Kilińskiego z Podleśną plus podwórko

Image

Dobiegła końca modernizacja złączenia dwóch ulic: Kilińskiego i Podleśnej. Teraz przyszedł czas na zmiany na dużym podwórku…

Na modernizację tego odcinka w budżecie miasta na 2018 rok zabezpieczono 400 tys. zł. Podczas remontu zajęto się częścią drogową, odwodnieniami i parkingami. To osiedle ostatnio jest pod „okiem” miasta, bo wkrótce planowana jest też dużego terenu międzyblokowego przy ulicy Dmowskiego. - Modernizacja połączenia Kilińskiego z ulicą Podleśną to jest ten pierwszy etap realizacji podwórka na ulicy Dmowskiego, natomiast został przygotowany bardzo ciekawy projekt zagospodarowania zieleni wraz z małym placem zabaw[/i]- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

To naprawdę duże podwórko stanie się dumą osiedla. Ma tam być przede wszystkim sporo zieleni. Mieszkańcy marzą o placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Nieopodal będą też dokonywane zmiany przy Miejskim Domu Kultury. Osiedle Fabryczne wkrótce ma szansę nabrać kolorytu. W piątek 9 marca będzie też zapadać decyzja co do projektu rewitalizacyjnego Placu Piłsudskiego. To, które rozwiązanie wygra w dużej mierze zależeć będzie od samych mieszkańców. Ich opinie są brane w tym przypadku pod uwagę.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Elka

A kiedy w końcu zajmą się podwórkiem między Podleśną a Siedlanowskiego?? Od 2 lat leżą rozsypane zrębki i nikt z tym nic nie robi. Na jesieni była nadzieja na poprawę, panowie zrzucili z wywrotki piach i pojechali... Cisza. Plac wylany asfaltem, chyba jeden z nielicznych już w tym mieście w takim stanie, woła o modernizację! Gdzie ta rewitalizacja na Fabrycznym???

manukun

Jak manipuluje się opinią publiczną, świadczy pierwsze zdanie drugiego akapitu. W budżecie zabezpieczono 400 tys. zł na remont podwórka. Brzmi ładnie, ale w obecnych warunkach należy odczytać jako: miasto wzięło kredyt na remont podwórka.

Kto prywatnie bierze pożyczkę, żeby wymienić kostkę pod domem czy zasadzić rośliny w ogrodzie? Z pewnością nie wycina wszystkich drzew na podwórku, żeby zasadzić nowe.

~znawca

Wycinki już nie będzie, bo jest połowa marca.

Persymona

a może by tak zrobić rewitalizacje uwzgledniajacą drzewa znajdujące sie tam??????Pewnie że łatwiej narysowac plan na pustym, ale nie idzmy na łatwiznę!!!!

wyborca

Konkurs: ile drzew wytną?

~dziadek59

Widziałem co zniszczyli na błoniach, ich pseudo rewitalizacja.Dlatego zawsze bede przeciwny rewitalizacji,bo po wszystkim zawsze znikaja drzewa.Rewitalizacja błoni,skarpy nie jest zależna od samych mieszkańców. Ich opinie w tamtym przypadku nie były brane pod uwagę.Pogonić tą bande urzedników.

~jasio

ja tyz potrzebujem żeby mu ktoś odnowil lub zrelatywizowal podwórko parking i samochut - proszem o łuwzglednienie tygo w budżecie jeszcze przed wyrobami do samorzadow