By zakupy były bezpieczne

Image

Jak co roku, stalowowolska Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przedświątecznych zakupów. Złodzieje kieszonkowi często wykorzystują tłok panujący w sklepach oraz roztargnienie i pośpiech, które towarzyszą przygotowaniom do świąt.

W centrach handlowych i na targowiskach łatwo można stać się ofiarą kieszonkowców. Starajmy się więc unikać szczególnie zatłoczonych miejsc, jednocześnie zwracając uwagę, czy nie znaleźliśmy się w tzw. "sztucznym tłoku", w którym nietrudno o utratę portfela.

Pamiętajmy, by podczas płacenia za zakupy, nie pokazywać, że posiadamy przy sobie większą ilość gotówki. Dbajmy o to, by torebka znajdowała się zawsze z przodu, w zasięgu naszego wzroku, natomiast żeby portfel był schowany głębiej, gdyż może stać się łatwym łupem. Cennych przedmiotów i dokumentów nie zostawiajmy w okryciach wierzchnich, które wiosną chętniej zdejmujemy i niejednokrotnie umieszczamy np. w sklepowym wózku, od którego oddalamy się podczas zakupów. Złodzieje chętnie wykorzystują takie sytuacje.

Wzmożoną uwagę i podobne zasady ostrożności zachowajmy również w środkach komunikacji publicznej, a także na parkingach, w okolicach centrów handlowych. Bezwzględnie pamiętajmy o zamykaniu szyb w autach i niepozostawianiu wewnątrz rzeczy, które mogą skusić potencjalnego złodzieja. W przypadku, gdy staliśmy się ofiarą kradzieży, nie czekajmy, od razu zgłośmy to Policji. Może to pomóc w szybkim zatrzymaniu sprawcy.

Przed świętami wiele firm oferuje „szybkie pożyczki gotówkowe” na świąteczne zakupy. Decydując się na taką pożyczkę, należy koniecznie sprawdzić czy pożyczkodawca jest uczciwy, dokładnie przeanalizować umowę, oprocentowanie, oraz terminy spłat, żeby uniknąć późniejszych kłopotów.

W trosce o nasze bezpieczeństwo w okolicach centrów handlowych, bazarów, w środkach komunikacji miejskiej i na dworcach już teraz, obecne są dodatkowe policyjne patrole. Policjanci zwracają uwagę na przestrzeganie prawa. Część z nich jest umundurowanych, część pełni służbę po cywilnemu. Pamiętajmy, że ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania pomoże nam bezpiecznie przetrwać gorączkę przedświątecznych zakupów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~wejhb

A bestia z torunia ma sklep otwary 7 dni w tygodniu... .

~hehe

By zakupy były bezpieczne to wam zakaz handlu zafundowali