Wielkanocne przygotowania- Wywiad

Image

Jak przeżyć Triduum paschalne, jak powinno się spędzać święta i dlaczego raz obchodzimy je w marcu, a raz w kwietniu. O okresie postu i radosnym Alleluja opowiada ks. Mieczysław Kucel.

Zmartwychwstanie obchodzimy każdej niedzieli, ale ten jeden, jedyny dzień w roku szczególnie celebrujemy ten wielki dar jaki ze swojego Syna złożył Bóg, by odkupić nasze winy i dać nam życie wieczne. Chwała zmartwychwstania jest też przecież naszym udziałem.

A przedsmak świąt zaczyna się już w Wielki Czwartek, by poprzez Wielki Piątek i Wielką Sobotę móc radośnie zbliżać się do Alleluja. Kościół pomaga wypełniać zadanie dążenia do życia wiecznego katolikom organizując Noc Konfesjonałów. Obowiązkiem wiernych jest przyjęcie w okresie wielkanocnym komunii świętej.

A w wielką sobotę, zgodnie z tradycją święcimy pokarmy. Czy w XXI wieku nie zatraciliśmy tego, co ważne? Czy dobrze przeżywamy ten czas? Czy komercja nie wypacza istoty tych najważniejszych ze świąt katolickich? Jak poprawić relację w domach, o czym warto pamiętać zasiadając do stołu?

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z ks. Mieczysławem Kucelem CSMA, Proboszczem Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

Materiał video

ObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~siwy

Wesołych Świąt wam życzę umiech

~jolka

Fajny wywiad - Wesołych Świąt umiech

~zuzia

Fajny wywiad nie znam księdza ale widać ze przesympatyczny mily człowiek.

~Dam&Iwo

Ksiądz Mieczysław K. super człowiek. Pozdrawiamy z Niemiec - Damian i Iwona umiech

~Ania

Fajny wywiad, taki refleksyjny przed świętami. Ksiądz bardzo fajny, szkoda, że w mojej parafii takich nie ma umiech

Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych i Błogosławionych świąt!
Obyśmy byli mniej złośliwi, mniej nerwowi i dla siebie nawzajem lepsi...

~boby

To jest super Ksiądz!!! Brawo!!!