Lasowiacy dla wszystkich pań

Image

Na wyjątkowy koncert zaprosił wszystkie kobiety Zespół Pieśni i Tańca Lasowiacy im. Ignacego Wachowiaka. Przy okazji umiejętności artystów sprawdzała specjalna komisja…

Aby reprezentować Polskę na zagranicznych festiwalach należy posiadać certyfikat CIOFF – Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Naszemu zespołowi minął termin ważności poprzedniego, pięcioletniego certyfikatu i trzeba było go odnowić. Dlatego też w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury pojawiła się na koncercie komisja reprezentująca Polską Sekcję CIOFF, by zweryfikować „Lasowiaków” pod kątem wykonawstwa polskiego repertuaru zgodnie z obowiązującymi standardami.

- To wyjątkowy koncert, dedykowany wyjątkowym osobom, naszym wspaniałym paniom. Przed nami prawdziwa uczta dla oka i ucha. Będzie to festiwal kolorów i dźwięków. Soliści zaśpiewają, tancerze zatańczą, a muzycy zagrają ze specjalną dedykacją dla płci pięknej.(…) Dzisiejszy występ ogląda z nami specjalna komisja reprezentująca polską sekcję CIOFF czyli Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej. Komisja pełni mecenat nad naszą kulturą tradycyjną, utrwala i prezentuje jej piękno. Dziś w Stalowej Woli komisja będzie weryfikować Lasowiaków pod kontem wykonawstwa repertuaru zgodnie z obowiązującymi standardami- mówiła przed występem Karolina Głogowska.

Na występ przybyło bardzo wiele osób, sala Miejskiego Domu Kultury wypełniła się niemal po brzegi. Sam koncert był wspaniały czego dowodem były gromkie oklaski. Lasowiacy mają na koncie liczne koncerty, w tym 75 tournée po świecie. Bawią, wzruszają, porywają serca widzów już od 62 lat.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Rodzic.

zofia
Ukłony dla choreografa,dla kapelmistrza,dla członków kapeli,dla pięknych tancereczek i tancerzy,dla wszystkich, którzy sprawiają ,że ten zespół istnieje,cieszy nas mieszkańców i napawa dumą.Lasowiacy to perełka naszego miasta.GRATULACJE!!!


Wszystko pięknie tylko jest jeden problem,że na próbach jedne dzieci podpierają ściany a drugie tańczą na okrągło. To za sprawą rodziców,którzy ....szkoda słów.Brak kultury w tym przepychaniu,ale tego scena nie pokaże.

~nikuś

Jak widać sygnalista ma się dobrze, Niedługo wymusi jakiś nowy medal za zasługi.

~nick

zabrakło jednego nazwiska

~siwy

miasto ma hasło reklamowe: ,,STALOWA WOLA- TRADYCYJNIE NOWOCZESNA"

~wyga

przecież od dawna nikogo to nie interesuje oprócz rodzin, nikt tego nie ogląda, ja też. Ja wiem co to tańce ludowe a co ma z tym wspólnego nowoczesne miasto za jakie Stalowa chce uchodzić?

jzm

wyga - cos ci zaszkodziło? Lasowiacy to zespół tańczący tańce ludowe i jak tego nie pojmujesz to nie oglądaj

~Jeff

do stw: dobrze być "uświadomiony" że u nas nie ma gór. To może w ramach propagowania tutejszego folkloru powinni wystąpić w strojach hutniczych lub w .... sutannach:-)

~wyga

to relikt socjalizmu ten regionalizm, czas na nowoczesność, myślę, że Ci ludzie mogą tańczyć coś normalnego

~lasowiak

Był to taniec Śląski, stąd stroje górnicze umiech repertuar opiera się na suitach nie tylko naszych własnych, regionalnych ale także na suitach tancow typowych dla innych regionów, np. suita rzeszowska, lubelska, krakowiak, tance goralskie i zbojnickie itd... pozdrawiam umiech

~stw

Gratulacje dla całego ZPiT od byłego Lasowiaka. pięknie prezentowaliście się na scenie. Jestem pewien, że wczorajszym występem zdobędziecie certyfikat.

~Tpp

A pomykla tam był? Wszędzie się pcha to tam tez pewnie był.

~stw

do Jeff: Szkoda, że nie wystąpili w strojach góralskich, bo pewnie byś zapytał skąd u nas góry!

~Jeff

Wszystko cacy tylko skąd te "mundurki górnicze"? Mamy tu jakieś kopalnie w Stalowej?

~siwy

też mi się bardzo podobał występ umiech

zofia

Ukłony dla choreografa,dla kapelmistrza,dla członków kapeli,dla pięknych tancereczek i tancerzy,dla wszystkich, którzy sprawiają ,że ten zespół istnieje,cieszy nas mieszkańców i napawa dumą.Lasowiacy to perełka naszego miasta.GRATULACJE!!!