Sprawdzają zamarznięte akweny

Image

Co roku dochodzi do niebezpiecznych sytuacji związanych z załamaniem się pokrywy lodowej i utonięć w lodowatej wodzie. Dlatego policjanci uważnie sprawdzają zamarznięte akweny, szczególnie pod kątem obecności na nich dzieci oraz wędkarzy. Nie wchodźmy na zamarznięte akweny. Wybierzmy sztuczne lodowiska.

W związku z trwającymi od kilku dni niskimi temperaturami większość zbiorników wodnych pokryta jest warstwą lodu. Wielu osobom wydaje się, że taka grubość, gwarantuje bezpieczną zabawę na lodzie, spacery, czy wędkowanie. Musimy jednak pamiętać, że warstwa lodu w różnych miejscach może mieć różną grubość. Takie zjawisko szczególnie często występuje na rzekach i zbiornikach, w których mamy do czynienia ruchem wody.

Z uwagi na fakt, że pomimo zagrożeń, nie brakuje amatorów wędkowania i zabawy na lodzie policjanci patrolują miejsca, w których takie osoby najczęściej wchodzą na lód. Mimo, że nie ma przepisów, które zabraniają wchodzenia lód, to policjanci amatorów wędkowania pod lodem ostrzegają o istniejących niebezpieczeństwach. Pamiętajmy, że nie ma odpowiedniej grubości lodu, która zagwarantuje nam bezpieczeństwo.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.