grup niepełnosprawnych i rozpocznie się o godz. 13:00. Do udziału w kolejnych wydarzeniach ZAPROSZONY MOŻE CZUĆ SIĘ KAŻDY BEZ WZGLĘDU NA WIEK, PŁEĆ CZY STAN ZDROWIA - pełnosprawny i niepełnosprawny: Mszy Świętej w parafii pw. Św. Jana Pawła II o godzinie 18:00 oraz Sztafety Pływackiej która rozpocznie się o godzinie 19:30. Każdy z uczestników imprezy otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom uczestnictwa.

Nasz cel?

Przede wszystkim oddanie hołdu Wielkiemu Polakowi, poprzez przepłynięcie 9665 basenów, czyli tyle ile dni trwał pontyfikat św. Jana Pawła II. Ale także integracja środowiska pełnosprawnego z niepełnosprawnym.

Dla kogo impreza?

Impreza skierowana jest do każdego: dzieci, młodzieży, dorosłych, starszych, seniorów, w tym do osób niepełnosprawnych z całego województwa podkarpackiego. Przez 6 edycji, udało się nam spotkać w liczbie blisko 6000 tysięcy osób.

Zapisz się na Memoriał – wstęp wolny

Już 12 marca rozpoczęły się zapisy na imprezę. Listy znajdą się w szatni pływalni krytej MOSiR oraz w Parafii pw. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Grupy zorganizowane proszone są o zgłoszenia drogą internetową. Informacje bieżące znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.memorialpapieski.pl

Organizatorami Memoriału, jest Stowarzyszenie Latorośl, przy współpracy z Zespołem Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, Parafią Akademicką pw. św. Jana Pawła II, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, Stowarzyszeniem Nadzieja, Rycerzami Kolumba, oraz Duszpasterstwem Akademickim "Baszta".

Projekt dofinansowany jest z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli oraz Urzędu Gminy Stalowa Wola.

Zapraszamy każdego, kto ma chęć w nieco inny i szczególny sposób oddać hołd Papieżowi Polakowi.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
rsta

Super sprawa!

~Romek

Super inicjatywa!