Mamy dobrą wodę w kranach

Image

W naszym powiecie mamy dobrą jakościowo wodę. Pod nadzorem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Stalowej Woli jest 9 wodociągów, z których płynie woda do picia…

W 2017 roku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stalowej Woli obejmował bieżącym nadzorem sanitarnym 9 wodociągów służących do zbiorowego zaopatrzenia w wodę do spożycia przez ludzi tj. wodociąg: dla gminy Bojanów (ujęcie w Stalowej Woli i w Przyszowie Rudzie), dla gminy Zaleszany (ujęcie w Kotowej Woli), dla gminy Zaklików (ujęcie w Karkówce), dla Radomyśla nad Sanem (ujęcie w Radomyślu nad Sanem i w Chwałowicach), wodociąg dla HSW Stalowa Wola, dla Miasta Stalowa Wola (ujęcie w SW), dla gminy Pysznica (ujęcie w Pysznicy).

Wszystkie wodociągi skontrolowano zarówno pod względem technicznym, jak też dokonano oceny jakości wody do spożycia. Z wody z wymienionych sieci korzysta łącznie 114348. Jest to 96,1% mieszkających w całym powiecie. Pozostali mieszkańcy zaopatrywani są w wodę przeznaczoną do spożycia z indywidualnych ujęć, której jakość nie jest kontrolowana przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W 2017 roku pobrano do kontroli 65 próbek wody z punktów poboru usytuowanych w różnych miejscach sieci wodociągowych, z czego 5 próbek zakwestionowano: 2 ze względu na nieznaczne przekroczenia wartości mętności (ujęcia Przyszów Ruda, Karkówka) 1 nieznaczne przekroczenia poziomu żelaza (ujęcie Przyszów Ruda), 2 ze względu na stwierdzenie w wodzie niewielkiej ilości bakterii z grupy coli (ujęcie w Pysznicy i w Chwałowicach). Zagrożenia wyeliminowano w krótkim czasie.

Woda dostarczana do wodociągów powiatowych była więc ogólnie dobrej jakości, bezpieczna dla zdrowia, wolna od mikroorganizmów chorobotwórczych i pasożytów w liczbie stanowiącej potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego oraz od substancji chemicznych w ilościach zagrażających zdrowiu. Sprawdzono również jakość wody w 3 kąpieliskach takich jak: Zalew w Zaklikowie, Nasze Piaski w Pysznicy i Rybakówka w Kłyżowie. Nie stwierdzono uchybień.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Damashek

Dobra wodę mamy dzięki Szlezakowi. Jakby za ministranta wypadla modernizacja sieci to by pewnie był tołcik, laseły, koncełcik, konfełencje prasowe z plakatami o tematyce jak by mogła wyglądać sieć wodociągowa. A w kranach lecial by syf jak w Nisku co mają ruda wodę co wygląda jakby była pędzona na myszach.

Szczury stadionowe by krzyczały, h uj z wodą kiedy będzie stadion?

~hejAGA

WODOGŁOWIE W GŁOWIE

~allo

Aga główka boli

~Aga

Nie wiem czy mamy "dobrą" wodę ale mamy jej dużo. Tej którą leje PiS.

~jasio

a wolem wode pic niż się myc

~jasio

o łorenzadzie nie wspominajac

~jasio

ja tam wolem wode od mlyka czy piwa a nawet od spirytusu

~siwy

super że w klyżowie woda ejst ok, chętnie bym tam pojechał umiech

Persymona

tak mamy pyszna wodę, śmierdzącą chlorem i chemią!!

~aga

NO szczególnie w Radomyślu to syf woda i cała ta komunalka to żenada