Policyjne działania Wielkanoc 2018

Image

Zakończyły się policyjne działania "Wielkanoc 2018" na drogach powiatu stalowowolskiego. W tym czasie policjanci ze Stalowej Woli odnotowali 4 wypadki drogowe, w wyniku których jedna osoba zmarła, a 3 zostały ranne. Stróże prawa zatrzymali dwóch nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego, odnotowali też 10 kolizji drogowych.

W Wielki Piątek funkcjonariusze rozpoczęli działania "Wielkanoc 2018". Do Poniedziałku Wielkanocnego policjanci czuwali nad płynnością ruchu, monitorowali dopuszczalną prędkość pojazdów i reagowali na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne, jak nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych oraz niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Policjanci szczególną uwagę zwracali na trzeźwość kierowców.

Podczas działań policjanci odnotowali 4 wypadki drogowe, w wyniku których jedna osoba zmarła, a trzy osoby zostały ranne. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 10 kolizji drogowych. Ujawnili dwóch nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę tuż przed godz. 21 w miejscowości Piskorowy Staw w gminie Pysznica. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-latek kierujący pojazdem marki Saab na prostym odcinku drogi uderzył w tył jadącego w tym samym kierunku rowerzysty. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał 20-letni rowerzysta, mieszkaniec Stalowej Woli, który został przewieziony do stalowowolskiego szpitala. W wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną oraz szkic. Nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności wypadku pracują stalowowolscy policjanci.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kierowca

KolaŻ młotkiem gumowym sie trzepnij

~kolaż uŁański

Tylko kara śmierci odstraszy potencjalnych bandytów za kierownicą.