Rusza Kuźnia Przedsiębiorczości

Image

Na Kwiatkowskiego rusza Kuźnia Przedsiębiorczości. Ma się w niej „wykuwać” stalowowolski biznes na preferencyjnych zasadach. Młodzi, zdolni, przedsiębiorczy, absolwenci i studenci. Kto jeszcze zyska?

W dawnym budynku Dyrekcji Generalnej, na jednym piętrze, wkrótce będzie rozwijać się lokalny biznes. Kuźnia Przedsiębiorczości, pod czujnym okiem spółki miejskiej MZK będzie pomagać wzrastać firmom i przedsiębiorstwom.

- Kuźnia przedsiębiorczości to miejsce, które jest dedykowane dla nowego, odważnego biznesu, który ma rozwijać się, kształtować, prowadzić ciekawą, twórczą działalność. Takiego miejsca w Stalowej Woli jeszcze nie było. To nowoczesne spojrzenie na prowadzenie działalności gospodarczej nie tylko polegającej stricte na działalności biznesowej, ale również na współpracy- mówił podczas spotkania z dziennikarzami Lucjusz Nadbereżny.

Korzystanie z nieruchomości może odbywać się od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:00 do 19:00. W budynku zlokalizowana jest Strefa Coworkingu. W pomieszczeniu jest 8 stanowisk pracy (biurko, krzesło) z dostępem do Internetu, a także zamykane szafki przeznaczone na przechowywanie dokumentów i innych drobnych produktów. Celem funkcjonowania przestrzeni coworkingowej jest umożliwienie rozwoju przedsiębiorczości poprzez zapewnienie użytkownikowi przestrzeni do innowacyjnej i kreatywnej pracy, w tym do rozwijania pomysłów biznesowych oraz umożliwienie nawiązywanie kontaktów, wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy użytkownikami przestrzeni coworkingowej. Oferta korzystania z tej przestrzeni kierowana jest zarówno do osób fizycznych jak i do podmiotów gospodarczych. Każdy użytkownik może wybrać jeden z dwóch wariantów umowy zawieranej na czas określony od 1 do 12 miesięcy (płatne 2 zł za godzinę) lub abonament (200 zł za miesiąc). Użytkownik ponadto może bezpłatnie korzystać z pokoju spotkań, sali konferencyjnej wyposażonej w rzutnik i flipchart, skanera, drukarki, kopiarki, pomieszczenia socjalnego i strefy relaksu. Jest też możliwość korzystania z tzw. Wirtualnego Biura (bez konieczności fizycznej obecności podmiotu w siedzibie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej. Podmiot ma udostępniony adres siedziby na potrzeby swojej działalności, jak również może korzystać z innych udogodnień. Może wynająć adres firmy i np. dostęp do sali konferencyjnej lub pomieszczenia szkoleniowego (1 godz. miesięcznie bezpłatnie, kolejne na preferencyjnych warunkach). Może też m.in. mieć dostęp do skrzynki pocztowej, opis swojej działalności na stronie internetowej StSG itd.

W Kuźni Przedsiębiorczości znajduje się 20 pomieszczeń o powierzchni od 18 do 23 m2. Wyposażone są one w infrastrukturę techniczną. O przyjęcie do Inkubatora Przedsiębiorczości mogą się ubiegać: osoby fizyczne posiadające pomysł na biznes jako podmioty niezarejestrowane, przedsiębiorcy działający na rynku nie dłużej niż 3 lata mający status MŚP- jako podmioty zarejestrowane. Preferencje przewidziano także dla branży IT (obniżka za korzystanie z pomieszczeń nawet o 50% przez 3 lata), preferencje dla studentów i absolwentów stalowowolskich uczelni.

Jak mówi prezydent preferencyjnych zasad mogą spodziewać się również kobiety. [p]- Można powiedzieć „biznes na szpilkach”. To specjalna dedykacja dla firm zakładanych przez kobiety na terenie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej. Tutaj dedykujemy szczególną powierzchnię oraz preferencyjne warunki- mówi prezydent.

Prezydent poinformował również, że od końca stycznia Inkubator Technologiczny jest już w strukturach Miejskiego Zakładu Komunalnego. Wszystkie pomieszczenia w budynku po IT są zajęte. Teraz udostępnione więc zostaną kolejne pomieszczenia w kolejnym biurowcu.

Kuźnia Przedsiębiorczości wystartuje 1 kwietnia 2018 roku. Ambicją prezydenta nie jest zapełnienie piętra jakimikolwiek firmami, lecz stworzenie jakościowo najlepszej biznesowej śmietanki miasta.

























Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Zainteresowany

Pomysł bardzo dobry. Oby jak najwięcej firm skorzystało i utrzymało się na rynku.

rsta

Skoro potrzeba miejsc biurowych do wynajęcia, to bardzo dobry pomysł na ich zagospodarowanie.

~@PiSOZMIANA

na PiS może się zemścić kultywowane przez lata w wyborcach poczucie krzywdy i czyhającej z każdej strony zdrady. Nie jest bowiem nowym zjawiskiem, że z czasem “rewolucja pożera własne dzieci”. Tropiący na każdym kroku zdrajców politycy PiS mogą w pewnym momencie zmienić się z beneficjentów w ofiary własnej strategii.

~halo

Do "PISOZMIANA", BARDZO MĄDRY POPARTY WYLICZENIEM WYWÓD NA TEMAT ZWROTU NAKLADÓW PONIESIONYCH W PROCESIE NOWYCH INWESTYCJI. BYŁOBY TO DOBRE GDYBY ADRESAT MIAŁ CHOCIAŻ ODROBINĘ WIEDZY EKONOMICZNEJ I SKROMNOŚCI. ON GŁÓWNIE JEST ZAPATRZONY W SIEBIE I SWOJE "KWALIFIKACJE"! NIC WIĘC DZIWNEGO, ZE JEDEN Z JEGO NAJBLIZSZYCH BYŁYCH WSPÓLPRACOWNIKÓW NAZWAŁ GO CYT."SZKODNIKIEM I OSZUSTEM'. Dzieje się w mieście bardzo źle i to na naszych oczach. Dobrze byłoby przerwać tą złą passę niszczenia dorobku wielu ludzi w powstaniu MZK. Dobrze byłoby aby organy państwowe mogły wkroczyć i postawić tamę bezmyślnemu szarogęszeniu się jednego człowieka.

~Wielkie nic

Kolejny niewypał- czym różni się kuźnia od nierentownego inkubatora.DZIAŁANIA POZOROWANE

~PISOZMIANA

Wykup bydynku byłej Dyrekcji naczelnej HSW wiązał się dla miasta z kosztem rzędu 5 mln zł. Już wiemy, że Kuźnia Przedsiębiorczości przez pierwsze lata nie zarobi na siebie ani złotówki. Ale jeśli firmy się "wyinkubują" i "biznes na szpilkach" oraz "kobiety na ciągnikach i przy obrabiarkach" zaczną zarabiać już na siebie i Miastu, MZK oraz Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej, czego im bardzo życze zacznie coś zostawać z tej inwestycji w połączonym budżecie (liczmy, że będzie to 6.900 PLN) to dzieląc 5 mln przez tę miesięczną "nadwyżkę finansową" otrzymamy okres 724 miesięcy czyli 60 lat. Właśnie tyle będzie wynosił okres zwrotu z tej wspaniałej, jakże potrzebnej inwestycji na kredyt. To jest własnie to Nowe Spojrzenie na Biznes w Stalowej Woli. Tak trzymać Towarzysze!

~PISOZMIANA

I jeszcze tytułem komentarza cytat z Lucjusza, z dnia 25 kwietnia 2016. "I to jest jak gdyby grzech pierworodny tego projektu, który jeszcze cały czas odbija się nam czkawką, próba oszukiwania siebie, jako organu prowadzącego i opinii publicznej, że tego typu instytucja otoczenia biznesu na samym początku jest w stanie zarobić na siebie, utrzymać się. To wszystko stworzyło taki, a nie inny klimat wokół inkubatora. My dzisiaj przy tych wszystkich procesach musimy z tą mitologią zerwać i te sprawy postawić bardzo realnie, wykorzystać szansę, która jednak jest w instytucjach otoczenia biznesu- mówi Lucjusz Nadbereżny."

~PISOZMIANA

Liczmy, że jest tam do wynajęcia 40 pomieszczeń. Przyjmijmy, że każde ma 23 metry kw. (choć tak nie jest). Mamy metraż 920 m2. Liczmy, że wynajmą się od 1 kwietnia wszystkie pomieszczenia (choć tak nie będzie). Jeśli zgłoszą się sami młodzi zdolni z pomysłem i świeżo po studiach wówczas wszyscy dostaną 70 % rabatu. Wówczas zjednoczone siły Doberj Zmiany (Stalowowolska Strefa Gospodarcza + MZK + Urząd Miasta) zarobią całe 6900 PLN miesięcznie z wynajmu umiech Jeśli od tego odejmiemy miesieczne koszty ogrzewania, sprzątania, wody, prądu, internetu, ochrony oraz (nie zapomnijmy) o wysoko opłacanych ekspertach (patrz skromna pensja pani prezes MZK) ....albowiem "wynajmujący może korzystać przy tym z całego zaplecza, jak również wsparcia ekspertów" to ile co miesiąc trzeba będzie dołożyć????? I gdzie to NOWE SPOJRZENIE połączone z NOWĄ (niespotykaną w Galaktyce) INNOWACYJNOŚCIĄ???????

~lolawi

Widzimy jak się reformuje rząd, jednych pan Morawiecki odwołuje ale zostawia dalej w URM przenosząc tylko na inne stanowiska a innych "twórców" bilbordów o naszych sądach znowu przyjmuje do URM. Gdzie tu jakikolwiek sens gdzie logika. Ludowi opowiada o tzw. odchudzaniu rządu. Z jednej strony odchudzanie ale poprzez nagradzanie po kilkadziesiąt tysięcy złotych! Bulwersującą sprawą było samo nagrodzenie się p. Szydło vel Broszka kwotą 65 tys. złotych. Co do nowego pomysłu p. Nadebereżnego to powiem tyle jaki kowal taka i jego kuźnia!

~okioki

Ok. Czas start! Bedziemy sie przyglądać ile firm tam zostanie "wykutych", ile sie utrzyma i jak długo na rynku, ile stworzą nowych miejsc pracy itp....
Potrzeba czasu? - ktoś powie...OK jest czas, ale za chwilę prosimy o przedstawienie wyników działania tej "kuźni"...Czekamy na konkrety, nie zaś na konferencje, fotki, prezentacje itp. czekamy na efekty ekonomiczne tego "przedsięwzięcia" pt. "kużnia przedsiębiorczości".
Widać, że miasto kupiło za kilka milionów budynek dyrekcji huty i na razie próbuje go "zaludnić"...Mamy nadzieję, że oprócz urzędników, ktoś tam będzie wykorzystywał konstruktywnie pomieszczenia dawnej dyrekcji.Bo bardzo łatwo zdecydowano o zakupie tego budynku, ale teraz trzeba faktycznie pokazać sens tej decyzji. Kupiono za pieniądze publiczne, za pieniądze mieszkańców, więc należy przedstawić jaka jest efektywność tego zakupu. Konkretne liczby. Mieszkańcy czekają.

~mak

Dobry i ciekawy pomysł, tak dobry, że opozycyjny troll hejtuje ile wlezie.

remont

wszystko ok ale po co te brokuły na ścianie?

~Jacek

złodzieje

~Marek

Emerytom dali kilkanaście złotych a sobie po kilka tysięcy. Złodzieje dorwali się do kasy i rozdają swoim na lewo i prawo. Na taśmach ujawnionych przez gazetę "Do Rzeczy" zarejestrowano wypowiedź Bieńkowskiej na temat pensji jej znajomej. - Mówi, ja dostawałam, powiem ci 6 tysięcy... 6 tysięcy... Rozumiesz to? Albo złodziej, albo idiota... To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował - mówi Bieńkowska do szefa CBA Pawła Wojtunika. Taśmy trafiły do prokuratury, która wszczęła śledztwo w tej sprawie.
Mało jej wówczas nie rozszarpali, A CIEMNY LUD WYŁ Z ZACHWYTU I OBURZENIA! A dziś ciemny lud łyka wszystko co mu rzucą.

~dojna zmiana

Rząd szykuje podwyżki dla ministrów. Ministrowie będący posłami oraz wiceministrowie, mają dostać podwyżki w wysokości nawet kilku tysięcy złotych na osobę.
Pensje po podwyżce mogą przekroczyć nawet 20 tys. zł.

~@krzys

Ciepłe posadki co trochę zdobywają wyznawcy TKM. Małgorzata Sadurska za pół roku pracy w zarządzie PZU zarobiła 421 tysięcy złotych. Daje to średnio prawie 65 tysięcy złotych miesięcznie - wynika z danych przedstawionych w raporcie spółki. Sprawę opisało radio RMF FM.

~Wyborca

rsta nadal zachwyca Cię wlasny geniusz?

rsta

Jak młodzi mają pomysł, to niech zakładają firmy.
A misto im to umożliwia.

~Wyborca

rsta:genialne, powielanie tego samego po raz kolejny.
Super! Mam nadzieję, że inwestycja sie uda skoro to nastepna (Kuźnia Przedsiębiorczości).

rsta

Super! Mam nadzieję, że inwestycja sie uda.

~abstynent

Fajna sprawa. Teraz nie można pić w plenerze, więc jest alternatywa. 2 zeta za godzinę to promocja. Nic tylko zebrać ekipę, kupić parę flaszek i iść do "biura". Ktoś wie, czy lodówki w środku będą?

~hermenegilda

ale inwestycja.... chyba beda tam dlugopisy składać... umiech

~krzys

Żadnych efektów z tego nie będzie inkubator jest tego przykładem tylko wynajem powierzchni im wychodzi.

Ale ciepłe posadki będą.

~krzys

Żadnych efektów z tego nie będzie inkubator jest tego przykładem tylko wynajem powierzchni im wychodzi.

Ale ciepłe posadki będą.

~Mieszkaniec

Mąciński czy Durak w roli pajaca z ksywką " wasz wrzód " ?

~wasz wódz

andziejek i mankuno juz ujadają fajne co nie siersciuszkismiech2 za grubego był lipton umiech brawo prezydencie

~jasio

abo works

~jasio

abo Kombinat

~jasio

a cy zamiast kuzni nie lapsza byłaby Fabryka

Andrzej_2.0

To inwestycja UM czy MZK? MZK jako spółka prawa handlowego nie podlega pod RIO? Można zadłużać, najwyżej prezesa wsadzą. No ale czego się nie robi za 30 tysięcy miesięcznie.