Hala, hali nierówna

Image

Podejmując się zadania, jakim jest projektowanie hali magazynowej trzeba przede wszystkim brać pod uwagę, jakie ma być przeznaczenie tego budynku. Jest to bowiem determinujące względem wielu cech samej konstrukcji. Co oczywiste naczelnym przeznaczeniem hali magazynowej jest przede wszystkim to, by gromadzić, przetwarzać i wydawać jasno określone ruchomości.

Tym samym od wielkości, liczebności ale także stopnia aktywności wydawania samych przedmiotów determinuje to, jak wysoka ma być hala, jaka ma być jej powierzchnia, liczbę regałów, stanowisk dla transportu i szeregu innych elementów.

Dlatego też ogromnie ważne jest, aby projektowanie hali odbywało się w stałym i ścisłym porozumieniu z inwestorem. To właśnie jest kluczowy element, który pozwala unikać niepotrzebnych napięć i konfliktów, które mogą niweczyć najbardziej nawet zaawansowane projekty architektoniczne.

Systemy regałowe.

Trzeba wiedzieć, że projektowania hali magazynowej nie kończy się wyłącznie na czystej architekturze. Sama konstrukcja budynku, a nawet jego otoczenia nie zapewnia jednak prawidłowego funkcjonowania całego obiektu. Dlatego tak ważne jest właściwe wybranie systemów regałowych. Są one bowiem podstawowym elementem efektywnej intra logistyki. Jest to główny czynnik, który wpływa na obniżenie kosztów logistyki. Błędem jest, stosowany w wielu magazynach układ, w ramach którego regały dopasowane są do materiałów gromadzonych w hali i powierzchni hali. Powoduje to, że może powstawać problem w zakresie niskiej wydajności przepływu ruchomości.

W dalszej konsekwencji taka sytuacja prowadzi do powstawania dodatkowych kosztów. Tym samym przy projektowaniu systemów regałowych należy zwrócić szczególną uwagę na to, jaką zostaną poprowadzone ciągi komunikacyjne oraz jak będzie wyglądała kwestia wydawania towaru. Ponadto należy także pamiętać, że same regały to jedynie element całego systemu. Konieczne jest jeszcze odpowiednie oprzyrządowanie informatyczne, które pozwala na ograniczenie zbędnych prac oraz przyśpieszenie całego procesu magazynowania. Wszystko to razem sprawia, że można mówić o dobrze zaprojektowanej hali magazynowej.

Depenbrock Polska

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.