Pożar nieużytków w Turbi
Opublikowano: 12  Marca  2018

Zaczyna się trudny dla strażaków czas. Wypalanie traw, pożary nieużytków to najczęściej spotykane rodzaje zagrożeń pożarowych wiosną…

11.03.18 roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turbi zostali zadysponowani do pożaru nieużytków rolnych w miejscowości Turbia. Dojazd do pożaru utrudniał podmokłych teren. Na szczęście sytuację udało się szybko opanować.

Wypalanie traw to problem, z którym służby porządkowe borykają się od lat. Ogień to żywioł, który może nieść ogromne spustoszenie i stanowić zagrożenie dla ludzi, zwierząt i roślin. Za większością pożarów nieużytków stoi niestety człowiek.

W Polsce wypalanie traw jest zabronione. Zgodnie z przepisami Ustawy o Ochronie Przyrody, a także Kodeksu Wykroczeń za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny nawet do 5000 zł. Natomiast w przypadku, gdy ogień niebezpiecznie rozprzestrzeni się i zagrozi zdrowiu lub życiu ludzi, albo budynkom przez nie używanym- można trafić do więzienia nawet na 10 lat!

W roku ubiegły, w analogicznym okresie strażacy z różnych formacji do płonących nieużytków wyjeżdżali w powiecie około 500 razy…

Zdjęcia: OSP Turbia 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Miro
Chyba kolega Nindzuu zazdrosny umiech
Dodano: 12  Marca  2018  19:04:10
I obowiazkowy selfik z akcji był na fejsbusia umiech)))
Dodano: 12  Marca  2018  12:15:07
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe