Ile pracy miała prokuratura?

Image

W 2017 roku w Prokuraturze Rejonowe w Stalowej Woli zarejestrowano 2516 spraw karnych, a załatwiono 2476. Do sądów, z aktem oskarżenia skierowano 311 spraw przeciwko 351 osobom…

Do sądów z wnioskiem o wydanie wyroku bez przeprowadzenia rozprawy skierowano 321 spraw przeciwko 337 osobom. W 56 sprawach przeciwko 59 obywatelom skierowano do sądów wnioski o warunkowe umorzenie postępowania karnego. W 668 sprawach umorzono postępowanie karne, zaś w 866 odmówiono wszczęcia postępowania.

Wobec 53 osób sąd, na wniosek stalowowolskiej prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Inne środki zapobiegawcze zastosowano w 168 sprawach: poręczenia majątkowe- 16, dozór Policji- 74, zakaz opuszczania kraju- 78.

Dokonano też zabezpieczeń majątkowych w 294 sprawach (co do 310 osób). Faktycznie zabezpieczono mienie o łącznej wartości 1 061 687 zł.

W sprawach skierowanych do sądów w 2017 roku osądzono ogółem 690 osób, wobec 84 warunkowo umorzono postępowanie karne. 4 osoby zostały prawomocnie uniewinnione. W 2017 roku do prokuratury wpłynęły 416 spraw cywilnych i 189 spraw z zakresu postępowania administracyjnego. Skierowano 521 wniosków i pozwów z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, opiekuńczego i administracyjnego.

W 2017 roku Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli prowadziła i nadzorowała postępowania, które ze względu na charakter popełnionych przestępstw budziły duże zainteresowanie lokalnej i ogólnopolskiej opinii publicznej: przeciwko Mariuszowi C. (pedofilowi oskarżonemu m.in. o usiłowani gwałtu na trzech dziewczynkach, podżeganie do wykonywania podstępem nagich zdjęć, fałszywe zeznania, oskarżenia), Markowi B. (podejrzanemu o sześciokrotne ugodzenie nożem mężczyzny), Danielowi Z. (oskarżonemu o posiadanie 3,3 kg marihuany), Julii W. (oskarżonej o to, że gwałtownie kołysząc, potrząsając i podrzucając swoje kilkumiesięczne dziecko i dopuszczając do uderzenia przez synka główką o futrynę drzwi balkonowych, a także gwałtownie szarpiąc niemowlę leżące w gondoli spowodowała poważny uszczerbek na życiu małego Fabiana i stworzyła zagrożenie jego życia. Dziecko miało m.in.: urazy twarzy, zasinienie policzka, podostry krwiak śródczaszkowy podtwardówkowy, różnoczasowe wylewy krwawe siatkówki obu gałek ocznych), Danielowi D. (podejrzanemu o zabójstwo przez uduszenie własnej babci Marii C.), Rafałowi G. (podejrzanemu o pobicie ze skutkiem śmiertelnym Mariusza M.), Magdalenie R. (podejrzanej o to, że działając w zamiarze pozbawienia życia Jacka R. przy pomocy noża zadała mu jeden cios w pierś doprowadzając tym samym do zgonu mężczyzny), Krzysztofowi R. (który wielokrotnie ugodził nożem Piotra O., mężczyzna dzięki szybko udzielonej pomocy przeżył, ale doznał licznych obrażeń ciała), Konradowi K. (nożownikowi z Vivo, który idąc przez galerię uderzał na oślep dwoma nożami, zabijając jedną osobę, a 8 ciężko raniąc).

W 2017 roku Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli skierowała do sądów z aktami oskarżenia i z wnioskami o wydanie wyroków skazujących m.in. 8 spraw o przestępstwa spowodowania wypadków ze skutkiem śmiertelnym, 130 spraw o przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, 57 spraw dotyczących przestępstw kradzieży mienia, w tym kradzieży z włamaniem, 11 spraw dotyczących przestępstw złamania zakazu sądowego, 32 dot. przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, 26 dot. przestępstw spowodowania wypadków drogowych ze skutkiem innym niż śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, 31- przestępstw znęcania się, 32- niepłacenia alimentacji, 23- zniszczenia mienia, 61- oszustw, 24- przywłaszczenia rzeczy, 15- podrobienia i przerobienia dokumentów, 59- pobicia, 35- gróźb karalnych, 4- dotyczące stalkingu, 10- rozboju.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~pisior

oj DOBRA ZMIANA sie za te SĄDY I PROKURATURY wezmie i niech wkoncu sie wezmie....pora skonczyć te "u......" .

~~Patriota~~

Posiedzi troszke w psychiatryku dwa,trzy latka jak inni specjalnie chronieni przez tego typu osoby ktore siedza w prawie rodzinnie i wydeleguja biedaka gdzies za granice,by odpoczol a ludzie szybko zapomna jak zwykle.

~dera

No właśnie tak się napracowali,że aż trzeba się wyspowiadać.
Tylko tego nożownika trzymają i "pieluszki przewijają ",papu dają
pewnie "bajeczki" na dobranoc też żeby do końca nie zgłupiał.

A tyle osób okaleczył debil.

Dożywocie w pierdlu i tyle .Już by odsiedział pół roku a nie się pieszczą.
Tak jak ten z soboty przy ceremonii ślubnej co narozrabiał.Ma przewidywane dożywocie.A co będzie to pożyjemy ,zobaczymy.

~!!!!!

Ale się napracowali, ja załadowałem tylko wczoraj 5 tirów. A z artykułu widać że najbardziej dochodowe sa sprawy za jazde po alkoholu. A nożownik z vivo uniknie kary bo psychol. Mamy chory system prawny.