Kiedy trzeba wymienić materace

Image

Wybór materaca jest bardzo ważną decyzją. To właśnie on sprawia, że czujemy się w naszej sypialni komfortowo, czy wręcz przeciwnie. Wybór dobrego materaca zagwarantuje nam dobry sen, a co za tym idzie obudzimy się wypoczęci i pełni energii. Warto więc zadbać, by był on dobrze dopasowany do naszych potrzeb.

Istnieje wiele powodów, dla których decydujemy się na wybór nowego materaca. Z pewnością każdy z nas obudził się kiedyś z bólem mięśni i karku. Zamiast po godzinach snu obudzić się wypoczętym, czuliśmy się jeszcze bardziej zmęczeni. Powinien to być dla nas wyraźny znak, iż powinniśmy się zastanowić czy nie wymienić naszego materaca na nowy.

Wybierając wysokiej jakości materac, który jest dopasowanych do naszego ciała mamy gwarancje, że nasz organizm podczas snu na pewno odpoczywa. Unikniemy dzięki temu powstawaniu i pogłębianiu się wad i bóli kręgosłupa oraz mięśni.

Istnieje wiele rodzajów materacy, które posiadają różne funkcje i właściwości. Przyjrzyjmy się zatem rozwiązaniom dostępnym na rynku.

Materace lateksowe

Materace lateksowe są wykonane z mleczka kauczukowego przez co są one niezwykle elastyczne i zapewniają wysoki komfort podczas spania. - Są one jednymi z najlepszych materacy, bowiem idealnie dopasowują się do kształtu naszego ciała. Materace wykonane z pianki lateksowej są niezwykle trwałe i nie powstają na nich odkształcenia, nawet po kilku latach użytkowania - informuje konsultant sklepu z materacami Sleeptime.pl. Lateks posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, co wyróżnia ten typ materacy na tle innych rodzajów. Dzięki swoim właściwościom są one idealnym wyborem dla alergików. Materace lateksowe są zwane cichymi, ponieważ nie wydają żadnych dźwięków podczas ruchu.

Materace piankowe

Wyróżnia się kilka rodzajów pianek materacowych. Poza lateksem, do najpopularniejszych należą: pianka poliuretanowa, wysokoelastyczna oraz termoelastyczna. Materace z pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej charakteryzują się dopasowaniem do kształtu ciała. Są one przy tym bardzo trwałe. Charakteryzują się również dobrą cyrkulacją powietrza. Materace zrobione z wysokiej jakości pianki reagują na temperaturę ciała i dzięki temu idealnie dopasują się do jego kształtu. Dają one efekt mniejszego nacisku na mięśnie oraz naczynia krwionośne, a co za tym idzie podnoszą komfort podczas snu i sprawiają, że budzimy się bardziej wypoczęci.

Materace kieszeniowe

Wkład takiego materaca to sprężyny, ale umieszczone w osobnych kieszeniach oraz warstwy zewnętrzne, które mają za zadanie oddzielić nasze ciało od sprężyn. Taka warstwa to najczęściej pianka poliuretanowa lub lateks. Możliwe jest dodanie innych warstw, których zadaniem jest nadanie materacowi różnych właściwości. Dodatkowa warstwa np. kokosa powoduje, że materac staje się twardszy. Taka opcja najczęściej jest wybierana przez osoby, które preferują twardsze podłoże do spania.

Sprężyny, które tworzą materac kieszeniowy umieszczone są w przylegających do siebie materiałowych kieszonkach. Dzięki temu materac jest bardziej sprężysty i elastyczny i bez trudu dopasowuje się do kształtu ciała śpiącej osoby. Przy wyborze takiego materaca należy pamiętać, że im większa liczba sprężyn tym większa jest jego elastyczność i łatwiej dopasowuje się do kształtu ciała.

Mając te informacje możemy z łatwością wybrać materace, który będzie dopasowany do naszych potrzeb i spełni nasze oczekiwania. Dobrze dobrany materac sprawi, że każda spędzona chwila w łóżku będzie dla nas czystą przyjemnością, a co rano będziemy budzić się wypoczęci i zrelaksowani.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~1+1=2

A ja śpię na łóżku a nie na materacu (-: