Lokaty bankowe - komfortowa inwestycja

Image

Jedni mówią, że lokaty są nisko oprocentowane, inni podkreślają, że blokują dostęp do pieniędzy, a jeszcze inni narzekają na konieczność założenia konta osobistego. Nie wchodząc w polemikę z tego typu zarzutami, chcemy pokazać, że inwestowanie w lokaty ma wiele zalet i w określonych przypadkach warto z niego skorzystać. Przekonaj się, że lokaty bankowe nie są takie złe, jak je malują.

Łatwa i niewymagająca inwestycja

Lokaty są dla wszystkich – po prostu. Niezależnie od tego, czy chcesz zainwestować 1000, czy 10 000 zł, otwarcie depozytu będzie właściwym i przede wszystkim bezpiecznym wyborem. Zapomnij o czekaniu w długiej kolejce w celu założenia lokaty – obecnie zrobisz to w kilka chwil, nie wychodząc z domu i nie wstając sprzed komputera, a nawet za pomocą swojego smartfona. Technologie internetowe umożliwiają skorzystanie z usług bankowych online, dzięki czemu nie trzeba odwiedzać osobiście banku, żeby zainwestować środki.

Łatwość, z jaką można założyć lokatę, idzie w parze z brakiem jakichkolwiek wymagań. Chodzi o to, że zysk na lokacie wiąże się wyłącznie z przekazaniem pieniędzy bankowi na umówiony okres, np. 3 miesiące, pół roku czy rok. Przez cały ten czas nie ma potrzeby zaglądania na lokatę ani nawet interesowania się nią, co z kolei jest nieodzowne w codziennym życiu inwestorów giełdowych czy osób, które zamroziły środki w funduszach inwestycyjnych. Reasumując: wystarczy mieć pieniądze, żeby za pomocą lokaty ochronić je przed niekorzystnym wpływem inflacji i przy okazji zarobić parę złotych. Odwiedź https://www.wygranaonline.com/ranking-lokat-bankowych/ aby uzyskać informacje o istniejących rodzajach tradycyjnych lokat bankowych oraz inwestycjach pokrewnych.

Gwarancja zysku

Jeśli grasz na giełdzie, nie mając o niej pojęcia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że stracisz mniejszą lub większą część zainwestowanych środków. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku inwestycji w kruszce, fundusze czy jakiekolwiek inne instrumenty finansowe. Zupełnie inaczej jest w przypadku lokat, które są całkowicie pozbawione ryzyka. Nie ma szans, że po upływie terminu dostaniesz mniej, niż włożyłeś – chyba że zainwestujesz na jednej lokacie więcej niż 100 000 euro, a Twój bank upadnie, co, delikatnie mówiąc, wydaje się mało realne.

Wszystkie lokaty, które opiewają na łączną kwotę mniejszą niż lub równą równowartości 100 000 euro (w każdym banku ta kwota limitu liczona jest odrębnie), są chronione gwarancjami udzielanymi przez państwową instytucję. W jakim celu? Po to, żeby w razie ewentualnej niewypłacalności banku depozyty klientów były zabezpieczone. Nie należy się jednak martwić o wypłacalność banków, ponieważ tego rodzaju sytuacje zdarzają się niezmiernie rzadko. Wniosek: lokaty są niezwykle pewnym instrumentem finansowym, który warto polecić każdemu, kto jest zainteresowany pewnym zyskiem bez żadnego ryzyka.

Brak ryzyka jest oczywiście bardzo ważną i pożądaną cechą lokat z punktu widzenia inwestorów, ale należy mieć przy tym świadomość, że jego konsekwencja to niskie oprocentowanie. Coś za coś, dlatego jeśli nie chcesz martwić się o utratę środków, lokaty z pewnością Cię zadowolą, ale gdy poszukujesz szansy na większy zarobek, a nie tylko ochronę nadwyżek finansowych przed inflacją, wybierz bardziej ryzykowne formy inwestowania.

Przewidywalna stopa zwrotu

Nabywając akcje na giełdzie, kupując jednostki w funduszu inwestycyjnym czy złoto w formie sztabki, spekulujesz, że za jakiś czas ich wartość będzie wyższa, dzięki czemu będziesz mógł je sprzedawać drożej i w ten sposób zarobisz. Ale czy masz taką gwarancję i wiesz, jaki będzie Twój zysk? Oczywiście nie, a nawet może on się w ogóle nie pojawić. W przypadku lokat nie ma takiego zagrożenia, ponieważ jeszcze przed powierzeniem środków bankowi możesz z łatwością wyliczyć, ile zarobisz - co do grosza.

Możliwość dobrania lokaty do potrzeb

Oferta rynkowa jest obecnie niezwykle bogata. Szukasz depozytu na krótki czas, np. 30 dni? Żaden problem! A może preferujesz oszczędzanie długoterminowe? Z tym również nie będzie kłopotu – wśród wielu dostępnych lokat bez wątpienia znajdziesz tę, która spełni Twoje wymogi. Nie da się wszakże polecić jednej, określonej oferty, ponieważ ostateczny wybór jest zawsze uzależniony przede wszystkim od tego, ile środków posiada się na inwestycję, jak długo ma ona trwać, czy klient godzi się na otwarcie wraz z lokatą konta (zwykle osobistego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego), itd. Tak więc zanim wybierzesz lokatę i skusisz się wysokim oprocentowaniem, najpierw skrupulatnie przyjrzyj się własnym potrzebom i możliwościom, a także sprawdź, czy bank nie określił dodatkowych warunków, których spełnienie jest niezbędne, aby mieć możliwość założenia wybranej lokaty (np. oferty wyłącznie „na Nowe Środki”, czyli na nadwyżkę funduszy wpłaconych do banku w porównaniu z saldem z określonego dnia w przeszłości).

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~widzu

inflacja u ub. roku 2%, lokaty oprocentowane na 1-1,6%
jak podniosą do 5% to możemy o tym myśleć a teraz to żenada

ludek

zysk to może i jest, dla banku a dla ludzi tyle co kot napłakał jezyk