Z Florydy do więzienia w Polsce

Image

Marek K. oskarżony został o kierowanie grupą przestępczą, której członkowie dopuścili się rozboju w Gościeradowie i Stalowej Woli. Od lat ukrywał się w USA. Teraz odpowie za szkody…

Oskarżonym w tej sprawie jest Marek K. lat 47, stolarz, który przez długi okres ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Stanów Zjednoczonych (prowadził działalność gospodarczą na Florydzie) i został zatrzymany dopiero 22 września 2016 r. w Nowym Jorku. Jest on oskarżony o zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą o charakterze zbrojnym w okresie od 12 marca 2002 r. do 7 czerwca 2002 r. (tj. o przestępstwo z art. 258 § 2 i 3 kk), dopuszczenie się dwóch rozbojów z użyciem broni palnej w Gościeradowie (24 kwietnia 2002 r.) oraz w Stalowej Woli (7 czerwca 2002 r.) (tj. o przestępstwa z art. 280 § 2 kk) i doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (art. 286 § 1 kk).

Jak informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu

- Stworzona przez oskarżonego Marka K. grupa przestępcza działała od 2001 r. do 2005 r. na terenie Gościeradowa, Staszowa, Stalowej Woli, Krzątki oraz Republiki Federalnej Niemiec (Monachium). Na rozprawie w dniu 27 grudnia 2017 roku zapadł wyrok. Oskarżonego uznano za winnego popełnienia wszystkich czynów zarzucanych mu aktem oskarżenia i wymierzono mu łączną karę 14 lat pozbawienia wolności oraz 30 tys. złotych grzywny. Dodatkowo zobowiązano oskarżonego do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwami na łączną kwotę 286193,59 zł. Wyrok ten został zaskarżony apelacją przez obrońców oskarżonego, a akta sprawy przesłano do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie w dniu 8 marca 2018 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~hehe

Jojo ten biznes sie kreci dobrze, wyludzanie metoda "na Boga" jest wolne od paragrafow...

~Jojo

Jezus też był stolarzem.......ciekawy jestem co jemu zarzuci polski wymiar sprawiedliwości......
Ponoć to on wspólnie z apostołami założył zorganizowaną grupę przestępczą działającą już ponad dwa tys lat.

~Rafal

O Marka Ka.

remont

o kogo chodzi.. ?

~uaesh

Wiejski gangster hahahaha... . Zabijmy go śmiechem.

~vvv

Ooo jaka cudowna wiadomość.Od razu czuję się bezpieczniej.Teraz całymi nocami mogę chodzić po mieście i nikt mnie nie ruszy.

~górol

to jest bardzo dobra wiadomość,za to was lubię! hej!