Uszkodził sieć elektroenergetyczną

Image

Policjanci z posterunku w Radomyślu nad Sanem ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w grudniu minionego roku uszkodzili sieć elektroenergetyczną i ukradli około 150 metrów kabla. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. 36-latek i jego 30-letni wspólnik zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W grudniu 2017 roku funkcjonariusze z Posterunku Policji w Radomyślu nad Sanem zostali powiadomieni o uszkodzeniu sieci elektroenergetycznej w Łążku Chwałowskim. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu tego zdarzenia, złodzieje ukradli około 150 metrów kabla i spowodowali szkody oszacowane na 1500 złotych. Podjęte bezpośrednio po przestępstwie czynności nie doprowadziły do zatrzymania złodziei.

Pomimo tego funkcjonariusze zbierali w tej sprawie informacje, przesłuchiwali świadków i typowali sprawców. Z ich ustaleń wynikało, że sprawcami tego przestępstwa mogą być dwaj mieszkańcy naszego powiatu w wieku 36 i 30 lat. Policjanci z radomyskiego posterunku zatrzymali ich w tym tygodniu.

Mężczyźni usłyszeli zarzut przestępstwa z art. 254a kodeksu karnego. Obaj przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Wczoraj 36-latek i jego 30-letni wspólnik zostali doprowadzeni do stalowowolskiej prokuratury. Wobec obu mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Za swój czyn mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~koliber

Masakra za 1500 zł do 8 lat więzienia a za próbę zabójstwa albo zabicia do 5 lat kebaby chory kraj

~hehe

Za socjalizmu była tzw.klasa srednia a teraz sa albo bardzo bogaci albo ledwo wiazacy koniec z koncem i jedyny pewniak to podwyzki co roku w tym kraju

~poldek60

Dawniej za socjalizmu tak nie kradli.Dopiero po ,,okragłym stole" nastał czas ,,dobrobytu" i kazdy metal jest zbierany,kradziony.Pamietam w latach 80 tych przy PKS stały ogromne szpule z kablem miedzianym,kto chciał mogł sobie odciac .Sam odcialem około 10 metrow bo potrzebny był na kolorowe plecionki.