Sąd nieugięty w sprawie z 2016 roku

Image

Dwa młodzi mężczyźni jechali z koleżanką autem. Pijani spowodowali wypadek. Ciężko ranną dziewczynę wrzucili do rowu, auto podpalili i uciekli. Odwołując się od wyroku żądali uniewinnienia.

Jest to sprawa dotycząca wypadku komunikacyjnego, który miał miejsce 19 września 2016 r. w Jarocinie. Akt oskarżenia wpłynął do sądu 8 marca 2017 r., a oskarżeni to: Patryk M. lat 19 i Błażej S. lat 18.

Obaj młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty, pierwszy spowodowania wypadku (przy czym oskarżony prowadził samochód nie posiadając uprawnień, w stanie nietrzeźwości - 1,18 promila alkoholu oraz jechał z nadmierną prędkością – przekraczając 120/h, a po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia) i nie udzielenia pomocy poszkodowanej w wypadku pasażerce, której groziło bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia (ostatecznie poszkodowana w tym wypadku zmarła). Również drugiemu z oskarżonych sąd zarzucił nieudzielenie pomocy pasażerce pojazdu i zacieranie śladów przestępstwa. Mężczyźni auto podpalili i uciekli.

- Na rozprawie w dniu 26 kwietnia 2017r. wyłączono jawność rozprawy (na wniosek pełnomocnika pokrzywdzonych). W dniu 13 września 2017 r. zapadł wyrok. Sąd uznał obu oskarżonych za winnych popełnienia czynów zarzucanym im w akcie oskarżenia. Patryka M. skazano na łączną karę 6 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie w kwocie 5 ty. złotych na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej. Błażeja S. skazano natomiast na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Od tego wyroku apelację wnieśli obrońcy oskarżonych, pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych i prokurator. Sprawa wpłynęła do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu i na rozprawie w dniu 7 marca 2018 roku Sąd zmienił wyrok Sądu Rejonowego tylko o tyle, że zasądził od oskarżonego Patryka M. na rzecz obojga rodziców pokrzywdzonej nawiązki w kwotach po 50 000 zł.- informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Marek Nowak.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~milicjant

ale jaja 6 lat za zabicie dziewczyny 8 lat za kradzież kabla !!!!!!!!!!!!!

truskawka1

CYTAT
Pijani spowodowali wypadek. Ciężko ranną dziewczynę wrzucili do rowu, auto podpalili i uciekli. (...) (przy czym oskarżony prowadził samochód nie posiadając uprawnień, w stanie nietrzeźwości - 1,18 promila alkoholu oraz jechał z nadmierną prędkością – przekraczając 120/h, a po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia) i nie udzielenia pomocy poszkodowanej w wypadku pasażerce, której groziło bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia (ostatecznie poszkodowana w tym wypadku zmarła). Również drugiemu z oskarżonych sąd zarzucił nieudzielenie pomocy pasażerce pojazdu i zacieranie śladów przestępstwa. Mężczyźni auto podpalili i uciekli.


~potato2000, jakich jeszcze szczegółów, wg Ciebie, brakuje w powyższym tekście? Przedstaw je sądowi, może zmieni wyrok.
Debil bez prawa jazdy wsiada za kółko pijany, wskutek czego ginie człowiek. Ponadto ten idiota nawet nie wstydzi się wnosić o uniewinnienie. Polecam Ci takie ćwiczenie: zamiast słów "dziewczyna" i "poszkodowana" wstaw imię Twojej córki, żony, matki, siostry lub Twojego syna, męża, ojca, brata, lub innej bardzo bliskiej Ci osoby i potem napisz nam jaki powinien być wg Ciebie sprawiedliwy wyrok.

~potato2000

każdy jęczy że niski wyrok ale nikt nie zna szczegółów sprawy.

~sprawiedliwy?

Sprawiedliwy to ten wyrok by był owszem jakby dostali karę bezwzględną 6 lat jeden 2,5 drugi ,ale ciężkich robót na rzecz społeczeństwa w jakiś kamieniołomach w Bieszczadach. Tak żeby po odbyciu kary ,na samo słowo prokurator dostawali sraczki ze strachu.
To można by było uznać za resocjalizację i sprawiedliwość.

Mariusz77

Gdyby ukradli jeszcze po drodze batonika na stacji benzynowej to dostaliby dożywocie, a tak...no cóż . Niska szkodliwość społeczna wedle sadu .

~Obywatel

To jest właśnie nasza sprawiedliwość za podpalenie i nie udzielenie pomocy powini ich spalić żywcem gdzie jest sprawiedliwość 6 lat a my na nich będziemy płacić podatki co sie z tą Polską dzieję gdzie jest sprawiedliwość wytłumaczy ktos nozownik uznany za niepoczytalnego podpalacze 6 lat gwałciciel po wyroku dostaje nowe nazwiska co tu się ludzie wyprawia późnej lataja gnoje z nożami albo nie wiadomo co bo przecież kara w Polsce to śmiech na sali sam bym tych skurwysynow spalił jak bym tylko mial dostać 6 lat

kabi

to są polskie sądy, bandytów skazuje na kilka lat więzienia zamiast na 25 i jeszcze powinni płacić dożywotnią nawiązkę na rzecz rodziny pokrzywdzonej następni by się zastanowili

~h2o

Tych gnoi i śmieci jeszcze broni pełnomocnik itp.pytam się po co ... Co to za człowiek ,który najpierw bawi się i towarzyszy koleżance a potem ją zostawiai spiernicza. Niech "go mrówki zjedzą" w więzieniu a nie 6 lat a dziewczyna już drugi rok wącha kwiatki od spodu.

~dojna zmiana+

Te śmiecie wyjdą po połowie wyroku.To jest skandal tak niskie wyroki.

~SMiechnasali

smiech na sali ! 6 lat ? za prowadzenie auta po pijaku bez uprawnien przekraczajac predkosc i pozostawiajac swoja kolezanke na pewna smierc nie udzielajac jej pomocy i proba zatarcia sladow ? a za posiadanie grama marihuany 5 lat... polskie prawo is the best

~K.X

MAŁY WYROK