Uczniowie PSP 12 gośćmi naszej redakcji
Opublikowano: 26  Marca  2018

W poniedziałek naszą redakcję odwiedzili uczniowie z PSP nr 12. Kilka tygodni temu uczniowie z klasy III D wzięli udział w organizowanym przez nas konkursie na najpiękniejszego bałwana śnieżnego. Zajęli III miejsce…

Nasi goście przybyli do redakcji StalowegoMiasta w świetnych humorach. Na początek obejrzeli biura. Najbardziej zainteresowało ich studio gdzie nagrywane są wywiady z zaproszonymi gośćmi, a w nim kolorowa ścianka wyłożona specjalną, trójkolorową gąbką służąca do „wygłuszenia” odgłosów dobiegających z zewnątrz. Uczniowie z „dwunastki” sprawdzili także jak siedzi się na kanapach podczas wywiadów. Później przyszedł czas na zabawę. Dzieciaki rozpoczęły więc grę w kalambury.

Każdy z uczniów dwukrotnie przedstawiał wylosowane hasła. No i jak to bywa podczas takich zmagań wszyscy bawili się znakomicie wśród salw śmiechu i okrzyków tych, którym wydawało się, że na pewno znają hasło. Czasem odpowiedź padała naprawdę błyskawicznie, innym razem zagadka pozostawała nierozwiązana przez kilka minut.

Wśród haseł pojawiły się m.in. Minionki, Śpiąca Królewna, Kot w butach, Harry Potter, Muminki, rzeka San, jazda na rowerze, niedźwiedź, nietoperz, PSP nr 12, koszyczek wielkanocny, pisanka, palma wielkanocna itd. Najtrudniej było dojrzeć na rysunku rycerza, najłatwiej traktor. W tym przypadku wystarczyło umiejętnie narysować dwa koła, a reszta stała się oczywista. Zabawa w kalambury dostarczyła naszym gościom dużo zabawy i radości. Dzieciaki chętnie włączały się do gry, każdy miał własny pomysł na odpowiednie przedstawienie haseł. Pomysłów oczywiście nie zabrakło.

Wszyscy uczniowie otrzymali od nas pamiątkowe gadżety, odebrali również nagrodę, którą wygrali w konkursie, a także zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie na tle banneru.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej redakcji również dzieciaki z innych szkół i przedszkoli, które chcą poznać świat dziennikarstwa. U nas na pewno nikt nie będzie się nudził.

W konkursie nagrody ufundowała PSB Mrówka..
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~jolka
Super pomysł oby takich było więcej umiech
Dodano: 27  Marca  2018  13:40:35
~fix
Teraz proponuje zaprosić panow którzy usuwają smieci z naszych pergoli oni to dopiero wykonują prace sluzaca spoleczenstwu !!!!!!!!!!!!
Dodano: 26  Marca  2018  22:32:33
Ooooo, bardzo fajna inicjatywa, jak to dzieciaki na pewno byli wszystkiego ciekawi i pewnie świetnie się bawili. Brawo StaloweMiasto.pl rozwijacie się w dobry kierunku;)
Dodano: 26  Marca  2018  17:34:58
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe