Get Adobe Flash player

Kiedy powstanie miejska stacja paliw?
Opublikowano: 14  Marca  2018

Jest szansa na to, że jeszcze w tym roku zostanie otwarta miejska stacja paliw Miejskiego Zakładu Komunalnego…

O powstaniu miejskiej stacji benzynowej MZK mówi się od dawna. Od początku założenie było takie, że będą na niej oferowane paliwa w konkurencyjnych cenach. By mogła ona zostać otwarta miejska spółka musiała podjąć szereg działań. Bez załatwienia wszystkich formalności i uzyskania odpowiednich decyzji nic nie można byłoby zrobić.

- W tym momencie mamy projekt, który jest już praktycznie skończony. Trwa postępowanie środowiskowe. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wysłała pisma do Wód Polskich, czy one nie widzą żadnych zastrzeżeń. Wody Polskie odpowiedziały 2 pismami, że nie mają zastrzeżeń. Wskazały obostrzenia żeby chronić nasz zbiornik i naszą stację. Czekamy na decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska pozwalającą na takie przedsięwzięcie. Jeśli będzie konieczne, to po wydanej decyzji projekt zostanie dostosowany zgodnie z jej założeniami. Następnie będziemy składać wniosek o pozwolenie na budowę- mówi Anna Pasztaleniec, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli.

Szefowa MZK ma nadzieję, że RDOŚ wyda decyzję jeszcze w marcu. Jeśli tak się stanie, to wówczas istnieje duża szansa na to, że mieszkańcy miasta będą tankować swoje pojazdy w nowym punkcie jeszcze w 2018 roku.

- W chwili, kiedy będziemy mieć decyzję RDOŚ-u będziemy składać wniosek o pozwolenie na budowę i ogłaszać przetarg. Będziemy szukać firmy, która nam to wszystko wyburzy, przebuduje, wybuduje, żebyśmy mogli końcem roku otworzyć stację dla mieszkańców- mówi Anna Pasztaleniec, prezes MZK.

Wkrótce Miejski Zakład Komunalny rozpocznie postępowanie na dostawę paliwa dla stacji, z której obecnie korzystają autobusy miejskiego przewoźnika. Jednym z zapisów przetargowych będzie informacja, że w momencie, kiedy stacja benzynowa będzie używana już komercyjnie zostanie uruchomiony nowy zbiornika paliwa. Wówczas wykonawca będzie dostarczał do Stalowej Woli więcej paliwa.

- Mamy nadzieję, że uda nam się wynegocjować dobre ceny dla nas, jaki i mieszkańców miasta- mówi Anna Pasztaleniec, prezes MZK.

Mieszkańcy będą mogli płacąc za paliwo korzystać z wygodnej bezgotówkowej formy płatności.

 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~olo
Do manekin, nie osmieszaj sie do konca bo mieszkancy jezdza po POLSCE i widza jak duze sa roznice w cenie paliwa. Gdyby bylo tak jak wypociles ze stacje paliw maja duze marze na papierosach czy alkoholu to nie kupowal bym tam papierosow czy wodki bo cena by byla zabojcza.
Dodano: 29  Października  2018  14:54:26
@1234
Średnia marża na litrze paliwa to raptem 8 groszy. Resztę stacja zarabia na gumkach, wódce i fajkach, bo ma duże marże.

Trzeba być naprawdę naiwnym, żeby wierzyć w bajki o tanim paliwie. Skoro będzie kupowane od Orlenu/lotosu, które już teraz mają niemałe ceny w Stalowej Woli, jakim cudem będzie taniej na miejskiej? Nie zrobi wyniku finansowego, bo nie będzie automatów z alkoholem.

Oczywiście przed następnymi wyborami stanie się cud i paliwo stanieje na miejskiej stacji, ale tuż po wyborach zapłacicie za to podwyżkami podatków i opłat lokalnych. A jeśli podwyżek nie będzie, to opóźni się realizację inwestycji, żeby zapłacić za deficyt stacji paliw stosującej dumpingowe ceny.
Dodano: 29  Października  2018  09:49:08
~Anna Wintour
Będzie przepiękna i bajeczna
Dodano: 29  Października  2018  09:27:12
~1234
Manekin na pewno 8gr, skoro róznica pomiędzy STW i TBG to 10 gr ekonomisto.
Juz po wyborach i dalej ci płacą za te wypociny, czy Ci sie spodobało to bajdurzenie na forum...
Dodano: 29  Października  2018  08:07:14
~csa
tańsze paliwo??? i wy w to wierzycie. myślicie, ze będzie kupował taniej niż inne stacje.umiech jak będzie taniej to będziemy sprzedawać poniżej ceny zakupu a różnicę pokryjemy w podatkach. ale tego nikt wam nie powie. będzie tylko lans, że mamy tanie paliwo. ot cała historia. a czy "ciemny lud to kupi"??? pewnie tak.umiech
Dodano: 29  Października  2018  07:10:52
~Polak
Orangus grzybek jest w parku a stacją prawie gotowa już przejedź się i zobacz lucek wszystko to co obieca realizuje bo jest wiarygodny i dlatego wybraliśmy go po raz drugi
Dodano: 29  Października  2018  07:01:50
~orangut8
Mysle ze był to tylko taki zart z wyborcow Nadbereznego,ale oplacało mu sie .Przed kolejnymi wyborami prezydent znowu odgzeje ten temat i znowu naobiecuje.W parku miał juz działac grzybek postawiony duzym kosztem i nie działa .Byla to tylko obietnica wyborcza.Teraz to juz nie mozna odwołac swoich głosow w wyborach.Problemem sa chyba kredyty,ktore beda odblokowane dopiero w nowym roku.Nic sie nie dzieje.
Dodano: 28  Października  2018  23:20:42
~Aaa
Prezio zapowiedział że będzie to najtańsza stacja w Polsce i słowa dotrzyma już jest na ukończeniu ta stacja bo wczoraj bylem w Kauflandzie
Dodano: 28  Października  2018  21:11:43
Zaprawdę powiadam wam, szokuje mnie wiara kierowców w tańsze paliwo. Większość stacji paliw czerpie zyski ze sprzedaży żywności z dużymi marżami. Zysk ze sprzedaży paliw to raptem niewielka część przychodów. Stacja zarabia średnio 8 groszy na litrze.

Od strajku włoskiego, gdy jeszcze Nadbereżny potrafił dogadać się z Przytułą i wspólnie zorganizować akcję, minęło kilkanaście lat. Jeśli przez tyle czasu sytuacja się nie zmieniła, nie liczcie na znaczące zmiany na lepsze teraz.
Dodano: 28  Października  2018  21:02:10
~111122222
Bardzo dobrze, że taka stacja powstanie, ponieważ od blisko 25 lat w Stalowej Woli i okolicy były ceny wyższe o 0,20 do 0,30 zł/litr niż w Polsce ( jeździłem często na delegacje i dobrze to widziałem ). Teraz jak widać,właściciele tych stacji, zaczęli już obniżać ceny aby już na początku zniechęcić nową stację. Apeluję do wszystkich kierowców, kupujmy paliwo teraz na tej nowej stacji tak aby załatwić tych zachłannych na kasę cwaniaczków. Pozostawcie politykę, czy to jest inicjatywa opcji PIS, czy nie tu chodzi o nasze kieszenie. Ja będę kupował na tej stacji min 1 rok, nawet jak ceny będą minimalnie wyższe. Bardzo Wasz proszę drodzy KIEROWCY, róbcie tak samo !!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 28  Października  2018  19:18:44
~wieslaw
Widze ,ze tylko Pis daje sobie dobre komentarze .Chwala sami siebie... My wyborcy pochwalimy was juz nie dlugo ale w inny sposob.
Dodano: 18  Marca  2018  20:13:25
~jan
.... ,,Mamy nadzieję, że uda nam się wynegocjować dobre ceny dla nas, jak i mieszkańców miasta"... no ciekawe, np taki Orlen będzie oferował paliwo pani Pasztaleniec dużo taniej niż stacjom własnej sieci, swoim drożej bo ich nie lubią, a pani Pasztaleniec taniej bo ja lubią.
Dodano: 17  Marca  2018  07:52:45
~bob b?
"- Mamy nadzieję, że uda nam się wynegocjować dobre ceny dla nas, jaki i mieszkańców miasta- mówi Anna Pasztaleniec, prezes MZK."
.....Proszę Państwa! Tu nie chodzi o ...nadzieję, tylko poziom cen i politykę cenową, które trzeba znać przed podjeciem ostatecznej decyzji o budowie stacji benzynowej. Jeśli nie ma dobrego biznesplanu, to lepiej zrezygnowac z tej obietnicy wyborczej. Będzie taniej dla miasta.
---

"Mieszkańcy będą mogli płacąc za paliwo korzystać z wygodnej bezgotówkowej formy płatności."
....Jak to mówi młodzież - szału nie ma...bo przecież już niemal wszędzie można płacić kartą a na stacjach benzynowych to raczej standard niż luksus.
---

