Get Adobe Flash player

Kolejny blok czynszowy w mieście?
Opublikowano: 5  Marca  2018

Prezydent zapowiedział, że powstanie jeszcze jeden blok czynszowy na ulicy Orzeszkowej. Miejsce pod niego jest już wylesione i gotowe.

Zakończył się nabór wniosków mieszkaniowych z programu „Z perspektywą w Stalowej Woli” prowadzony przez Miejski Zakład Budynków. Złożono niemal 300 kompletów dokumentów. Komu zostanie przydzielone mieszkanie jeszcze nie zdecydowano. Mowa o dwóch blokach komunalno- czynszowych przy ulicy Orzeszkowej.

- Są ponad 3 osoby lub rodziny na jedno mieszkanie. To będzie więc trudny wybór dla komisji. Chciałbym zadedykować państwu radnym te blisko 300 rodzin. Jest to skala, z którą musimy się jeszcze mierzyć. To jest wyzwanie, które jeszcze mamy przed sobą, a jednocześnie najlepsza rekomendacja, że projekt, który został zaproponowany pod względem samej funkcji, również zasad finansowania, ma swoich adresatów w Stalowej Woli- mówił podczas sesji Rady Miasta Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz miasta ogłosił, że program jest sukcesem, a żeby nie było aż tak miło, jest też wyzwaniem dla samorządu. I w związku z tym podjęta została kolejna decyzja mająca na celu rozszerzenie planów budownictwa wielorodzinnego w mieście.

- Zalesiony plac, który był bezpośrednio przy parkingu przy ulicy Orzeszkowej, gdzie plan miejscowy pozwala na usytuowanie kolejnego bloku, został wylesiony. Zostały wycięte drzewa w okresie, w którym zezwalają nam na to przepisy- do połowy marca jest taki okres, kiedy są dokonywane wylesienia zgodnie z przepisami, na pozwoleniach- podkreślam, że nie jest to jakaś wycinka nie podlegająca przepisom prawnym. Został przygotowany plac pod kolejną inwestycję budowy bloków. W tej chwili możemy tam wybudować jeden blok zgodnie z planem miejscowym, wysokości kondygnacji, które już się tam znajdują w zabudowie, natomiast jest procedowany na szczeblu rządowym projekt specustawy mieszkaniowej, która umożliwi za pośrednictwem decyzji państwa radnych realizowanie również inwestycji mieszkaniowej o innych parametrach niż określone w planie miejscowym- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prawdopodobnie zmiana przepisów pozwoliłaby na realizację większej inwestycji na Orzeszkowej w wyznaczonym obszarze. Prezydent zapewnił jednak, że las nie będzie więcej wycinany. Pomysły więc, że budowa w przyszłości przesunie się w stronę huty są nierealne. Równocześnie włodarz chciałby, żeby inwestycja w systemie Zaprojektuj- Wybuduj ruszyła jeszcze w tym roku.

- A osoby, które będą na liście rezerwowej, czyli te, które w pierwszym przydziale mieszkań, bo to już jest pewne, że nie wszyscy, którzy złożyli wnioski na te 96 mieszkań otrzymają swoje mieszkania, aby one miały zasadę pierwszeństwa i mogły niejako z góry aplikować do programu, który będzie przygotowany w najbliższym czasie. Zapewniam, że ruszyły bardzo intensywne prace w MZB do przygotowania kolejnej inwestycji mieszkaniowej- mówi prezydent.

Radnym nie przedstawiono danych o przydział jakich mieszkań ubiegają się mieszkańcy Stalowej Woli i czy na wszystkie metraże znaleźli się chętni. W dwóch nowo budowanych blokach powstają lokale małe i duże, z przeznaczeniem zarówno dla osób samotnych, jak i dla rodzin wielodzietnych.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Więcej kredytu na mieszkania pod hutą stali. Brawo! Wycinka lasu na pewno pomoże! A kredyt na pewno pomoże niewypłacalnej patologii.
Dodano: 7  Marca  2018  09:59:50
~Baśka
Brawo Panie Prezydencie, młodym mieszkańcom należy pomagać.
Dodano: 6  Marca  2018  19:13:25
~piket
Panie prezydencie ma pan mój głos!
Dodano: 6  Marca  2018  07:14:24
~Mieszkaniec
Panie prezydencie a co z osobami którzy są na liście w urzędzie miasta dobrych kilka lat conajmiej 15? Myślę że żadnych wałków nie będzie!bo CBA kręci się blisko!
Dodano: 5  Marca  2018  16:07:42
~Mieszkaniec
Panie prezydencie a co z osobami którzy są na liście w urzędzie miasta dobrych kilka lat conajmiej 15? Myślę że żadnych wałków nie będzie!bo CBA kręci się blisko!
Dodano: 5  Marca  2018  16:07:39
No i panie Lucjuszu będę głosował przeciwko panu z tan blok. Dziękuję.
Dodano: 5  Marca  2018  14:48:00
~csa
Same sukcesy. toż to szok.umiech
Dodano: 5  Marca  2018  13:48:17
~cytat
Będą Was czesać tak, że zaczeszą i zagłaszczą na śmierć. Jedni i drudzy - dodał lider
Dodano: 5  Marca  2018  13:37:19
~kasa123
A ja i tak kupuje kolejne mieszkanie pod wynajem i kaska mi leci,ha ha
Dodano: 5  Marca  2018  13:21:05
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe