Wielkanocne przygotowania- Wywiad

Image

Jak przeżyć Triduum paschalne, jak powinno się spędzać święta i dlaczego raz obchodzimy je w marcu, a raz w kwietniu. O okresie postu i radosnym Alleluja opowiada ks. Mieczysław Kucel.

Zmartwychwstanie obchodzimy każdej niedzieli, ale ten jeden, jedyny dzień w roku szczególnie celebrujemy ten wielki dar jaki ze swojego Syna złożył Bóg, by odkupić nasze winy i dać nam życie wieczne. Chwała zmartwychwstania jest też przecież naszym udziałem.

A przedsmak świąt zaczyna się już w Wielki Czwartek, by poprzez Wielki Piątek i Wielką Sobotę móc radośnie zbliżać się do Alleluja. Kościół pomaga wypełniać zadanie dążenia do życia wiecznego katolikom organizując Noc Konfesjonałów. Obowiązkiem wiernych jest przyjęcie w okresie wielkanocnym komunii świętej.

A w wielką sobotę, zgodnie z tradycją święcimy pokarmy. Czy w XXI wieku nie zatraciliśmy tego, co ważne? Czy dobrze przeżywamy ten czas? Czy komercja nie wypacza istoty tych najważniejszych ze świąt katolickich? Jak poprawić relację w domach, o czym warto pamiętać zasiadając do stołu?

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z ks. Mieczysławem Kucelem CSMA, Proboszczem Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

Materiał video

ObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.