Pozdrawiam i życzę owocnego myślenia ...ekonomicznego!
Dodano: 16  Marca  2018  15:28:44
~Mimi
Za poprzedników to było niemożliwe...
Dodano: 15  Marca  2018  17:33:00
~Mieszkaniec
Dlaczego jakiś Pisradny podszywa się pod Mieszkańca - takim działaniem tylko tracicie uznanie jako prawi i sprawiedliwi.Umie tylko klaskaniem pracować?
Dodano: 15  Marca  2018  12:57:25
Jeszcze przydałaby się Apteka Miejska😀
Dodano: 15  Marca  2018  12:01:40
Etylina... niektórzy to jeszcze w poprzedniej epoce są haha
Dodano: 15  Marca  2018  10:43:47
~prawda
@ polopiryna
to nie większość gawiedzi ale 2 osoby zmieniające tylko nicki i robiące sztuczny tłum. Taka prawda o zawistnych hejterach jest!
Dodano: 15  Marca  2018  10:10:09
w Stalowej Woli paliwa bardzo drogie obok w Nisku ceny niższe np. etylina 95oktan 4 .62 litr a w Nisku obok byłych zakładów mięsnych 4.48 zł. za litr !! Prezydenci działać szybciej i ukrócić zmowę cenową na poliwa w Stalowej Woli !!
Dodano: 15  Marca  2018  09:55:29
~polopiryna
A większość gawiedzi jak zwykle tylko krytykuje. A może by tak zacząć wspierać niż sr*ć we własne podwórko ?
Dodano: 15  Marca  2018  09:20:50
Na razie to kolejna zapowiedź inwestycji. No ale są tacy co się cieszą tylko z samych obietnic.
Dodano: 15  Marca  2018  06:54:15
~Mieszkaniec
A dla mnie to jest kolejna inwestycja za którą przyklasnę Nadbereżnemu.
Dodano: 15  Marca  2018  05:29:36
Chyba jedyna inwestycja a ktora przyklasne Nadbereznemu
Dodano: 14  Marca  2018  22:10:03
~supera
Czaaad! Teraz do jesiennych wyborów nastąpi realizacja wszystkich wspaniałych obietnic wyborczych sprzed 4 lat?
Ha ha ha! Czekali 3,5 roku i dopiero teraz będą wszystko budować! Ludzie już w to nie wierzą...ale zarazem widzą, że zadłużenie miasta jest niesamowite!!! I rozliczą to wszystko przy urnie.
Dodano: 14  Marca  2018  21:51:24
~Drwall
To wspaniała okazja aby zorganizować protest z kanistrem ;)
Dawno jakiejś rozrywki nie było umiech
Dodano: 14  Marca  2018  19:40:48
~Lucjusz :)
Pamiętam jak radny Hausner wytykał rok temu Nadberezny o tej stacji. To było wtedy jak Weber twórca projektu poselskiego chciał nam wraz z partią podnieść cenę paliwa o 25 gr na litrze. Nadberezny broniąc się powiedział do Hausnera że to nie tak łatwo otworzyć stację bo same pozwolenia wymagają i czasu. Dobrze Hausner to skwitował że RiA wybudowało między czasie 3 stacje !
No cóż obietnice obietnice aż do następnych wyborów !
Dodano: 14  Marca  2018  18:06:49
3 lata kadencji, nie wystarczyło czasu na otwarcie stacji. Obietnice z poprzedniej kampanii są obietnicami nowej kampanii. No ale jaki wyborca taki wybór umiech

Klakierzy zachwycać się umiech
Dodano: 14  Marca  2018  17:57:47
~russia today
Nawet za komuny nie było takiego chwalenia się jak za PISu.
TVPis tuba propagandowa chlubi się byle czym.
W Stalowej król lucjan wizjoner pierwszy zrobił przez 3 lata tylko ławeczki i donice a teraz parę miesięcy przed wyborami tyle ma powstać i to za obligacje.Ciekawe czy ktoś naszego wizjonera rozliczy za te długi
Dodano: 14  Marca  2018  17:21:18
~kierowca
Pod warunkiem ze jakosc paliwa bedzie co najmniej dobra i cena bedzie co najmniej konkurencyjna. W innym przypadku to nie ma sensu
Dodano: 14  Marca  2018  17:10:46
~DRIVER
I bardzo dobrze będę tam tankował, a nie na monopolistach!
Dodano: 14  Marca  2018  17:01:36
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe