Get Adobe Flash player

Najtańsze ubezpieczenie na narty
Opublikowano: 28  Lutego  2018

Czy cena jest równoznaczna z jakością polisy turystycznej? Niekoniecznie. Klient poszukujący taniego ubezpieczenia powinien dokładnie sprawdzić w interesujących go ofertach, co też wchodzi w ich skład. Przy bardzo niskich składkach ubezpieczeniowych, w wysokości kilku złotych dziennie czy 20-30 zł za tygodniowe ubezpieczenie narciarskie, trzeba liczyć się z niską sumą gwarancyjną i okrojonym zakresem ochrony ubezpieczeniowej.

Jednak nie jest to absolutnie obowiązująca reguła. Dlatego najtańsze ubezpieczenie na narty na www.polisanarciarska.pl wcale nie musi oznaczać najgorszą możliwą ochronę dostępną dla narciarzy i snowboardzistów.

Zawsze przed wyborem konkretnej oferty ubezpieczenia na narty należy przeanalizować Ogólne Warunki Ubezpieczenia, czyli OWU, gdzie ubezpieczyciel ma obowiązek wskazać sumę gwarancyjną, wysokość i rodzaj świadczeń dla osoby ubezpieczonej oraz wszelkie okoliczności uzasadniające wypłatę odszkodowania z polisy. W OWU możemy wyszukać też dział mówiący o wyłączeniach w zakresie odpowiedzialności ubezpieczeniowej. Niewykluczone, że bardzo niska kwota składki na ubezpieczenie na narty wynika z tego, że istnieje tak naprawdę niewiele sytuacji, w których firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie.

Co powinno uwzględniać solidne ubezpieczenie na narty?

Podstawową kwestią we wszelkich ubezpieczeniach turystycznych jest ochrona przed ponoszeniem kosztów leczenia. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza dla turystów wyjeżdżających za granicę. Co prawda w całej Unii Europejskiej można skorzystać z bezpłatnej pomocy medycznej w publicznych placówkach na podstawie karty EKUZ, ale nie pokryje ona kosztów transportu medycznego czy udzielenia pomocy narciarzowi, który uległ wypadkowi na stoku górskim i wymagał udzielenia pomocy przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Ubezpieczenie na narty powinno uwzględniać: • następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW), • OC w życiu prywatnym, • ubezpieczenie sprzętu narciarskiego przed kradzieżą, • koszty ratownictwa i poszukiwań w górach.

Do tego zawsze można dobrać inne ubezpieczenia szczegółowe. W polisach turystycznych trzeba zwrócić uwagę, czy odpowiedzialność ubezpieczyciela ma miejsce przy amatorskim uprawianiu sportów zimowych, np. narciarstwa czy snowboardingu.

W jaki sposób kupić dobre i tanie ubezpieczenie na narty?

Mając ustalone wymagania dotyczące pożądanej polisy turystycznej dla narciarzy, warto znaleźć taką opcję ubezpieczeniową, która nie narazi nas na zbyt wysokie koszty. Można wykupić między innymi tanie ubezpieczenie narciarskie na www.polisanarciarska.pl. Na stronie znajdziemy ubezpieczenia dla narciarzy ze składką w wysokości od 3,29 zł za dzień trwania ochrony ubezpieczeniowej.

Serwis online oferuje użytkownikowi porównywarkę ofert ubezpieczeniowych. W jednym miejscu sprawdzimy tam aż 72 oferty ubezpieczeń narciarskich, a ich porównanie zajmie tylko kilka chwil. Porównywanie ofert ubezpieczeń na narty online ma wiele zalet, ale przede wszystkim korzystne dla klienta jest to, że może zaoszczędzić do 30 proc. ceny ubezpieczenia, jeśli zdecyduje się wykupić polisę narciarską przez internet.

Wybór ubezpieczenia online, kupowanego na odległość niesie za sobą wiele korzyści dla narciarzy. Mogą kupić polisę nawet w dzień wolny od pracy, bez wychodzenia z domu. Porównywarka pozwoli w spokoju skonfrontować ze sobą wybrane opcje ubezpieczeń. Bez presji ze strony ubezpieczyciela czy agenta wybierzemy swoje ubezpieczenie narciarskie i za pomocą kilku kliknięć oraz formularza elektronicznego, dopełnimy wszystkich formalności związanych z ubezpieczaniem siebie i swoich najbliższych podczas wyjazdu narciarskiego.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe